🆘Krtkovanie-Služby

Rýchle a efektívne čistenie upchatých odtokov

Poskytujeme vysokotlakové čistenie a odstraňovanie upchatého potrubia. Odborná práca a ochotný personál ktorý Vám pomôže aj z najväčších sračiek.

  • Fungujeme 24/7 Celý Rok
  • Garancia funkčnosti
  • Možnosť platby kartou
Krtkovanie Trenčín - čistenie odpadu úpchatá kanalizácia

Spozorovanie prvých príznakov, že s vaším potrubím niečo nie je v poriadku, je dobrým štartom. Už to, že ste boli schopní uvedomiť si zhoršený stav kanalizácie, a že sa niečo s vaším potrubím deje vo vnútri v počiatkoch upchávania znamená len jedno, že potrebujete riešenie, ktoré neznamená koniec sveta a nie je vôbec komplikované. Potrebujete len zachovať pokoj a nasledovať kroky uvedené nižšie. 

  1. VODU TREBA ZAVRIEŤ

Ako prvé sa treba postarať o to, aby ste zavreli vodu vo vašej domácnosti. Jedná sa o základný prvotný krok, ktorý je vhodné spraviť, aby sa situácia s upchatým odtokom ďalej nezhoršovala. Samozrejme, nikto sa nechce stať svedkom vytopenej kúpeľne, k čomu ľahko môže dôjsť, ak máte zapchaté umývadlo v nej a necháte zapnutú vodu v čase vašej neprítomnosti. Nakoniec môžete vďaka takémuto počínaniu skončiť s kompletne zatopenou kúpeľňou odpadom z kanalizácie. 

Nikdy predtým ste nezatvárali vodu a neviete ako na to? Najskôr je dôležité nájsť vlastný vodovod, ktorý vlastne zásobuje vašu domácnosť vodou. Bežne ho môžete nájsť neďaleko od vodomeru, a iba vo výnimočných prípadoch sa nachádza mimo domu. Zvyčajne ho dokážete spoznať na základe toho, že disponuje veľkou pákou, rukoväťou alebo kolesom. Ak máte vodovod, ktorý sa uzatvorí vďaka veľkému kolesu, tak ním točte pokiaľ sa dá a voda sa úplne nezastaví. 

2. ZAVOLAJTE PROFESIONÁLA

Typy upchávok kanalizácii sú rôzne veľké a závažné. Pri niektorých typoch upchatia, keď ste skúsený domáci majster, sa môžete pokúsiť vyčistiť potrubie sami. Avšak, zdôrazňujeme, že svojpomoc neodporúčame, pretože zvyčajne to iba vedie ku komplikáciám. Jednou z hlavných príčin, prečo nepodporujeme metódu svojpomoci je, že niektoré upchatia sú spôsobené koreňmi stromov. Korene stromov prerazia steny potrubia a zachytávajú odpad, ktorý by sa za normálnych okolností odplavil. Akýkoľvek typ upchatia hlboko vo vnútri potrubia potrebuje osobitú pozornosť a profesionálne vybavenie, ktoré bezpečne odstráni upchatie, a bohužiaľ bežný majster takýmto vybavením nedisponuje.

Profesionálni „krtkovači“, alebo jednoduchšie povedané odborníci na kanalizácie, sú vybavení špeciálnymi prístrojmi pripravenými na ničenie nepoddajného upchatia v potrubí pomocou čističu. Pri svojej práci využívajú techniku hydročistenia alebo elektromechanický čistič. Odborníci určia, ktorá alternatíva vyhovuje ku konkrétnemu typu upchatia, pretože na základe skúseností vedia identifikovať problém. Ako laik, čo sa týka kanalizačných systémov, nemáte dostatok skúsenosti napr. na odstránenie problematických koreňov stromov a predpokladáme, že ani neviete, čo v takomto prípade použiť. Pri spomínaných koreňoch stromov sa používa metóda frézovania, čo zaraďujeme medzi elektromechanické čistenie. Na efektívne využitie tejto metódy je potrebné mať skúsenosti so špeciálnymi prístrojmi, aby sa predišlo škode alebo ublíženiu na zdraví. 

Aké služby poskytujeme:

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Často kladené otázky ohľadom čistenia upchatých potrubí:

Ponúkame hneď niekoľko komplexných služieb, ktoré poskytujeme našim klientom. Využívame niekoľko najmodernejších techník využívaných v oblasti čistenia upchatého kanalizačného systému, ktoré s vysokým účinkom uvoľnia každú špinu i v hlboko v potrubí.

Dovoľte nám, preto oboznámiť vás s naším širokým výberom služieb:

  • Elektromechanické krtkovanie
  • Vysokotlakové čistenie upchatej kanalizácie
  • Frézovanie kanalizačných potrubí
  • Monitoring potrubia
  • Trasovanie a lokalizácia potrubia

Profesionálne čistenie kanalizácií našou firmou pôsobí už aj v Žiline a jej okolí. Môžete sa na nás obrátiť kedykoľvek, pretože sme NONSTOP služba. 

Náklady na vysokotlakové čistenie/krtkovanie sa môžu líšiť v závislosti od mnohých faktorov, vrátane typu upchatia a dĺžky trvania jej odstránenia.

Kontaktujte našich inžinierov ešte dnes, aby sme prediskutovali vaše požiadavky.

Vysokotlakové čistenie alebo krtkovanie sa vykonáva umiestnením vysokotlakovej hadice do problematického odtoku. Voda sa potom čerpá dolu hadicou zo samostatného tryskacieho stroja, čím sa vytvára prúd vody, ktorý je dostatočne silný na to, aby prerušil akékoľvek upchatie v potrubí. Tlaková voda obsiahnutá v potrubí vytvára silu, ktorá môže rozbiť prekážky na menšie kúsky a vytlačiť ich cez odtok alebo kanalizáciu. To zanecháva odtok čistý a pomáha ho udržiavať pre budúce použitie.

V Krtkovanie-Služby používame najmodernejšie vysokotlakové tryskové zariadenia navrhnuté tak, aby zabezpečili, že vaše odtoky budú opäť voľné a čisté.

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Nonstop pomoc pri upchatej kanalizácii – krtkovacia služba

Na trhu firiem momentálne je množstvo firiem špecializovaných na čistenie kanalizácii. Áno, je to fakt. Je nutné spomenúť, že napriek množstvu firiem s rovnakým zameraním sa líšime pár osobitosťami. Nie sme začiatočníci, na trhu pôsobíme už nejakú dobu. Sme nonstop služba, neodkladáme váš problém, ale snažíme sa ho ihneď riešiť. Naši odborníci sú certifikovaní a neustále sa vzdelávajú v oblasti kanalizácii. Máme široký výber služieb a našu techniku neustále inovujeme. 

Ako zistím, že mám upchaté potrubie?

Upchávanie kanalizácie je dlhodobý proces, ktorý nevznikne za jednu noc. Tento proces vzniká postupne, čo vedie k zhoršeniu situácie v potrubí. Zachytenie problému s potrubím v prvotných fázach je dôležité, pretože sa môžete rýchlejšie vyhnúť väčšej katastrofe v podobe vytopeného celého domu. Nižšie sú uvedené charakteristické znaky upchatého odpadového odtoku, vďaka ktorým včas a správne identifikujte problém.

1. Tmavé sfarbenie vody

Hlavným znakom upchatého potrubia je hromadenie množstva vody v sprchovom kúte alebo vo vani. Deje sa to pri vypúšťaní vody, ale voda nemá dostatočný priestor, kam by mohla odtekať z dôvodu upchatého kanalizačného systému. Prirodzene voda hľadá najnižší bod „vstupu“, kde by mohla skončiť. Obvykle voda si nájde vhodné miesto v sprchových kútoch alebo vo vani. Typické pre túto nahromadenú vodu je jej tmavé sfarbenie, ktoré spôsobujú odpadové látky nachádzajúce sa v nej a spôsobujúce nepríjemný zápach.

2. Pomaly tečúci odtok 

Neviete, ako v praxi pomaly tečúci odtok znamená? Radi vám to zjednodušene vysvetlíme. Po spustení vody spozorujete, že vám voda nejako rýchlejšie tečie respektíve, že sa istým spôsobom ako keby nahromadí po spustení. Pri upchávaní odtoku sa následne spomaľuje aj tok vody. Prvé znaky spomalenia odtoku je možné si všimnúť na toaletách, pretože tie sú zvyčajne pripojené na hlavný kanalizačný odtok. Akonáhle spláchnete vodu môžete spozorovať, že voda chvíľu postojí, pokým jej hladina pomaly klesne. Za normálnych okolností by hladina vody automaticky klesla

3. Zvláštne zvuky

Počas používania vášho príslušenstva možno započuť atypické zvuky, ktoré pri spúšťaní vody zaznamenáte pričom tie zvuky spôsobuje upchatie hlavného potrubia, čo zároveň bráni bezchybnému fungovaniu kanalizačného systému. Umývanie rúk, splachovanie alebo obyčajné pranie v práčke môže spôsobovať vznik vzduchových či vodných „bublín“, ktoré keď prechádzajú vodovodným potrubím sú práve tým dôvodom, prečo počuť z útrob potrubia zvláštne identifikovateľné zvuky vo forme dunenia. V mnohých prípadoch je zložité určiť, z ktorej časti potrubia zvuk vychádza, pretože zvuk prechádza celým jeho systémom. Dunivé zvuky sa šíria v rôznych častiach domovej jednotky, čo vzbudzuje dojem, že problémom nie je upchatá kanalizácia, ale iné zariadenie v domácnosti. Nanešťastie, ťažkosti a tieto podivné zvuky spôsobuje upchatie odpadovej rúry. 

Chemikálie do Vášho potrubia slúžia iba ako prevencia, nikdy nie ako účinné riešenie. Pokiaľ sa Vaše potrubie začína upchávať, chemikálie sú neefektívnym riešením, ktoré môže navyše všetko zhoršiť.

Chemikálie majú preventívny charakter, čo sa týka kanalizačného potrubia, pretože neposkytujú účinné riešenie na odstránenie upchávky. Vo viacerých prípadoch pridané chemické látky celú situáciu dokážu len zhoršiť. Málokto dokáže odhadnúť správne množstvo chemikálie potrebnej na odstránenie upchatia v potrubí.

Keď sa rozhodnete využívať chemické látky ako preventívne opatrenie, je potrebné vedieť, čo môžete použiť. Jedným z hlavných prípravkov využívaných pri odstraňovaní je sifo alebo hydroxid sodný.

Krtkovanie Trenčín

UPCHATÉ VODOVODNÉ POTRUBIE

Ak začne proces upchávania potrubia, tak následne postupne prestáva odpadová voda pretekať potrubím. To je ten moment, kedy kanalizačný systém zlyháva a tým pádom nemôže adekvátne fungovať. Atypické zvuky potrubia, pomalý odtok alebo tmavé sfarbenie vody sa premení na absolútnu nefunkčnosť vodovodnej armatúry. Treba myslieť na jeden fakt, že môže sa na prvý pohľad zdať, že kúpeľňa je úplne funkčná na dolnom poschodí, ale na hornom poschodí reality môže byť úplne iná, pretože kanalizačný systém je jeden komplex, v ktorom je zahrnutý celý chod domácnosti.

Krtkujeme:

umývadlá, WC, bidet, kuchynský drez, vaňu, sprchový kút, výlevky, domové prípojky kanalizácie, pisoáre, dažďové zvody, odtokové prípojky, kanalizačné vpuste, revízne šachty, bytové stúpačky, sifóny.

POUŽÍVAME TIE NAJMODERNEJŠIE STROJE PRE VAŠU KANALIZÁCIU

Náš tím profesionálov je prispôsobený a plnohodnotne pripravený prekonať akúkoľvek prekážku a zvládnuť akúkoľvek výzvu, čo sa týka upchatého potrubia. Tieto slová potvrdzuje fakt, že poskytujeme široký výber služieb, pri ktorých využívame rôzne metódy a rozličné prístroje na danú situáciu. Na menej komplikované typy upchatia používame vysokotlakový čistič. Pri tvrdých usadeninách alebo prerastených koreňov stromov využívame frézovanie pomoc reťazových nadstavcov. Tvrdé usadeniny by mohli menej skúsenému „krtkovačovi“ spôsobiť vrásky na čele. Naša firma je jedna z mála, ktorá využíva metódu frézovania adekvátne a má s tým početné skúsenosti.