🆘Krtkovanie-Služby
S vysokou pravdepodobnosťou ste už niekedy v živote boli upozornený na fakt, že vylievať olej do kuchynského drezu nie je jeden z najlepších nápadov. Každý človek unavený po práci alebo len jednoducho sa mu nechce sa olejom zapodievať, tak zabudne na toto varovanie a odignoruje ho z dôvodu, že rýchlo potrebuje poupratovať kuchyňu. Jednorazové vyliatie masti alebo oleja do odpadovej rúry nie je závažný problém a nespôsobí okamžité upchatie potrubia, ale ak často sa zbavujete kuchynského oleja a mastnôt v kuchynskom dreze, tak môžete vzniknúť upchatie vo vašom potrubí.
Mnohí si myslia, že horúca voda je akoby zázračný liek na odstránenie mastnôt a oleja v odpadovom potrubí, ale bohužiaľ nie je tomu tak. Olej môže odtekať v kvapalnom stave, ale keď sa ochladí ako preteká kanalizáciou, tak začne proces jeho tuhnutia. Teplota keď klesne pod bod mrazu, tak sa na rúre prilepí, čo spôsobuje upchávanie.
Na základe 109 recenzií
Michaela Paulinská
Michaela Paulinská
5. Marec, 2023.
Po telefonáte v nedeľu o deviatej vecer, prišiel pan do 20 minút k nám a zachránil nas🙏 veľmi milý a ochotný. Určite odporúčam a číslo si ukladám. Ďakujeme 🙂
Juraj Vaňo
Juraj Vaňo
25. Február, 2023.
V našom objekte sme potrebovali prečistiť odpadové potrubie - po rokoch používania to už naozaj potrebovalo. Voda odtekala pomaly a aj keď sme sa vlastnými silami skúšali potrubie prečisťovať špirálou, stačilo to vždy iba na pár týždňov. Po telefonickom kontakte a dohode na presnom termíne vykonania služby už ďalej všetko prebiehalo profesionálne. Termín bol presne dodržaný, práce vykonané podľa našich predstáv a aj keď nastal problém s veľkou dĺžkou odpadového potrubia na jednom z čistených miest, okamžite bol riešený použitím zariadenia s potrebnou dĺžkou krtkovacej špirály (bolo to cca 20 metrov). Kontrola po prečistení pomocou kamery..., skrátka môžem určite odporučiť.
Stanislav Záhorský
Stanislav Záhorský
16. Február, 2023.
S firmou sme boli velmi spokojní. Profesionálny prístup, ako sme sa časovo dohodli tak to aj prebehlo.... Riešili sme upchatu kanalizaciu + kamerova nie. Porucha bola odstránená, ale hlavne nám boli vysvetlené dovôdy danej poruchy, nie len hádanie. (viď kamerový záznam) .
Monika Golubovič
Monika Golubovič
7. Február, 2023.
Upchal sa nám odtok, zavolali sme, do 2 hodín pán prišiel, problém odstránil, veľmi milý, ustretový a hlavne rýchla reakcia...Profesionálny prístup, rýchle jednanie, odstránenie problému...veľká spokojnosť...ĎAKUJEM🙏
Tomáš Bukay
Tomáš Bukay
14. Január, 2023.
Profesionálny prístup, promptne vyriešený problém a dobrá diagnostika,odporúčam
Martina Bugárová
Martina Bugárová
5. Január, 2023.
Ďakujeme za rýchly a profesionálny prístup.
Radka Mikulecová
Radka Mikulecová
4. Január, 2023.
Fantastický ľudský prístup. Dakujeme
Vladimír Balag
Vladimír Balag
3. Január, 2023.
Preto, že situácia s odpadom bola akútna , zatelefonoval som havarijnú službu , ozval sa mi pán, ktorý mi poradil čo mám skúsiť, keď to nepomohlo tak do hodiny prišiel p. Kumpan a zistil čo treba robiť. Skoro 4 hodiny náročnej ale odbornej práce , ale výsledok bol 100%.Všetko je super. Veľmi pracovitý človek a ako sa ukázalo aj spoločenský. Ďakujeme za odvedenú prácu. Preto vrelo odporúčame jeho prístup a profesionalitu. Vladimír Balag -Prievidza
Iveta Chymová
Iveta Chymová
3. Január, 2023.
Pán bol u nás na prevádzke herne ked sme maly problémy s kanalizáciou. Jeho robota bola rýchla a výborná . Ozaj profesionál vo svojom obore . Môžem odporučiť .
Peter Duchovic
Peter Duchovic
1. Január, 2023.
Maximalna spokojnosť.Odporucam všetkym ktory maju problem s odpadom.Rychle jednanie mily pan poradi vo všetkom...ďakujeme za pomoc

AKO ZLIKVIDOVAŤ MASTNOTU ALEBO OLEJ?

Mylnú predstavu o vylievaní oleja alebo inej mastnoty do odpadovej rúry vám musíme vyvrátiť. Nie je to v poriadku pre vaše potrubie. Prilepený olej alebo dokáže narobiť trampoty vo vnútri potrubia, keď stuhne a začne sa nahromaďovať odpad vo vnútri. Keď neviete Medzi pár alarmujúcich signálov upozorňujúcich na upchávanie potrubia patria: bublavé zvuky, spomalené odtekanie vody a jedným z charakteristických znakov je nepríjemný zápach. Môžete si pomôcť vlastnými amatérskymi metódami za cieľom zlikvidovať odpad. Našťastie sme vám plne k dispozícii a vieme poskytnúť aj potrebné rady a aktívne sa zapojiť do riešenia problému. Určite náš tím profesionálov si s tým poradí!
prepchavanie potrubia od mastnoty

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Prepchávanie odpadov od mastnoty

Správny spôsob ako odstrániť mastnotu

Počas varenia slaniny alebo, keď si pripravujete hamburger na panvici máte menšie množstvo mastnoty/tuku, stačí panvicu po varení nechať na boku vychladnúť. Tuk, ktorý zostal na panvici stuhne, a potom ho môžete drôtenkou zotrieť alebo pomocou papierovej utierky odstránite zvyšky. Papierovú utierku, ak si zvolíte tento spôsob odstránenia, zahodíte jednoducho do smetného koša a problém vyriešený. Za žiadnych okolností olej alebo tuk nevylievajte do drezu.
Ďalším skvelým spôsobom, ktorí ľudia bežne používajú, ak sa chcú zbaviť nadbytočného oleja, je uchovávanie špeciálnych plastových fľašiek určených na zber oleja. Tento spôsob je azda najlepší, pokiaľ varíte často mastné jedla obsahujúce veľa tukov alebo oleja a chcete sa ich naraz zbaviť. Stačí vyliať olej z panvice do plastovej fľašky, a následne ho nechať stuhnúť. V prípade, že fľaška je veľká a nemáte v ňom dostatok oleja pre jej naplnenie, nebojte, nemusíte ju hneď vyhadzovať. Uzavrite otvor fľašky, odložte do chladničky, aby ste ju nabudúce mohli použiť. Po jej naplnení treba fľašku zaniesť na odberné miesto kuchynského oleja. Na Slovensku ním je aj čerpacia stanica Slovnaft. Vaše potrubie vám poďakuje a ešte šetríte aj životné prostredie.
Ako boli uvedené metódy efektívneho odstraňovania tuku alebo oleja, tak ukladanie oleja do špeciálnych fľašiek, alebo vytretie panvice sú najlepšími spôsobmi. Kompostovanie nie je cesta, pretože olej ma špecifický zápach, ktorý môže prilákať zvieratá a škodcov z blízkeho okolia.

ČO SA DEJE S MASTNOTOU VO VAŠEJ KANALIZÁCII?

Vylievaním zvyškov mastnoty vzniknutej počas varenia do odtoku kuchynského drezu zvyšujete riziko zanesenia vášho potrubia a zavádzate i škodlivé látky doň. Mastnota má tendenciu sa nalepiť na potrubie a spolu s ostatnými odpadkami z kuchyne, ktoré sa zlúčia vedú k zaneseniu potrubia. Tieto prekážky v potrubí vedú okrem zablokovania potrubia aj k záplavám a ku kontaminácii vašej kanalizácie, čo v dôsledku si vyžaduje nákladnejšie vrátenie do pôvodného stavu.
KUSY MASTNOTY A ICH SPRÁVANIE V POTRUBÍ

Prepchávanie potrubia odpadu

Kusy mastnoty a ich správanie v kanalizácií

Najlepším prirovnaním ku kusom mastnoty je ľad, hoci s malým rozdielom, že kusy mastnoty nevznikajú topením, skôr stekaním olejov a tukov do odtoku potrubia. Dokážu sa vo vašom potrubí naviazať na vápnik a vytvoriť v ňom niečo podobné ako je mydlo. Pokiaľ bývate v bytovke kusy mastnoty nemusia pochádzať len od vás, ale od každého, kto je zapojený na celú kanalizačnú sieť. V takomto prípade mastné kyseliny spolu s vápnikom reagujú a môžu vzniknúť kusy mastnoty dokonca aj vo veľkosti automobilu. Tieto kusy mastnoty sú nebezpečné nie len pre vás, ale pre všetkých, čo sú napojený na kanalizačný systém. Na odstránenie je potrebné zavolať tím odborníkov, ktorí ich so svojimi špeciálnymi prístrojmi vedia zlikvidovať, bohužiaľ môže samotná likvidácia trvať dlhší čas. Práve preto vás upozorňujeme a prosíme, aby ste olej nevylievali do kuchynského drezu, hoci je to pohodlnejšie. Radšej sa ušetriť zbytočných problémov, než riešiť upchatú kanalizáciu v bytovke.

Prečo zavolať nám keď máte upchatý odtok

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

AKO PREDÍSŤ PROBLÉMOM S MASTNOTOU?

Veľké kusy mastnoty vznikajú vo väčšine prípadov na miestach ako sú reštaurácie alebo bytových jednotkách, kde sa v kanalizačnom systéme zoskupuje viac odpadu než v kanalizačných systémoch pri domoch. Skvelým spôsobom ako predísť problémom spojených s upchatým potrubím kvôli mastnote je lapač tuku. Ak nemáte lapač tuku, ktorý je dobrým pomocníkom pri prevencii, tak je taktiež vhodné napr. pustiť vriacu vodu, aby tuk v potrubí nestuhol, a samozrejme môžete si dopomôcť zmesou so sódy bikarbóny a octu.

SKRYTÝ MAZ A JEHO LIKVIDÁCIA

Mastnota, ktorá vzniká pri varení je samozrejmosť. Vedeli ste, že rôzne potraviny môžu obsahovať túto škodlivú pre potrubie mastnotu? Šalátové dresingy, majonéza, syry, rozličné druhy polevy, ale aj mlieko obsahujú tuk, čiže aj mastnotu. Najvhodnejším riešením ako sa ich zbaviť je ich zoškriabať do odpadkového koša než vylievať ich do kuchynského drezu. Ak zostanú nejaké zvyšky tuku na panvici, treba ju nechať vychladnúť, aby tuk stuhol a potom zoškriabať. Je to náročné, ale lepšie ako mať problémy a pociťovanie následnej nekomfortnej situácie v domácnosti.

NEVIETE SI PORADIŤ, ZAVOLAJTE NÁS!

Ak vo svojom byte alebo firme, či inej v budove, ktorú využívate narazíte na prvé štádia alebo pokročilé štádiá upchatia potrubia, s ktorým si neviete osobne rady, tak sa obráťte na nás. Hravo si s vaším problémom poradíme spoločne aj s našimi pomocníkmi ako sú rozličné prístroje a technológie prispôsobené na čistenie kanalizácie. Nemusíte sa zapodievať nakupovaním náradia, nemusíte sa špiniť. Naše služby sú vám k dispozícii a náš frézovač vás zbaví tuku či mastnoty ihneď.

Krtkovanie Poskytujeme v týchto lokalitách:

Adamovské Kochanovce, Bobot, Chocholná – Velčice, Dolná Poruba, Dolná Súča, Drietoma, Dubodiel, Horná Súča, Horňany, Horné Srnie, Hrabovka, Ivanovce, Kostolná – Záriečie, Krivosúd – Bodovka, Melčice – Lieskové, Mníchova Lehota, Motešice, Nemšová, Neporadza, Omšenie, Opatovce, Petrova Lehota, Selec, Skalka nad Váhom, Soblahov, Štvrtok, Svinná, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Trenčianske Stankovce, Trenčianske Teplice, Trenčín, Veľká Hradná, Veľké Bierovce, Zamarovce.