🆘Krtkovanie-Služby

Rýchle a efektívne čistenie upchatej kanalizácie

Dokázať spozorovať voľným okom, že vaša kanalizácia je upchatá, je dobrý začiatok. Už samotné uvedomovanie, že čo sa s vašou kanalizáciou deje je znakom, že potrebujete riešenie, ktoré ani zďaleka nemusí byť také zložité ako sa zdá. Stačí len zachovať si „chladnú hlavu“ a dodržiavať nasledovné kroky:
krtkovanie trencin

Ako postupovať keď je upchatá kanalizácia ?

Dokázať spozorovať voľným okom, že vaša kanalizácia je upchatá, je dobrý začiatok. Už samotné uvedomovanie, že čo sa s vašou kanalizáciou deje je znakom, že potrebujete riešenie, ktoré ani zďaleka nemusí byť také zložité ako sa zdá. Stačí len zachovať si „chladnú hlavu“ a dodržiavať nasledovné kroky:

1. Zavrieť vodu

Po prvé zavrite vo svojej domácnosti vodu. Toto je prvý strategický krok, ktorý môže pomôcť, aby sa situácia nezhoršila. Predsa len nikto nechce byť svedkom zatopenej kúpeľne, čo by sa ľahko mohlo stať keby vo svojej neprítomnosti necháte zapnutú vodu a máte napr. zapchaté umývadlo. Koniec-koncov vám môže tento čin zapríčiniť zatopenie kúpeľne odpadovou vodou. Neviete ako vypnúť vodu vo svojej domácnosti? Najskôr musíte identifikovať vlastný vodovod, ktorý zásobuje vašu domácnosť vodou. Zvyčajne sa nachádza neďaleko vodomeru, v niektorých prípadoch je možné ho nájsť mimo domu. Obvykle ho dokážete rozoznať tým, že disponuje veľkým kolesom, pákou alebo rukoväťou. Kolesom otáčajte, pokiaľ sa voda úplne nezastaví, čiže pokiaľ sa dá.

2. Obráťte sa na odborníka

Niektoré menšie upchatia kanalizácie alebo potrubia dokážete opraviť aj sami, ale výrazne to neodporúčame. Jeden z hlavných problémov, pri svojpomocnej oprave je, že majoritná časť upchatých/poškodených kanalizácii je spôsobená koreňmi stromov, zlomeným potrubím alebo aj inými katastrofami nachádzajúcich sa hlboko vo vnútri kanalizácie. Vyžaduje si to osobitnú starostlivosť pomocou určitých prístrojov, ktorými bežný človek nedisponuje.
Odborníci, ktorí sa venujú profesionálnemu „krtkovaniu“ alebo lepšie povedané čisteniu kanalizácii, využívajú pri práci vysokovýkonné vybavenie v podobe čističu, presne určeným na čistenie kanalizácii. Napríklad môžu nimi byť elektromechanické čističe alebo hydročističe, a vhodný typ čistenia resp. riešenia problému navrhnú profesionáli. Samotní odborníci majú tiež skúsenosti a znalosti, aby dokázali diagnostikovať problém, pretože ako laik nedokážete a ani neviete identifikovať prípadné závažné problémy v hĺbke kanalizačného potrubia. Ak zavoláte tím profesionálov tí vám preskúmajú celý kanalizačný systém, ušetrí vás to problémov a ako bonus máte garantované vyriešenie komplikácii s kanalizáciou.

Krtkovacie služby - vaša nonstop záchrana pri upchatej kanalizácii

Sme si vedomí, že na trhu firiem existuje množstvo podobných služieb, ktoré vám pomôžu s upchatou kanalizáciou. Avšak, spomedzi ostatných v určitých veciach vynikáme. Pohybujeme sa na trhu dlho, sme etablovaná firma. Náš tím odborníkov sa sústavne vzdeláva v problematike kanalizácii a vylepšuje svoje vybavenie, aby vám zabezpečil len ten najlepší chod domácnosti.
Zuzana Baskova
Zuzana Baskova
23. Február, 2024.
Služby firmy odporúčam. Pán, s ktorým sme telefonovali ako aj pán, ktorý sa dostavil k nám na adresu bol veľmi profesionálny. Kvalita prevedenia práce výborná. Skontroloval celé odpadove potrubie. Ďakujeme za vyriešenie nášho problému.
Miriama Tóthová
Miriama Tóthová
27. Január, 2024.
Skvelý prístup k práci aj napriek tomu, že sme zavolali v piatok o 17tej a k tomu neuveriteľné odhodlanie nám pomôcť do neskorých nočných hodín, až kým sa situácia nevyrieši. Vďaka profi vybaveniu identifikoval problém, na ktorý by sme len tak sami neprišli a to všetko vo veľmi priateľskej atmosfére. Odporúčam všetkými dvadsiatimi.
Michal Poluch
Michal Poluch
27. Január, 2024.
Veľmi rýchly, ľudský a profesionálny prístup,určite odporúčam všetkým ktorí majú problém s kanalizáciou. Pomohol, poradil a bol veľmi ochotný.
Marian Valter
Marian Valter
8. Január, 2024.
Služby firmy vrelo odporúčam. Pán vykonávajúci údržbu bol veľmi ochotný a prišiel najskôr ako to bolo možné. Kvalita prevedenia práce výborná.
Jojko Fodor
Jojko Fodor
1. Január, 2024.
veľmi ochotný pán,mali sme problém s upchatou kanalizáciou, večer sme zavolali, prišiel hneď na druhý deň, všetko vyčistil, naozaj profesionálny prístup, veľká spokojnosť, odporúčam,,,👍👍👍
Zuzana Bulkova
Zuzana Bulkova
1. September, 2023.
Maximálna spokojnosť, vrele odporúčam, je to ozaj PROFI FIRMA s veľkým F. Od nahlásenia problému vo štvrtok poobede, podotýkam, že pred piatkovým sviatkom, ani nie do hodiny prišiel šikovný mladý muž, ktorý svojou trpezlivou a precíznou robotou urobil pre nás nemožné. Vyčistil celý kuchynský odpad, za čo sme mu povďačni. Kiež by bolo viac takých milých a ochotných ľudí. Ešte raz SRDEČNE ĎAKUJEME Bulkovi.
PhDr.Ľubica Šorlová
PhDr.Ľubica Šorlová
28. August, 2023.
Služby som aktuálne vyuzila, mobil v dosahu okamzite, do polhodiny samotná realizacia. K spokojnosti s výsledkom 💪👍. Firma vie, čo robí, postup a prístup profesionálny. Ludsky pristup a okrem ineho aj poradenstvo comu sa vyvarovat v buducnosti…..Len a len odporúčam. Sorlová
Silvia Fraňová
Silvia Fraňová
25. August, 2023.
V praci nam vytopilo WC. V piatok vecer som volala tomuto panovi. Na dalsi den rano prisiel,vysvetlil nam problem a hned vsetko opravil. Dakujem este raz za rychlu reakciu,opravu. Pan je velmi mily,zrucny. Odporucam vsetkym. Super pristup! 🔝🔝🔝
Jozef Hanus
Jozef Hanus
20. August, 2023.
Pán je 100% profesionál. Máme prevádzku Dubliner v Partizánskom a upchala sa nám kanalizácia. Dve firmy pred ním to nezvládli odopchať a pán bol ochotný a došiel večer a kanalizáciu odopchal a spojazdnil za krátky čas a za dobrú cenu. Odporúčam
Paulína Starečková
Paulína Starečková
10. Jún, 2023.
Odbornosť, dôslednosť a ochota. To sú vlastnosti, ktorými disponuje pán z uvedenej firmy. Vždy prišiel náš problém odstrániť v najbližší možný termín a ochotne nám vysvetlil v čom bol problém, aj ako mu predchádzať z dlhodobého hľadiska. Na jeho práci mu záleží a to je niečo, čo sa v dnešnej dobe už vidí u máloktorého pracovníka.

Ako spoznám že je moje kanalizačné potrubie upchaté?

Upchatá kanalizácia nevznikne zo dňa na deň. Je to proces, ktorý vzniká postupne. Identifikovanie upchatého potrubia v prvotných fázach vám dopomôže vyriešiť problém skôr a predísť katastrofe v extrémnej podobe ako je zaplavený celý dom. Nižšie uvedený text vás oboznámi a vystríha pred okolnosťami, na ktoré si treba dávať pozor pri podozreniach na upchatú kanalizáciu.

Tmavá voda

Primárnym znakom upchatého hlavného odtoku je napríklad nahromadená voda v sprchových kútoch a vo vaniach. Prihodí sa to, keď vypúšťate vodu, ale voda nemá kam odtekať, pretože kanalizačný systém je zanesený/upchatý. Potom voda v potrubí ma tendenciu hľadať najnižší bod „vstupu“. Vo viacerých prípadoch voda skončí vo vani alebo už v spomínanom sprchovom kúte. Tmavé sfarbenie vody je spôsobené odpadovým materiálom, ktorý sa v nej nachádza a spôsobuje aj charakteristický zápach.

Pomaly odtekajúce odtoky

Čo to v praxi vlastne znamená? Ponúkame jednoduché vysvetlenie. Pustíte vody a všimnete si, že vám voda rýchlo tečie alebo, že sa istým spôsobom po spustení nahromadí. Akonáhle dochádza k upchatiu odtoku, tak sa spomaľuje tok vody. Najčastejšie ako prvý spomalený odtok spozorujete na toaletách, pretože je priamo prepojený na hlavný kanalizačný systém. Všimnúť si to môžete napríklad pri splachovaní, keď vidíte, že voda postojí kým úplne klesne hladina.

Atypické zvuky z potrubia

Upchávanie hlavného potrubia zabraňuje bezchybnému fungovaniu vašich odtokov, pričom pri používaní vodovodného systému môžete zaznamenať neobvyklé reakcie vášho príslušenstva. Pri umývaní rúk v umývadle, splachovaní alebo praní v práčke často vznikajú vzduchové a aj vodné „bubliny“. Tieto bubliny, keď prechádzajú potrubím, môžu byť dôvodom podivných pazvukov vo forme dunenia. Identifikácia tohto zvuku je v mnohých prípadoch problematická, nakoľko zvuk sa šíri potrubím , počuť ho v rôznych častiach domácnosti, tak navodzuje dojem, že príčinou nie je upchatá kanalizácia, ale iné inštalatérske zariadenie. Bohužiaľ, správnou odpoveďou je upchatá kanalizácia.

Upchaté vodovodné armatúry

V prípade, že sa kanalizačné vedenie upcháva prestáva, následne prestáva odpadová voda prechádzať potrubím. Vtedy úplne zlyháva kanalizačný systém a nemá možnosť adekvátne fungovať. Pomalé odtekanie vody, nahradí ich absolútna nefunkčnosť vodovodnej armatúry. Netreba zabúdať, že kanalizačný systém je prepojený na celú domácnosť, čiže čisto teoreticky na hornom poschodí sa vám bude zdať kúpeľňa úplne funkčná, na druhej strane dole umývadlá budú kompletne nefunkčné.
cista kanalizacie puchov
krtkovanie topolcany

Najlepšie vybavenie pre vašu kanalizáciu!

Naša firma je naozaj pripravená zdolať každý jeden „kanalizačný“ problém a toto tvrdenie len potvrdzuje naša vybavenosť rozličnými prístrojmi prispôsobenými na rôzne situácie. Na bežné usadeniny v potrubí používame vysokotlakový čistič. Tvrdé usadeniny alebo prerastené korene stromov by začiatočníkovi spôsobili vrásky na čele. Na tento typ problému používame frézovanie pomocou reťazových nadstavcov, čo využívame ako jedni z mála.

Krtkujeme:

WC, bidet, pisoáre, umývadlá, sprchové kúty, vane, kuchynské drezy, sifóny, výlevky, domové kanalizačné prípojky, odtokové prípojky, dažďové zvody, bytové stúpačky, revízne šachty alebo kanalizačné vpuste.

Dôvody upchatého kanalizačného systému

Existujú rôzne druhy príčin, ktoré môžu poškodiť kanalizačný systém, vrátane:

  • Mastnota v odtoku
  • Korózie potrubia
  • Korene v potrubí
  • Vhadzovanie odpadu do kanalizácie
  • Vykopové práce v blízkosti potrubia

 

Jedným z mnohých závažných dôvodov upchávania kanalizačných potrubí je to, že postupom času postupne klesajú a vzniká ohyb resp. priestor, ktorý napomáha k zhromažďovaniu nečistôt a tie spôsobujú upchávanie.

Čistenie kanalizácie Trenčín

Prečo bežný „krtkovač“ možno nepomôže?

V trenčianskom kraji pôsobíme ako jednotka na trhu. Máme dlhoročné skúsenosti, konkrétne sa jedná o desať rokov kvalitnej práce s množstvom skúseností. Vybavenie a náš široký výber služieb vám stopercentne vyrieši každý jeden problém.

Môže mi čistenie kanalizácie poškodiť potrubie?

V zásade, nie. Je nutné priznať, že krtkovanie je citlivý typ práce a vyžaduje určitý typ zručnosti, ale od toho je náš tím odborníkov, ktorí vykonávajú svoju prácu zodpovedne a sú školení.

Čo mám robiť keď je zapchatá kanalizácia?

Čo najskôr zavolať profesionála, pretože konečnom dôsledku pri akýchkoľvek pokusoch o opravách, pri ktorých sa problém zväčša znásobí, budete potrebovať pomoc skúseného odborníka. Existuje však niekoľko ochranných tipov, ktoré môžete použiť pokým sa nedostaví odborník na miesto.

Vo svojej pivnici je dôležité nájsť veľkú rúru s uzáverom na konci. Je dôležité tento uzáver zdvihnúť alebo odložiť, čo závisí od typu uzáveru, a to vám následne poskytne prístup do hlavného kanalizačného potrubia. Ak budete mať kúsok šťastia pri sebe, môže sa stať, že upchatie sa bude dať odstrániť ručne, pretože sa bude nachádzať v blízkosti pokrievky. Tento krok vám pomôže vaše potrubie načas „naštartovať“, ale je vysoká pravdepodobnosť, že problém sa bude opakovať.

Prečo zavolať nám keď máte upchatý odtok

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Pomoc keď je upchatá kanalizácia poskytujeme:

Adamovské Kochanovce, Bobot, Chocholná – Velčice, Dolná Poruba, Dolná Súča, Drietoma, Dubodiel, Horná Súča, Horňany, Horné Srnie, Hrabovka, Ivanovce, Kostolná – Záriečie, Krivosúd – Bodovka, Melčice – Lieskové, Mníchova Lehota, Motešice, Nemšová, Neporadza, Omšenie, Opatovce, Petrova Lehota, Selec, Skalka nad Váhom, Soblahov, Štvrtok, Svinná, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Trenčianske Stankovce, Trenčianske Teplice, Trenčín, Veľká Hradná, Veľké Bierovce, Zamarovce.