🆘Krtkovanie-Služby
S vysokou pravdepodobnosťou ste už niekedy v živote boli upozornený na fakt, že vylievať olej do kuchynského drezu nie je jeden z najlepších nápadov. Každý človek unavený po práci alebo len jednoducho sa mu nechce sa olejom zapodievať, tak zabudne na toto varovanie a odignoruje ho z dôvodu, že rýchlo potrebuje poupratovať kuchyňu. Jednorazové vyliatie masti alebo oleja do odpadovej rúry nie je závažný problém a nespôsobí okamžité upchatie potrubia, ale ak často sa zbavujete kuchynského oleja a mastnôt v kuchynskom dreze, tak môžete vzniknúť upchatie vo vašom potrubí.
Mnohí si myslia, že horúca voda je akoby zázračný liek na odstránenie mastnôt a oleja v odpadovom potrubí, ale bohužiaľ nie je tomu tak. Olej môže odtekať v kvapalnom stave, ale keď sa ochladí ako preteká kanalizáciou, tak začne proces jeho tuhnutia. Teplota keď klesne pod bod mrazu, tak sa na rúre prilepí, čo spôsobuje upchávanie.
Zuzana Baskova
Zuzana Baskova
23. Február, 2024.
Služby firmy odporúčam. Pán, s ktorým sme telefonovali ako aj pán, ktorý sa dostavil k nám na adresu bol veľmi profesionálny. Kvalita prevedenia práce výborná. Skontroloval celé odpadove potrubie. Ďakujeme za vyriešenie nášho problému.
Miriama Tóthová
Miriama Tóthová
27. Január, 2024.
Skvelý prístup k práci aj napriek tomu, že sme zavolali v piatok o 17tej a k tomu neuveriteľné odhodlanie nám pomôcť do neskorých nočných hodín, až kým sa situácia nevyrieši. Vďaka profi vybaveniu identifikoval problém, na ktorý by sme len tak sami neprišli a to všetko vo veľmi priateľskej atmosfére. Odporúčam všetkými dvadsiatimi.
Michal Poluch
Michal Poluch
27. Január, 2024.
Veľmi rýchly, ľudský a profesionálny prístup,určite odporúčam všetkým ktorí majú problém s kanalizáciou. Pomohol, poradil a bol veľmi ochotný.
Marian Valter
Marian Valter
8. Január, 2024.
Služby firmy vrelo odporúčam. Pán vykonávajúci údržbu bol veľmi ochotný a prišiel najskôr ako to bolo možné. Kvalita prevedenia práce výborná.
Jojko Fodor
Jojko Fodor
1. Január, 2024.
veľmi ochotný pán,mali sme problém s upchatou kanalizáciou, večer sme zavolali, prišiel hneď na druhý deň, všetko vyčistil, naozaj profesionálny prístup, veľká spokojnosť, odporúčam,,,👍👍👍
Zuzana Bulkova
Zuzana Bulkova
1. September, 2023.
Maximálna spokojnosť, vrele odporúčam, je to ozaj PROFI FIRMA s veľkým F. Od nahlásenia problému vo štvrtok poobede, podotýkam, že pred piatkovým sviatkom, ani nie do hodiny prišiel šikovný mladý muž, ktorý svojou trpezlivou a precíznou robotou urobil pre nás nemožné. Vyčistil celý kuchynský odpad, za čo sme mu povďačni. Kiež by bolo viac takých milých a ochotných ľudí. Ešte raz SRDEČNE ĎAKUJEME Bulkovi.
PhDr.Ľubica Šorlová
PhDr.Ľubica Šorlová
28. August, 2023.
Služby som aktuálne vyuzila, mobil v dosahu okamzite, do polhodiny samotná realizacia. K spokojnosti s výsledkom 💪👍. Firma vie, čo robí, postup a prístup profesionálny. Ludsky pristup a okrem ineho aj poradenstvo comu sa vyvarovat v buducnosti…..Len a len odporúčam. Sorlová
Silvia Fraňová
Silvia Fraňová
25. August, 2023.
V praci nam vytopilo WC. V piatok vecer som volala tomuto panovi. Na dalsi den rano prisiel,vysvetlil nam problem a hned vsetko opravil. Dakujem este raz za rychlu reakciu,opravu. Pan je velmi mily,zrucny. Odporucam vsetkym. Super pristup! 🔝🔝🔝
Jozef Hanus
Jozef Hanus
20. August, 2023.
Pán je 100% profesionál. Máme prevádzku Dubliner v Partizánskom a upchala sa nám kanalizácia. Dve firmy pred ním to nezvládli odopchať a pán bol ochotný a došiel večer a kanalizáciu odopchal a spojazdnil za krátky čas a za dobrú cenu. Odporúčam
Paulína Starečková
Paulína Starečková
10. Jún, 2023.
Odbornosť, dôslednosť a ochota. To sú vlastnosti, ktorými disponuje pán z uvedenej firmy. Vždy prišiel náš problém odstrániť v najbližší možný termín a ochotne nám vysvetlil v čom bol problém, aj ako mu predchádzať z dlhodobého hľadiska. Na jeho práci mu záleží a to je niečo, čo sa v dnešnej dobe už vidí u máloktorého pracovníka.

AKO ZLIKVIDOVAŤ MASTNOTU ALEBO OLEJ?

Mylnú predstavu o vylievaní oleja alebo inej mastnoty do odpadovej rúry vám musíme vyvrátiť. Nie je to v poriadku pre vaše potrubie. Prilepený olej alebo dokáže narobiť trampoty vo vnútri potrubia, keď stuhne a začne sa nahromaďovať odpad vo vnútri. Keď neviete Medzi pár alarmujúcich signálov upozorňujúcich na upchávanie potrubia patria: bublavé zvuky, spomalené odtekanie vody a jedným z charakteristických znakov je nepríjemný zápach. Môžete si pomôcť vlastnými amatérskymi metódami za cieľom zlikvidovať odpad. Našťastie sme vám plne k dispozícii a vieme poskytnúť aj potrebné rady a aktívne sa zapojiť do riešenia problému. Určite náš tím profesionálov si s tým poradí!
prepchavanie potrubia od mastnoty

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Prepchávanie odpadov od mastnoty

Správny spôsob ako odstrániť mastnotu

Počas varenia slaniny alebo, keď si pripravujete hamburger na panvici máte menšie množstvo mastnoty/tuku, stačí panvicu po varení nechať na boku vychladnúť. Tuk, ktorý zostal na panvici stuhne, a potom ho môžete drôtenkou zotrieť alebo pomocou papierovej utierky odstránite zvyšky. Papierovú utierku, ak si zvolíte tento spôsob odstránenia, zahodíte jednoducho do smetného koša a problém vyriešený. Za žiadnych okolností olej alebo tuk nevylievajte do drezu.
Ďalším skvelým spôsobom, ktorí ľudia bežne používajú, ak sa chcú zbaviť nadbytočného oleja, je uchovávanie špeciálnych plastových fľašiek určených na zber oleja. Tento spôsob je azda najlepší, pokiaľ varíte často mastné jedla obsahujúce veľa tukov alebo oleja a chcete sa ich naraz zbaviť. Stačí vyliať olej z panvice do plastovej fľašky, a následne ho nechať stuhnúť. V prípade, že fľaška je veľká a nemáte v ňom dostatok oleja pre jej naplnenie, nebojte, nemusíte ju hneď vyhadzovať. Uzavrite otvor fľašky, odložte do chladničky, aby ste ju nabudúce mohli použiť. Po jej naplnení treba fľašku zaniesť na odberné miesto kuchynského oleja. Na Slovensku ním je aj čerpacia stanica Slovnaft. Vaše potrubie vám poďakuje a ešte šetríte aj životné prostredie.
Ako boli uvedené metódy efektívneho odstraňovania tuku alebo oleja, tak ukladanie oleja do špeciálnych fľašiek, alebo vytretie panvice sú najlepšími spôsobmi. Kompostovanie nie je cesta, pretože olej ma špecifický zápach, ktorý môže prilákať zvieratá a škodcov z blízkeho okolia.

ČO SA DEJE S MASTNOTOU VO VAŠEJ KANALIZÁCII?

Vylievaním zvyškov mastnoty vzniknutej počas varenia do odtoku kuchynského drezu zvyšujete riziko zanesenia vášho potrubia a zavádzate i škodlivé látky doň. Mastnota má tendenciu sa nalepiť na potrubie a spolu s ostatnými odpadkami z kuchyne, ktoré sa zlúčia vedú k zaneseniu potrubia. Tieto prekážky v potrubí vedú okrem zablokovania potrubia aj k záplavám a ku kontaminácii vašej kanalizácie, čo v dôsledku si vyžaduje nákladnejšie vrátenie do pôvodného stavu.
KUSY MASTNOTY A ICH SPRÁVANIE V POTRUBÍ

Prepchávanie potrubia odpadu

Kusy mastnoty a ich správanie v kanalizácií

Najlepším prirovnaním ku kusom mastnoty je ľad, hoci s malým rozdielom, že kusy mastnoty nevznikajú topením, skôr stekaním olejov a tukov do odtoku potrubia. Dokážu sa vo vašom potrubí naviazať na vápnik a vytvoriť v ňom niečo podobné ako je mydlo. Pokiaľ bývate v bytovke kusy mastnoty nemusia pochádzať len od vás, ale od každého, kto je zapojený na celú kanalizačnú sieť. V takomto prípade mastné kyseliny spolu s vápnikom reagujú a môžu vzniknúť kusy mastnoty dokonca aj vo veľkosti automobilu. Tieto kusy mastnoty sú nebezpečné nie len pre vás, ale pre všetkých, čo sú napojený na kanalizačný systém. Na odstránenie je potrebné zavolať tím odborníkov, ktorí ich so svojimi špeciálnymi prístrojmi vedia zlikvidovať, bohužiaľ môže samotná likvidácia trvať dlhší čas. Práve preto vás upozorňujeme a prosíme, aby ste olej nevylievali do kuchynského drezu, hoci je to pohodlnejšie. Radšej sa ušetriť zbytočných problémov, než riešiť upchatú kanalizáciu v bytovke.

Prečo zavolať nám keď máte upchatý odtok

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

AKO PREDÍSŤ PROBLÉMOM S MASTNOTOU?

Veľké kusy mastnoty vznikajú vo väčšine prípadov na miestach ako sú reštaurácie alebo bytových jednotkách, kde sa v kanalizačnom systéme zoskupuje viac odpadu než v kanalizačných systémoch pri domoch. Skvelým spôsobom ako predísť problémom spojených s upchatým potrubím kvôli mastnote je lapač tuku. Ak nemáte lapač tuku, ktorý je dobrým pomocníkom pri prevencii, tak je taktiež vhodné napr. pustiť vriacu vodu, aby tuk v potrubí nestuhol, a samozrejme môžete si dopomôcť zmesou so sódy bikarbóny a octu.

SKRYTÝ MAZ A JEHO LIKVIDÁCIA

Mastnota, ktorá vzniká pri varení je samozrejmosť. Vedeli ste, že rôzne potraviny môžu obsahovať túto škodlivú pre potrubie mastnotu? Šalátové dresingy, majonéza, syry, rozličné druhy polevy, ale aj mlieko obsahujú tuk, čiže aj mastnotu. Najvhodnejším riešením ako sa ich zbaviť je ich zoškriabať do odpadkového koša než vylievať ich do kuchynského drezu. Ak zostanú nejaké zvyšky tuku na panvici, treba ju nechať vychladnúť, aby tuk stuhol a potom zoškriabať. Je to náročné, ale lepšie ako mať problémy a pociťovanie následnej nekomfortnej situácie v domácnosti.

NEVIETE SI PORADIŤ, ZAVOLAJTE NÁS!

Ak vo svojom byte alebo firme, či inej v budove, ktorú využívate narazíte na prvé štádia alebo pokročilé štádiá upchatia potrubia, s ktorým si neviete osobne rady, tak sa obráťte na nás. Hravo si s vaším problémom poradíme spoločne aj s našimi pomocníkmi ako sú rozličné prístroje a technológie prispôsobené na čistenie kanalizácie. Nemusíte sa zapodievať nakupovaním náradia, nemusíte sa špiniť. Naše služby sú vám k dispozícii a náš frézovač vás zbaví tuku či mastnoty ihneď.

Krtkovanie Poskytujeme v týchto lokalitách:

Adamovské Kochanovce, Bobot, Chocholná – Velčice, Dolná Poruba, Dolná Súča, Drietoma, Dubodiel, Horná Súča, Horňany, Horné Srnie, Hrabovka, Ivanovce, Kostolná – Záriečie, Krivosúd – Bodovka, Melčice – Lieskové, Mníchova Lehota, Motešice, Nemšová, Neporadza, Omšenie, Opatovce, Petrova Lehota, Selec, Skalka nad Váhom, Soblahov, Štvrtok, Svinná, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Trenčianske Stankovce, Trenčianske Teplice, Trenčín, Veľká Hradná, Veľké Bierovce, Zamarovce.