🆘Krtkovanie-Služby

Monitoring potrubia kanalizácie

Kontrola potrubia ktorá odhalí všetky problémy

Dajte si skontrolovať kanalizáciu našou firmou zdarma a my vám tak pomôžeme odhaliť možné skryté závady tým Vám ušetriť tisícky EUR za prípadné poruchy

  • Pomáha šetriť peniaze
  • Zachránilo nejednu firmu pred bágrovaním

Kontrola potrubia ktorá odhalí všetky problémy

Dajte si skontrolovať kanalizáciu našou firmou zdarma a my vám tak pomôžeme odhaliť možné skryté závady tým Vám ušetriť tisícky EUR za prípadné poruchy

  • Pomáha šetriť peniaze
  • Zachránilo nejednu firmu pred bágrovaním

Recenzie našej práce

Juraj Ševčík
Zobraziť viac
Vynikajúci prístup, okamžitá reakcia, vysoká odbornosť, priaznivá cena, platba platobným terminálom. Vrele odporúčam. Juraj z Jacoviec
Ivan Zuzula
Zobraziť viac
Jednoznačne môžem odporučiť, profesionalita, ochota, rýchlosť a hlavne p. Kumpan chce aby bol zákazník maximálne spokojný.
Luckatabka
Zobraziť viac
Vysoko profesionálny prístup, rýchle riešenie problému. Určite odporúčam. Pán má veľmi ústretové jednanie, poskytol veľa rád ako predchádzať problémom. Veľmi ďakujem za pomoc, neváhajte kontaktovať. Lucia
Ján Laurík
Zobraziť viac
Včera som oslovil túto firmu.Po vzájomnej dohode prišiel dnes pán v dohodnutý čas. Demontáž pokazeného wc,osadenie nového zvládol ozaj profesionalne a za čas strávený na kolenách mu skláňam obrovskú poklonu. Vrelo odporúčam túto firmu a som rád, že s podobnými problémami sa môžem na nich kedykoľvek obrátiť . Ešte raz veľká vďaka.
Danka Púpavová
Zobraziť viac
Vsobotu predpoludním nahlásená porucha-upchaté potrubie v kuchyni.O 13.hodine všetko vyriešené k našej spokojnosti.Rýchly,ústretový,odborný,profesionálny prístup v čase núdze.Určite odporúčame.Ďakujeme.Spokojná rodinka z Prievidze.
spinnyed spinner
Zobraziť viac
pan Kumpan bol vysoko profesionalny, pracoval nadcas a naozaj odviedol kus skvelej prace … za mna uplna spokojnost
Martin Ostrienka
Zobraziť viac
Ochotný prístup po zavolani pán prišiel expresne rýchlo do 30min ďakujeme veľmi pekne.Môžem vrelo odporučiť
Filip Fabian
Zobraziť viac
Oslovil som telefonicky viac ako 15 konkurenčných služieb; pán ako jediný neváhal a krátko pred polnocou pricestoval v zlom počasí viac ako 60km na opravu upchatého odpadu. Pri práci vyriešil aj ďalší problém, ktorý objavil a o ktorom sme nevedeli. Maximálna profesionalita. Odporúčam.
Robert Malina
Zobraziť viac
Vsetko na jednicku - od prveho kontaktu, cez rychlu a kvalitnu realizaciu, poskytnutie informacii, kameroveho zaznamu z vycisteneho potrubia az po uvedenie do povodneho stavu.
rene cicmanec
Zobraziť viac
Top prístup! Veľká vďaka pánovi, ktorý bol maximálne ochotný a veľmi profesionálny! Prišiel do Bojníc a behom hodiny vyriešil dlhotrvajúci problém v gastro prevádzke. Ešteraz vďaka! 🙏
Lubos Fodora
Zobraziť viac
Super pomoc v čase núdze. Profesionálny prístup a kvalitná robota. Isto odporúčam.
marcel majercik
Zobraziť viac
Perfektný prístup. Veľmi šikovný pan ktorý urobil svoju prácu na výbornú. Veľká spokojnosť. Ďakujeme. Spokojná rodinka z Podvažia okres P. B.
Predošlé
Ďalšie

Ako Vám pomôže monitoring potrubia kanalizácie

Ako vám pomôže monitoring?

odsadené potrubie

Odhalenie možných problémov

V prípade záujmu ich rovno aj odstránime

Prehľad o Stave Potrubia

Kontrolu prípojky, stavu potrubia, tesnosti spojov a iné technické detaily

zanesenie od industriálnych chemikálií

korózia a zanesenie

Zistenie možných problémov

Akekoľvek zanesenie, prasknutia, odsadenie, tesnosť, nedopojené časti potrubia, zlé tvary kanalizácie, odhalenie aquadefektov, únik vody a mnoho ďalších.

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Často kladené otázky ohľadom monitoringu potrubia kanalizácie

Často kladené otázky

V prípade že sa objavia problémy alebo možné závady na vašej kanalizácii, prekonzultujeme s Vami ďalší postup a dohodneme sa na prípadnej cene za odstránenie závad. 

Medzi najznámejšie zariadenia, ktoré obľubuje mnoho firiem patria práve tlačné inšpekčné kamery od značky RDC. Naša firma konkrétne využíva dva druhy- v závislosti od priemeru kanalizačného potrubia. Inšpekčnú kameru RDC Mini používame pri priemere potrubia do 23 mm. Práve naopak, pre väčšie priemery potrubí disponujeme jej väčšou sestrou- RDC Maxi pre priemer potrubia do 38 mm. Obe sú spoľahlivé vo svojej práci a dostanú sa naozaj kamkoľvek a neprekážajú im ani deväťdesiat stupňové kolená v potrubí, ktoré dokážu občas potrápiť aj nás, skutočných ľudských profesionálov.

Prečo monitoring potrubia kanalizácie?

Niekedy je potrebné vykonať kontrolu sústavy rúr na odvod vody  aj takou špeciálnou metódou, akou je monitoring. Monitoring pomocou našej profesionálnej, výkonnej kamery Vám zabezpečí presné informácie o aktuálnom stave Vášho potrubia, taktiež Vám pomôže vyhľadať problémové miesta a odhaliť aj zjavne skryté alebo začínajúce poruchy. Niekedy môže monitoring slúžiť ako prevencia pred prejavením sa väčších problémov, vďaka ich skorému odhaleniu a včasnej oprave alebo údržbe, akou je napr. čistenie kanalizácie. Pomáha nám detekovať aj nedopojené časti potrubia, zlé tvary kanalizácie, odhalenie aquadefektov, únik vody a mnoho ďalších. Okrem iného je dobrou prevenciou aj pred prázdnou peňaženkou, pretože vďaka našej včasnej diagnostike Vám umožní ušetriť financie na prípadných neskorších nákladných opravách. Poskytnutý záznam pre Vás, ktorý je  nahraný na SD kartu je samozrejmosťou pri tejto službe. Preto rozhodne neváhajte a objednajte si našu službu monitorovania potrubia, ktorá Vám šetrí problémy, čas a peniaze!

Miriama Lipovská
Zobraziť viac
Tento pán nás doslova zachránil. Prišiel rýchlo a z totálne upchateho potrubia, s ktorým si pred ním iný nevedel dať rady, nám spravil potrubie ako nové. Samozrejmosťou bola kontrola kamerou a cenné rady, ako sa niečomu podobnému vyhnúť do budúcnosti. Oceňujem veľkú profesionalitu!
Vladimir Sramek
Zobraziť viac
Promptný odborník. Profesionálne technické vybavenie - vysokotlaková voda, objemná nádrž na vodu, kamery, atď . Služby pána Kumpána sme využili dva krát, pre monitoring obecnej kanalizácie a vyhľadanie kanalizačnej prípojky. Vždy úspešne, a za férovú cenu. Vrele odporúčame.
Elena Škorcová
Zobraziť viac
Maximálne som spokojná s profesionálnym a ústretovým prístupom. Urgentne pán prišiel a s maximálnym nasadením mi vyriešil moju havarijnu situáciu. ODPORÚČAM 🙂
Ján Struhár
Zobraziť viac
Prestala nám odtekať umývačka riadu. Po 10 rokoch sme mali poriadne upchaný odpad. Došli rýchlo a za 2 hodiny bol doslova vír v kuchynskom dreze. Ak máte upchatý odpad alebo kanalizáciu - 100% odporúčam.
Petra Madunicka
Zobraziť viac
Som veľmi spokojná so službou 🙂 príjemný, sympatický pán a šikovný 🙂 určite odporúčam všetkým, ktorí majú problémy s odtokmi alebo toaletou.
Škola Udiča
Zobraziť viac
Vďaka. Pracovník s vynikajúcim a vysoko profesionálnym prístupom, výborným strojovým vybavením, bez ktorého by sa náš problém ťažko odstránil, veľmi kvalitne odviedol prácu.
Jozef Orszagh
Zobraziť viac
Odporúčame túto firmu (pána). Volali sme mu v piatok a dohodli sa na sobotu. Prišiel a po pokeci hneď vedel v čom je problém, zbytočne to nepredražoval. Ochotný a profesionálny prístup.
Veronika Motolová
Zobraziť viac
Rada by som vyjadrila VEĽKÚ spokojnost s profesionalou prácou milého a ochotného pána, ktorý sa u nás natrápil s upchatym WC. Praca trvala necakane dlho, kvoli velmi upchatemu potrubiu, ale pan bol neodbitny a po case sa mu odpad podarilo prepchat. Prekvapil nas, že prácu dokončil ako naozajstný profesional, ktorá nebola v dohode (namontovanie a vycistenie toalety, utesnenie, zasilikonovanie..) Chcem sa naozaj pekne podakovať, mozem Vás len vrelo vsetkym odporucit. Ešte raz VELKA VĎAKA.
Eva Števíková
Zobraziť viac
Ochotný profesionál so super prístupom, perfektným strojovým vybavením, bez ktorého by sme nikdy nezistili v čom je problém. Prišiel večer až do Partizánskeho, pomohol a hlavne poradil aj čo ďalej, aby sa to už nezopakovalo, za čo som veľmi vďačná.
Predošlé
Ďalšie

Naše hodnoty

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.
spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Monitoring kanalizácie

Ako zistím, či je s mojou kanalizáciou všetko v poriadku, či je funkčná, bezpečná a nič jej nehrozí, prípadne nevzniká nejaký obrovský problém? Toto všetko a ešte omnoho viac dokáže zistiť práve služba monitoring kanalizačného potrubia, pred ktorým sa nič neskryje! Monitoring potrubia zaistí naozajstné blaho a bezpečie pre skutočne každú kanalizáciu či už v bytovom dome, rodinnom dome, v obchodných prevádzkach, komerčných priestoroch, fabrikách a ďalších industriálnych objektoch, jednoducho povedané, naozaj kdekoľvek!

Čo je to služba monitoring kanalizačného potrubia?

Monitoring kanalizácie alebo kamerová skúška je prevažne štandardná služba, ktorá je ponúkaná v balíku služieb mnohých firiem starajúcich sa o údržbu kanalizačných systémov každého druhu. Bežne je využívaná na preventívnu údržbu kanalizačného potrubia a slúži ako veľmi účinná prevencia, ktorú si klienti volia pravidelne ak sa chcú uistiť, že je s ich kanalizáciou všetko v poriadku. Jedná sa v podstate o kontrolu potrubného komplexu priamo zvnútra potrubia pomocou inšpekčných tlačných kamier s LED osvetlením, vysielajúcou sondou, nahrávaním hlasu a možnosťou uloženia záznamu na SD kartu pre ďalšie účely a opakované prehratie záznamu.
Monitoring kanalizačného systému môže byť taktiež vo veľkej miere využívaný mnohými firmami, vrátane tej našej, bežne pred začatím práce. Je dobré totižto pred čistením kanalizácie, prepchávaním upchatých odpadov, vysokotlakovým hydročistením či strojovým frézovaním zistiť, aký je naozajstný stav kanalizačného potrubia, kde sa nachádza konkrétna usadenina, kompletná blokáda alebo upchávka. Na základe monitoringu dokážeme vyhodnotiť kompletný stav potrubia a mať k dispozícii hĺbkovú analýzu, ktorá nám umožní určiť ďalší, na mieru šitý pracovný postup, no a samozrejme uľahčí samotnú prácu aj nášmu tímu profesionálov.
Naši zákazníci si však môžu objednať monitoring kanalizačného potrubia ako samostatnú službu, pokiaľ ju potrebujú. Monitoring potrubia je skvelou voľbou, pokiaľ máte neustále a neutíchajúce problémy s Vaším kanalizačným systémom, ktoré nemajú úplne jasnú príčinu. Príčiny upchávania alebo poškodenia kanalizácie môžu byť častokrát skryté a na prvý pohľad neviditeľné a neidentifikovateľné. No a presne to je ten pravý okamih, kedy prichádza na scénu monitorovanie kanalizácie, ktoré padne oveľa viac ako iba vhod. Pred monitoringom kanalizačného komplexu sa totižto neschová nikto a nič ani v tom najtemnejšom a najužšom zákutí kanalizačného potrubia. Dokáže odhaliť rozsiahle problémy, začínajúce upchávanie kanalizácie, ktoré nemusíte inak spoznať skoro vôbec, ale aj úplne skryté závady, ktoré sa môžu stať katastrofickým a neriešiteľným problémom až oveľa neskôr.
Ivan Glenda
Zobraziť viac
Oslovil som túto firmu nakoľko som potreboval vyriešiť problém s 50 ročnou kanalizáciou v rodinnom dome v Ostraticiach. Po prekrtkovani potrubia bolo treba riešiť uvoľnenie kanalizačného potrubia vyfrezovanim, nakoľko už starý rozvod bol asi o tretinu menší ako pôvodný. S rofesionálnymp prístupom a postupom pri realizácii som bol nad mieru spokojný. Za mňa môžem firmu len odporučiť ,nakoľko sa jedná od začiatku po koniec vykonania prác s perfektným prístupom k zákazníkovi.Este raz ďakujem...
Matej Pucek
Zobraziť viac
Rýchla komunikácia, po príchode rovno do práce, dosiahnutý želaný výsledok na rozdiel od dvoch predchádzajúcich firiem. Spokojnosť.
Ludmila Bíliková
Zobraziť viac
Neskutočne profesionálny prístup. Pán prišiel do hodiny od nášho telefonátu. Pomohol nám zistiť zdroj nášho problému. Odporúčame všetkými desiatimi 😊
Katarina Bruchata
Zobraziť viac
Bublanie v sifónoch a problémy s odtekanim sprchy signalizovali upchaté potrubie. Nakoľko na prvýkrát kvôli plnému septiku sa potrubie nepodarilo spriechodniť, po opätovnom kontaktovaní príchod do hodiny a problém vyriešený. Veľmi profesionálny a ľudský prístup, ochota, poradenstvo. Pri akomkoľvek probléme s odtokom, upchatím vrelo odporúčam.
Katarina Domcekova
Zobraziť viac
Veľmi šikovný,prommptny pán, ochotný, odporúčam pre ďalších čo potrebujú túto službu, ďakujem Horné Chlebany
Michaela Guzmová
Zobraziť viac
Výborná práca a rýchla pomoc, aj s radou ako predchádzať takýmto situáciám. Odporúčam
Marek Vajda
Zobraziť viac
Odporucame firmu, profesionalny pristup, ochota, odbornost - narocne vycistenie kanalizacie cca 100 m, ktore nebolo cistene 30 rokov, vsetky zavady na 100% odstranene. Dakujeme, vedenie firmy VUP, a.s.
Tomas Zabojnik
Zobraziť viac
Mozem len odporucit.Rychle a profesionalne vyriesenie problemu,cena prijatelna.urcite vyuzijem aj v buducnosti.10/10
Alena Gasparovicova
Zobraziť viac
...milý profesionálny prístup,rýchle jednanie,určite odporúčam.Ďakujem
Miroslava Králová
Zobraziť viac
Profesionálny prístup a rýchla reakcia na požiadavku čistenia firemnej kanalizácie. S výsledkom a priebehom čistenia sme boli veľmi spokojní a firmu môžeme len odporúčať.
Predošlé
Ďalšie

Aké konkrétne problémy a poruchy vie identifikovať monitoring kanalizačného potrubia?

V skratke-všetky. Keďže monitoring potrubia je naozaj univerzálna služba, ktorá je vykonávaná priamo v potrubí za pomoci kamier a profesionálneho tímu, ktorý má nad všetkým plnú kontrolu a vidí, čo sa deje v potrubí, vieme identifikovať naozaj všetko od nepodstatných detailov až po neodkladné problémy vo Vašej kanalizácii. Medzi najčastejšie javy, ktoré dokážeme nájsť pri kanalizačnej inšpekcii v potrubí patria určite úniky vody, ktoré môžu výrazne zvýšiť náklady na opravu potrubia aj účty za vodu. Niektoré úniky vody dokážu byť veľmi zjavné a dokážete ich identifikovať napr. na základe kvapkajúceho kohútika, vlhnutia stien prechádzajúce až do plesní, zvuku vody, aj keď žiadna netečie. Avšak, únik vody môže byť aj skrytý a to, že je niečo zle nemusíte vôbec spozorovať. To však dokážete napraviť práve vďaka monitoringu potrubia, ktoré presne lokalizuje miesto úniku vody. Unikajúcu vodu vieme lokalizovať v samotných potrubiach, vodovodných kanalizačných prípojkách, ako aj vo vnútorných a vonkajších rozvodoch v budovách.

Monitoring potrubia

Okrem iného vieme pomocou monitoringu presne lokalizovať rôzne deformácie, trhliny a poškodenia v potrubí, ktoré môžu byť veľmi nebezpečné, ešte predtým, ako je neskoro pre Vaše potrubie aj pre Vás. Deformácie potrubia môžu byť ojedinele výrobnou chybou, no častejšie k nim dochádza napr. vďaka prerastajúcim koreňom rastlín. Deformácie dokážu byť fatálne, pretože neohrozujú iba Vás, ale aj prostredie v okolí kanalizačného systému, do ktorého sa takýmto spôsobom môžu dostávať odpadové látky, ktoré sú často nebezpečné. Možno ste to netušili, no napr. deformácie potrubia dokážu výrazne prispieť k neskoršiemu upchatiu kanalizačnému systému, čomu sa chcete za každú cenu vyhnúť

 

Veľmi účinne dokážeme identifikovať aj zle spádované potrubie, buď predimenzované alebo poddimenzované. Spádovanie potrubia je na pevno určené právnou normou, avšak pri neodbornej montáži často dochádza k zlému výpočtu spádovania kanalizačného systému alebo priamo ku zlému umiestneniu kanalizácie. Pokiaľ má Vaša kanalizácia zlý spád, môže to spôsobiť celú škálu zložitých problémov, ktoré nie sú tak ľahko odstrániteľné, ako sa zdá.
Ďalej sa stretávame aj s netesnosťou spojov, zlým osadením prípojok alebo ich zlomením, prevalenou kanalizáciou, prepadnutým terénom v blízkosti kanalizačných komplexov alebo dokonca čiernymi odbermi vo vodovodnom potrubí. Všetky tieto problémy sa však pred monitoringom ani náhodou neskryjú.

Ako prebieha monitoring potrubia kanalizácie?

Princíp sme Vám už vysvetlili, no je dobré vedieť, ako to vyzerá priamo v praxi u Vás doma, pokiaľ si teda túto službu zvolíte. Do Vášho kanalizačného potrubia či už sa jedná o kanalizačnú prípojku, rozvody, dažďové zvody alebo úplne celý drenážny komplex v celom objekte vsunieme veľmi flexibilnú tyč, na ktorej sa na oceľovej hlavici nachádza pripevnená kamera. Vďaka kamere s vysokým rozlíšením a LED osvetlením presne vidíme, čo sa odohráva v potrubí.
Naša kamera navyše disponuje sondou, ktorá je schopná vysielať s frekvenciou až 512 Hz. Veľkým plusom tejto modernej technológie je, že naša kamera má zabudovanú SD kartu. Vďaka takej šikovnej veci, akou je práve SD karta svoj záznam z monitoringu len tak ľahko nestratíte, práve naopak, je bezpečne uložený v pamäti práve preto, aby ste sa k nemu mohli opakovane vracať napr. pri Vašom riešení problému s kanalizačným potrubím, ktorý ste včas odhalili práve vďaka monitoringu potrubia.

Aká je cena pre monitoring kanalizačného potrubia?

Nikdy pre našich zákazníkov neurčujeme presne dané ceny pre všetkých. Každý klient má totižto iné kanalizačné potrubia a iné potreby. Preto cenu vypočítavame vždy individuálne a takpovediac ju šijeme na mieru. Zaručujeme Vám však, že pokiaľ vieme, aký dlhý úsek Vašej kanalizácie ideme monitorovať a taktiež poznáme jej špecifikácie, pevnú cenu navrhnutú individuálne Vám vždy oznámime vopred, ešte predtým, ako sa pustíme do akejkoľvek práce.

Čo všetko môžeme odhaliť pri monitoringu?

Fungujeme v týchto oblastiach:

Kontrola kanalizácie inšpekčnou kamerou je užitočná na zistenie aktuálneho stavu starých kanalizačných potrubí a problémových miest potrubí v zložitých podmienkach. Zábery z monitoringu potrubia odhalia nepatrné príznaky rôznych poškodení – napr. korózie a praskliny. Tieto poškodenia sa môžu rozšíriť až do takej miery, že bude nutná oprava kanalizácie.