🆘Krtkovanie-Služby
  • Voda neodteká z viacerých miest

Skontrolujte všetky svoje toalety, vane, sprchové kúty a drezy. Vydávajú ich odtoky bublajúci zvuk?
Ak áno tak je pravdepodobné, že máte upchatý hlavný odtok kanalizácie.

  • Vodu počuť odtekať na zvláštnych miestach

Spláchnite si záchod a ak vo vašej vani alebo sprchovom odtoku začne zurčať voda, znamená to, že voda sa snaží odísť, ale je zablokovaná upchatím kanalizačného potrubia. Takže sa vracia do najnižšieho bodu, ktorým je zvyčajne sprchový odtok.

Použite svoju práčku a ak začne Váš sprchový odtok alebo toaleta pretekať vodou opäť to znamená, že voda sa snaží odísť, ale upchatie ju blokuje a núti ju ísť inam.

Spustite umývadlo v kúpeľni ak stúpa vám voda v toalete alebo buble s najväčšou pravdepodobnosťou je upchatá kanalizácia.

Varovné signály, že je upchatý odtok 🆘 | Upchatý odtok v kuchyni | Upchatý záchod | Upchaté wc | Upchatý odtok v sprche |

Čo robiť keď je upchatá kanalizácia?

Prvá vec, ktorú budete chcieť spraviť keď máte upchatý odtok, je vypnúť hlavný prívod vody do vášho domu.  Ak to chcete urobiť, vyhľadajte uzatvárací ventil vody, ktorý sa zvyčajne nachádza:

  • v suteréne
  • v blízkosti ohrievača vody
  • v garáži
  • vo vodomernej skrinke umiestnenej mimo vášho domova, v blízkosti ulice.

Po druhé, zavolajte profesionálneho krtkovača, ktorý môže vyčistiť kanalizáciu.

Väčšina profesionálnych krtkovačov kanalizácií zvyčajne používa na odstránenie upchatia kanalizačnej linky dvojkrokový proces:

Spustí elektricky poháňaného „krtka“  do upchatej kanalizácie, aby odstránil upchatie

Ak by takéto elektromechanické čistenie odtoku nefungovalo môže použiť monitorovaciu kameru kanalizačného vedenia, aby sa pozrel čo je dôvodom upchatia kanalizácie a čo robiť ďalej.

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Prečo zavolať nám keď máte upchatý odtok

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Upchatý odtok v kuchyni - čistenie odpadu v kuchyni

Otázka od klienta: Včera večer sa mi upchal kuchynský drez, keď som bola uprostred hromady špinavého riadu.  Do rána sa umývadlo konečne vyprázdnilo, ale určite nechcem, aby sa to opakovalo. Čo môžem robiť?

Dôvodov prečo máte upchatý odtok môže byť viacero:

Mastnota v potrubí odtoku, kuchynské zvyšky. V niektorých prípadoch za upchaté sifóny v kuchyni môže vodný kameň.

V prvom rade by sme chceli podotknúť že rozhodne nie je dobrý nápad používať chemikálie ako sifo alebo hydroxid sodný. Keďže sú to silné zieraviny ktoré oslabujú potrubie a taktiež ľudia ich chybne používajú a sa potom stane, že je celý drez ešte viac upchatý sifom.

Viac roboty pre nás a väčšie výdavky pre Vás. 

Čo môžete skúsiť je naliať do odtoku ocot a nechať to pôsobiť aspoň pol hodinu a potom opláchnuť vodou ak to nezaberie tak je pravdepodobne na čase zavolať krtkovača.

Zapchatia kuchynského drezu od mastnoty, ktoré sú tiež častým problémom toho, že je upchatá kanalizácia sa riešia zväčša elektromechanickým krtkom, čo je v podstate špirála na čistenie potrubia poháňaná elektromotorom. 600 otáčok za minútu spoločne so špeciálnym nadstavcom na tuky a mastnotu zabezpečí, že prepchávanie potrubia bude jedna radost.

V prípade, že by šlo skôr o vodný kameň táto struna na čistenie odpadu by mala na konci špecialny nádstavec na frézovanie odtoku.
Samozrejme ak by šlo o PVC trubky používal by sa hladký frezovací nadstavec a keby šlo o kovové alebo zliatinové potrubie, tak frezovací nadstavec s karbidovými návarkami.

Upchatý záchod - upchaté wc

Málokedy myslíme na toalety, kým sa niečo nepokazí. Keď naša toaleta prestane fungovať alebo sa upchá, môže to byť viac než len malá nepríjemnosť, najmä ak nemáte toaletný zvon (ľudovo: záchodový zvon). Majte však na pamäti, že zapchaté wc by mohlo úplne narušiť chod vašej domácnosti. Aj keď je čistenie upchého wc je často také jednoduché ako prepchatie odtoku so zachodvým zvonom je možné že sa bude musieť aj krtkovať. Toalety sa môžu upchať z niekoľkých základných dôvodov. Zvyčajne ide o čiastočné alebo úplné vytvorenie prekážky v jednej z rôznych častí odtokového systému: záchodový sifón, odbočné odtokové potrubie, stupačky alebo hlavné kanalizačné potrubie. Najbežnejším prostriedkom na upchatý záchod je jednoducho použiť zvon na záchodovú misu, ale keď sa záchod upchá opakovane, dokonca aj s prijateľne malým množstvom toaletného papiera a, môze to predpovedať väčší problém.
Zapchatý záchod sa môže prejavovať viacerými spôsobmi: Jeden z nich je že keď splachnete tak namiesto toho aby voda z nádržky odtiekla dole odtokom začne dvíhať hladinu vody vo wc. Druhá možnosť je že vám len pomaly odteká WC, vtedy viete že odtok je čiastočne prechodný, ale to vôbec nemusí znamenať nič dobré. Čiastočné upchatie sa môže ťahať aj 5 metrov, nemusí byť len na jednom mieste. Tretia a najhoršia možnosť je že vám zrazu prerazia odtokové splašky cez misu záchodu do celej miestnosti. Takéto niečo sa deje keď je kanalizácia naozaj zanedbaná a nemáte namotovanú spätnú klapku. Takéto situácie sa riešia od hyrdočistenia až po frézovanie stupačiek. Najčastejšie sa stáva že záchody sú upchaté toaletným papierom alebo vlhčenými utierkami. Častokrát sa nám stalo že ako sme vykonávali prepchávanie odpadu, vytiahli sme z odtokov niekoľko kíl vlhčených obrúskov a záchodového papiera.

Upchatý odtok v sprche

Ak máte zapchatý odtok v sprche, učíte vám neodporúčame doňho liať zieraviny na čistenie sifonov v snahe vyčistiť upchatie. Takéto riešenia nie len že časom môžu poškodiť potrubie ale sú aj pre nás krtkovačov náročnejšie na odstránenie.
Chemikálie vytvárajú vo vašich potrubiach chemickú reakciu ktorá vytvára teplo a koróziu, čo môže poškodiť nielen PVC ale aj kovové potrubie.

Čo upchava odtok v sprche?

1. Použitie tuhého mydla
Podobne, ako sa tuhé mydlo môže hromadiť na povrchu sprchy vane alebo umývadla, môže sa tento odpad hromadiť aj vo vnútri vašich kúpeľňových odtokov.
Keďže sa na vnútornej strane vášho odtokoveho potrubia časom nahromadí mydlo, ďalšie nečistoty spláchnuté do odtoku sprchy sa môžu ľahšie nahromadiť a upchať ho.

2. Nepoužívanie lapača vlasov
Priemernému človeku vypadne denne asi 50 až 100 vlasov keď si ich umýva. Z tohto dôvodu sú vlasy jednou z najčastejších príčin upchatia odtoku v sprche.
Preto by ste mali rozhodne používať lapač vlasov (sieťka / mriežka do odtoku) ktorá vlasy zachytáva a po každom použití sprchy túto mriežku vyčistiť a odpad hodiť do smetiaka.

Majte však na pamäti, že veľmi krátke chĺpky, aké sa odstraňujú pri holení, často tečú priamo do odtoku sprchy aj keď máte takúto mriežku do odtoku. Žiaľ, aj veľmi krátke chĺpky môžu časom upchať odtok sprchy, pretože sa na nich lepí mydlo, zvyšky krému na holenie a iné produkty, ktoré majú tendenciu pokrývať vnútornú stranu kúpeľňových potrubí. Na prečistovanie sprchových odtokov sa používa vysokotlakové čistenie, ktoré vypláchne všetko zaschnuté mydlo a vlasy.

Krtkovanie Poskytujeme v týchto lokalitách:

Adamovské Kochanovce, Bobot, Chocholná – Velčice, Dolná Poruba, Dolná Súča, Drietoma, Dubodiel, Horná Súča, Horňany, Horné Srnie, Hrabovka, Ivanovce, Kostolná – Záriečie, Krivosúd – Bodovka, Melčice – Lieskové, Mníchova Lehota, Motešice, Nemšová, Neporadza, Omšenie, Opatovce, Petrova Lehota, Selec, Skalka nad Váhom, Soblahov, Štvrtok, Svinná, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Trenčianske Stankovce, Trenčianske Teplice, Trenčín, Veľká Hradná, Veľké Bierovce, Zamarovce.