🆘Krtkovanie-Služby

Rýchle a efektívne čistenie upchatých odtokov

Poskytujeme vysokotlakové čistenie a odstraňovanie upchatého potrubia. Odborná práca a ochotný personál ktorý Vám pomôže aj z najväčších sračiek.

  • Fungujeme 24/7 Celý Rok
  • Garancia kvality
  • Možnosť platby kartou
Krtkovanie Trenčín - čistenie odpadu úpchatá kanalizácia

Trápi vás upchaté odpadové potrubie, ktoré nepríjemne zapácha? Nebojte sa, profesionálne „krtkovanie“ vám vašu situáciu s upchatým potrubím hravo vyrieši. Sme špecialisti na upchaté odpadové potrubia v Žiline a širšom okolí s garanciou kvality a ľudských cien

Naša firma sa venuje profesionálnemu čisteniu a prepchávaniu odtokov so 100% úspešnosťou v celom okolí Žiliny. Disponujeme špeciálnou technikou, ktorá si poradí s každým typom usadeniny a upchatia v potrubí. Zvyčajne skoro každú domácnosť trápi upchaté odpadové potrubie, ktoré spôsobuje problémy v kuchyni či v kúpeľni. Príčinou ich upchatia okrem častého využívania je aj to, že potrubie sa postupne zanáša mastnotou, zvyškami jedla alebo vlhčenými utierkami. Upchaté potrubie môže taktiež spôsobovať ťažkosti pri používaní domácich spotrebičov. Dôležité je zistiť, čo je príčinou upchatia a presne lokalizovať postihnutú časť potrubia. Na odhalenie problémov vo vašom potrubí používame monitoring potrubia pomocou inšpekčnej kamery značky RDC, ktorá vytvorí videozáznam vysokej kvality. NAJLEPŠIA CENA a moderné technické vybavenie, ktoré vyčistí vaše upchaté potrubie, tak ako nikdy predtým.

Aké služby poskytujeme:

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Často kladené otázky ohľadom čistenia upchatých potrubí:

Ponúkame hneď niekoľko komplexných služieb, ktoré poskytujeme našim klientom. Využívame niekoľko najmodernejších techník využívaných v oblasti čistenia upchatého kanalizačného systému, ktoré s vysokým účinkom uvoľnia každú špinu i v hlboko v potrubí.

Dovoľte nám, preto oboznámiť vás s naším širokým výberom služieb:

  • Elektromechanické krtkovanie
  • Vysokotlakové čistenie upchatej kanalizácie
  • Frézovanie kanalizačných potrubí
  • Monitoring potrubia
  • Trasovanie a lokalizácia potrubia

Profesionálne čistenie kanalizácií našou firmou pôsobí už aj v Žiline a jej okolí. Môžete sa na nás obrátiť kedykoľvek, pretože sme NONSTOP služba. 

Náklady na vysokotlakové čistenie/krtkovanie sa môžu líšiť v závislosti od mnohých faktorov, vrátane typu upchatia a dĺžky trvania jej odstránenia.

Kontaktujte našich inžinierov ešte dnes, aby sme prediskutovali vaše požiadavky.

Vysokotlakové čistenie alebo krtkovanie sa vykonáva umiestnením vysokotlakovej hadice do problematického odtoku. Voda sa potom čerpá dolu hadicou zo samostatného tryskacieho stroja, čím sa vytvára prúd vody, ktorý je dostatočne silný na to, aby prerušil akékoľvek upchatie v potrubí. Tlaková voda obsiahnutá v potrubí vytvára silu, ktorá môže rozbiť prekážky na menšie kúsky a vytlačiť ich cez odtok alebo kanalizáciu. To zanecháva odtok čistý a pomáha ho udržiavať pre budúce použitie.

V Krtkovanie-Služby používame najmodernejšie vysokotlakové tryskové zariadenia navrhnuté tak, aby zabezpečili, že vaše odtoky budú opäť voľné a čisté.

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Čo spôsobuje upchávanie odpadu v potrubí?

Za najčastejšie znaky upchatého potrubia sa považuje neodtekajúci kuchynský drez, atypické zvuky „bublania“ v potrubí, nevypúšťajúca práčka alebo umývačka riadu. Môže vám to neskôr spôsobiť starosti pri každodennej hygiene, pretože upchaté potrubie nie je príjemná záležitosť a treba ju odstrániť. Bežne sa stáva, že sa zdá byť potrubie v poriadku a vhadzujú sa doň rôzne odpadky, ktoré do odpadového potrubia rozhodne nepatria. Takýmto počínaním sa prirodzene dostávajú do odtokového potrubia rôzne mastnoty, zbytky jedla, vlasy, vlhčené utierky alebo tampóny, ktoré majú nepriaznivý vplyv na ničím nerušený stav potrubia. Na tieto predmety sa časom nahromadia ďalšie odpadové materiály, ktoré zabránia hladkému odtekaniu vody cez potrubie. Zdôrazňujeme, že pri upchatom potrubí svojpomocné prepchávanie alebo chemikálie problém nevyriešia, zvyčajne situáciu len zhoršia. Na havarijné stavy bez zaváhania je potrebná profesionálna pomoc a špeciálna technika, ktorá precízne prečistí a prepchá odpadové potrubie, čím sprístupní jeho funkčnosť. Nenecháme šancu upchatému potrubiu, aby vám robil vrásky na čele. V prípade, že bolo vykonané profesionálne čistenie alebo vlastnoručne ste sa snažili upchávku odstrániť, a stále odpad neodteká normálnym spôsobom, tak vďaka službe monitoringu vieme nahliadnuť do vášho potrubia inšpekčnou kamerou. Kontrola kamerou presne identifikuje problém ešte predtým než by sa vykonalo rôzne sekanie alebo finančne nákladný výkop.

V situáciách, na ktoré sa nehodí elektromechanický čistič, pretože by sme nedosiahli želaný efekt, tak disponujeme výkonným strojom na čistenie odpadu ako je vysokotlakový čistič. Čistenie kanalizácie vysokým tlakom sa zaraďuje medzi najspoľahlivejšiu metódu odstránenia resp. vyčistenia kanalizačného systému. Vysoký tlak vody striekaný z trysky preráža nečistotu v potrubí. Taktiež ako bonus čistí steny potrubia, čo zvyšuje jeho výdrž a udržuje jeho stav, pretože znižuje riziku zanesenia odpadového potrubia v budúcnosti. Výhodou používania hydročističa, čo je inak povedané vysokotlakové čistič, je jeho schopnosť dostať sa aj do najtesnejších častí potrubia, kde by sa iné čistiace nástroje nedostali. 

Vysokotlakové čistenie funguje tak, že hadica s nadstavcom je zavádzaná do potrubia. V potrubí strieka hadica z nadstavca vodu buď v jednom smere (dopredu), alebo v oboch smeroch (dopredu, aj dozadu), ale to všetko záleží na používanom nadstavci. Najčastejšie sa využíva tlakovo-prierezový nadstavec, ktorý je silnejší a strieka oboma smermi. 

Elektromechanické krtkovanie – čistenie upchatej odpadovej rúry

Elektromechanické čistenie odpadov je výborná metóda na vyčistenie odpadového alebo odtokového potrubia za pomoci oceľovej špirály a rôznych nadstavcov určených na daný problém. Rotujúca špirála sa postará o odstránenie i tých najtvrdších usadenín a špiny v potrubí. Čistenie elektromechanickou metódou sa najčastejšie využíva, keď upchatie spôsobili najmä stuhnuté mastnoty, vykryštalizované minerály a iné tvrdé materiály. Vhodné je na potrubia, ktoré majú menší priemer ako sú potrubia vaní, kuchynských drezov, sprchových kútov atď.

Chemikálie do Vášho potrubia slúžia iba ako prevencia, nikdy nie ako účinné riešenie. Pokiaľ sa Vaše potrubie začína upchávať, chemikálie sú neefektívnym riešením, ktoré môže navyše všetko zhoršiť.

Chemikálie majú preventívny charakter, čo sa týka kanalizačného potrubia, pretože neposkytujú účinné riešenie na odstránenie upchávky. Vo viacerých prípadoch pridané chemické látky celú situáciu dokážu len zhoršiť. Málokto dokáže odhadnúť správne množstvo chemikálie potrebnej na odstránenie upchatia v potrubí.

Keď sa rozhodnete využívať chemické látky ako preventívne opatrenie, je potrebné vedieť, čo môžete použiť. Jedným z hlavných prípravkov využívaných pri odstraňovaní je sifo alebo hydroxid sodný.

Krtkovanie Trenčín

Krtkovaním uvoľňujeme upchaté potrubie

Čistíme kanalizačné potrubia v rôznych podmienkach a naša práca má široký záber. Nesústredíme sa len na jeden typ čistenia a neuvoľňujeme odpad iba z určitých spotrebičov. Naša práca pokrýva čistenie upchatých vaní, sprchových kútov, kanalizačných prípojok, umývadiel, kuchynského drezu a mnoho ďalších. Krtkujeme v bytových jednotkách, obytných domoch, firmách, reštauráciách alebo priemyselných parkoch. V prípade, že vaša situácia nie je vyššie uvedená, automaticky neznamená, že vám nedokážeme pomôcť. Každopádne pri podozrení na upchatie kanalizácie sa pokojne ozvite a prediskutujeme kroky ďalej.

Krtkujeme:

umývadlá, WC, bidet, kuchynský drez, vaňu, sprchový kút, výlevky, domové prípojky kanalizácie, pisoáre, dažďové zvody, odtokové prípojky, kanalizačné vpuste, revízne šachty, bytové stúpačky, sifóny.

NONSTOP ČISTENIE UPCHATÝCH ODPADOVÝCH RÚR ZA NADŠTANDARDNÉ CENY

Treba počítať s tým, že každý prípad nefungujúcej kanalizácie je iný, a preto je ťažké definovať fixnú cenu dopredu. Odlišné podmienky pri čistení môžu byť už iba v akom teréne sa bude pracovať, koľko hodín sa bude na údržbe pracovať, aké metódy na čistenie sa použijú. Nevešajte hlavu! Vieme vás ubezpečiť, že sa dohodneme a spoločne vyberieme tú najefektívnejšiu a najlacnejšiu cenu za krtkovanie. Výhodné čistenie kanalizácii a odpadov vám garantujeme!

Je profesionálne čistenie kanalizácie  špinavou prácou?

Je pravda, že voda striekaná do potrubia pod vysokým tlakom môže spôsobiť, že zvyšky špiny Vaše potrubie jednoducho vyplaví. Takáto situácia je pre nás samozrejmosťou, preto sa nenechajte odradiť! Práve naopak. My vieme, čo presne v takejto situácii robiť, preto nechajte následné čistenie odpadov aj upratovanie na nás. Postaráme sa, aby vo Vašej domácnosti neostali ani tie najmenšie stopy po čistení kanalizácie. Iba stopy po kvalitne a dobre odvedenej práci!

Viem krtkovať alebo si spraviť čistenie odpadového potrubia  svojpomocne?

Kúpiť si techniku a vyčistiť si kanalizáciu sám, to znie ľahko však? Odpoveď všetkých odborníkov na túto otázku je v každom prípade nie. Prebíjanie potrubí vie byť náročné, preto je viac ako potrebný profesionál, ktorý vie, čo služby obnášajú a v rukáve má roky praxe. Takých našťastie dokáže ponúknuť práve naša firma. Pokiaľ sú tieto metódy vykonané laicky, predstavujú nebezpečenstvo nielen pre potrubia, ale aj pre Vás. Nesprávne nastavená technika alebo zle zvolený tlak vody sú presne receptami na zranenia, ktorým sa chcete za každú cenu vyhnúť. Ďalším problémom je, že zakúpenie technológií pre čistenie kanalizácií sú pre Vás v skratke zbytočne drahé. Tieto prístroje nie sú investíciou, do ktorej je nutné sa púšťať, nechajte to radšej na nás. Okrem toho, na to, aby prechávanie malo reálny účinok, musí byť efektívne. V mnohých prípadoch, pokiaľ je spravené nesprávne, jeho účinnosť je zanedbateľná. Naša firma ponúka služby, ktoré sú dotiahnuté do posledného detailu, preto Vám garantujeme, že so servisom od nás budete omnoho spokojnejší, ako keby ste sa s problémami upchatého odpadu mali trápiť sami.

Frézovanie kanalizačného potrubia

Frézovanie je jednou z najlepších metód pri odstraňovaní tých najtvrdších materiálov v kanalizačnom potrubí. Obyčajné metódy sú vhodné, keď závažnosť upchatia nie je taká hrozná, akoby sa obyčajnému človeku mohlo zdať. Pritom treba si uvedomiť, že potrubie je priestor, kde prebieha niekoľko chemických reakcií a procesov naraz. Výsledkom týchto chemických procesov častokrát môžu byť minerálne usadeniny, stuhnutý olej alebo v ojedinelých prípadoch aj betón. Niekedy sa príroda sa postará o upchatie kanalizácie, ako v príklade koreňov stromov, ktoré poškodzujú potrubie a následne aj upchajú. Tieto tvrdé prekážky dokážu potrápiť azda každého, ale frézovacia metóda je na nich pripravená. Nasadí sa frézovací nadstavec, ktorý efektívne odstráni pevné materiály svojou účinnosťou a výkonnosťou.

KEDY SA POUŽÍVA FRÉZOVANIE POTRUBIA?

V akých situáciách je najvhodnejšie použiť metódu je naozaj neľahká otázka pre majstra kutila, ktorý nie je školený ako profesionálny „krtkovač“. Známe sú fakty, že frézovanie sa používa pri vykryštalizovaných mineráloch a pri pevne štruktúrovaných  usadeninách v kanalizačnom potrubí. Prerastené korene stromov ako prírodná aktivita sú ťažko odstrániteľné takým istým spôsobom ako tvrdé usadeniny, takže najlepšie na ich odstránenie je frézovanie. Avšak, minimum ľudí je oboznámených s tým, že frézovanie potrubia je metódou vhodnou na odstraňovanie usadeného vodného kameňa hlboko v kanalizačnom potrubí.

Olej a ani masť nepatria do odpadového potrubia! Určite ste sa niekedy v živote stretli s tým, že vás niekto varoval, aby ste neliali olej do kuchynského dresu. Taktiež aby ste zabránili akejkoľvek mastnote dostať sa do potrubia. Samozrejme, človek je tvor lenivý a nie vždy na tento fakt pomyslí pri upratovaní kuchyne. Ak vyliatie masti alebo oleja je jednorazová záležitosť, tak nespôsobí okamžité upchanie kanalizačného potrubia. Buďte si ale vedomí, že časté vylievanie oleja zrýchľuje celý proces upchávania, ktorý pomaličky vedie ku katastrofe. Horúca voda nie je zázračný liek, ktorý by efektívne odstránil mastnotu a olej v odpadovom potrubí, i keď si to mnohí myslia. Oleja odteká v kvapalnom skupenstve, lenže v kanalizácii, ktorou preteká, sa ochladzuje až napokon tuhne.

V prípade, že máte upchatý kuchynský drez, tak jediná logické vysvetlenie je, že vhadzujete kuchynský odpad ako sú zvyšky potravín do potrubia. Šupky, ryža, vajíčkové škrupinky nepatria do kanalizačného systému. Taktiež husté polievky alebo omáčky nepatria do kanalizačného potrubia, pretože ho dokážu zaniesť.

Pri zbavovaní sa kuchynského odpadu je vhodné zahadzovať odpadky do smetného koša. Vhodnou pomôckou, ako predísť zbytkom z jedla v potrubí, je zachytávač odpadu.