🆘Krtkovanie-Služby

Trasovanie kanalizačného potrubia

Lokalizácia a trasovanie kanalizačného potrubia

Trasovanie potrubia je sposob akým sa dá nájsť kanalizačné potrubie v zemi. Mimo iného táto technológia zmapuje presne ako je kanalizácia vedená a v akej hĺbke potrubie nachádza. Zároveň monitorovacia kamera, ktorá je v potrubí, umožní odhalenie možných poškodení v systéme.

  • Pomáha šetriť peniaze
  • Zachránilo nejednu firmu pred bágrovaním
  • Možnosť platby kartou
lokalizacia potrubia kanalizacie

Recenzie našej práce

Juraj Ševčík
Zobraziť viac
Vynikajúci prístup, okamžitá reakcia, vysoká odbornosť, priaznivá cena, platba platobným terminálom. Vrele odporúčam. Juraj z Jacoviec
Ivan Zuzula
Zobraziť viac
Jednoznačne môžem odporučiť, profesionalita, ochota, rýchlosť a hlavne p. Kumpan chce aby bol zákazník maximálne spokojný.
Luckatabka
Zobraziť viac
Vysoko profesionálny prístup, rýchle riešenie problému. Určite odporúčam. Pán má veľmi ústretové jednanie, poskytol veľa rád ako predchádzať problémom. Veľmi ďakujem za pomoc, neváhajte kontaktovať. Lucia
Ján Laurík
Zobraziť viac
Včera som oslovil túto firmu.Po vzájomnej dohode prišiel dnes pán v dohodnutý čas. Demontáž pokazeného wc,osadenie nového zvládol ozaj profesionalne a za čas strávený na kolenách mu skláňam obrovskú poklonu. Vrelo odporúčam túto firmu a som rád, že s podobnými problémami sa môžem na nich kedykoľvek obrátiť . Ešte raz veľká vďaka.
Danka Púpavová
Zobraziť viac
Vsobotu predpoludním nahlásená porucha-upchaté potrubie v kuchyni.O 13.hodine všetko vyriešené k našej spokojnosti.Rýchly,ústretový,odborný,profesionálny prístup v čase núdze.Určite odporúčame.Ďakujeme.Spokojná rodinka z Prievidze.
spinnyed spinner
Zobraziť viac
pan Kumpan bol vysoko profesionalny, pracoval nadcas a naozaj odviedol kus skvelej prace … za mna uplna spokojnost
Martin Ostrienka
Zobraziť viac
Ochotný prístup po zavolani pán prišiel expresne rýchlo do 30min ďakujeme veľmi pekne.Môžem vrelo odporučiť
Filip Fabian
Zobraziť viac
Oslovil som telefonicky viac ako 15 konkurenčných služieb; pán ako jediný neváhal a krátko pred polnocou pricestoval v zlom počasí viac ako 60km na opravu upchatého odpadu. Pri práci vyriešil aj ďalší problém, ktorý objavil a o ktorom sme nevedeli. Maximálna profesionalita. Odporúčam.
Robert Malina
Zobraziť viac
Vsetko na jednicku - od prveho kontaktu, cez rychlu a kvalitnu realizaciu, poskytnutie informacii, kameroveho zaznamu z vycisteneho potrubia az po uvedenie do povodneho stavu.
rene cicmanec
Zobraziť viac
Top prístup! Veľká vďaka pánovi, ktorý bol maximálne ochotný a veľmi profesionálny! Prišiel do Bojníc a behom hodiny vyriešil dlhotrvajúci problém v gastro prevádzke. Ešteraz vďaka! 🙏
Lubos Fodora
Zobraziť viac
Super pomoc v čase núdze. Profesionálny prístup a kvalitná robota. Isto odporúčam.
marcel majercik
Zobraziť viac
Perfektný prístup. Veľmi šikovný pan ktorý urobil svoju prácu na výbornú. Veľká spokojnosť. Ďakujeme. Spokojná rodinka z Podvažia okres P. B.
Predošlé
Ďalšie

Ako vám pomôže monitoring?

Presná poloha kanalizácie

Trasovanie potrubia kanalizácie využívajú najmä čerství majitelia stavebných pozemkov, pokiaľ sa chcú vyhnúť výkopovým prácam, no zároveň nájsť presnú polohu svojej kanalizácie účinne, rýchlo, no a hlavne nenáročne v porovnaním s invazívnymi výkopovými prácami.

Zistenie možných problémov

Akekoľvek zanesenie, prasknutia, odsadenie, tesnosť, nedopojené časti potrubia, zlé tvary kanalizácie, odhalenie aquadefektov, únik vody a mnoho ďalších.

Prehľad o Stave Potrubia

Kontrolu prípojky, stavu potrubia, tesnosti spojov a iné technické detaily

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Často kladené otázky

Zvyčajne našu službu trasovania kanalizačného potrubia vyhľadávajú majitelia pozemkov alebo stavebné firmy. Trasovanie je totižto veľmi užitočné pri pozemkoch, ku ktorým chýba kompletná projektová dokumentácia o umiestnení kanalizácie. Môže sa jednať najmä o staré pozemky a nehnuteľnosti.

Monitoring a trasovanie potrubia sú dve veľmi podobné metódy, ktoré je možné občas aj skĺbiť dohromady, no samozrejme, dajú sa využívať aj samostatne.
Trasovanie potrubia je skvelé v tom, že ho možno využiť napr. pokiaľ potrebujete lokalizovať iba určitú časť Vášho kanalizačného komplexu, o ktorom neviete nič. Môže ísť o revízne šachty, ktoré sú pre samotné kanalizácie veľmi dôležité, pretože vytvárajú akýsi vstup do samotného potrubia a môžu byť aj miestom, odkiaľ je vykonávaná štandardná údržba kanalizačných sietí pri rodinných domoch. Vďaka trasovaniu vieme nájsť aj kanalizačné prípojky, ako aj samotné potrubné kolená alebo iné objekty zakomponované do kanalizačnej sústavy.

Lokátor je zariadenie, ktoré vždy pracuje na zemskom povrchu. Lokátor s veľkou citlivosťou dokáže zachytávať signál tvorený rádiovými vlnami, ktorý vysiela sonda umiestnená priamo v potrubí. Vďaka zachytenému signálu následne presne a do najmenších detailov určí polohu samotnej sondovej hlavice a následne zameria súradnice kanalizačného potrubia, ako aj jeho hĺbku. Poznáme dva druhy lokátorov, teda presnejšie, značka Ridgid rozdeľuje lokátory na dva základné typy a to podľa aktívneho a pasívneho vyhľadávania.
Vďaka presnému lokalizovaniu Vašej stratenej kanalizácie dokážete ušetriť čas, peniaze a starosti a sily navyše. V minulosti sa totižto na tieto účely využívali výkopové práce, ktoré sú zdĺhavé, potrebujete na ne ľudskú pracovnú silu v podobe kopy pracovníkov, bager, no hlavne, výkopové práce sú veľmi invazívnym zásahom do podzemia, ktorý môže občas spôsobiť viac škody ako samotného úžitku a nepôsobí ani esteticky. Naopak, trasovanie potrubia je časovo úplne nenáročné, je otázkou pár hodín nenáročnej a kvalitne odvedenej práce, nemusíte zbytočne zasahovať do pôdy a moderné rádiolokačné technológie sa postarajú o tú najpresnejšiu mušku, vďaka ktorej úplne bezproblémovo určia detailnú polohu kanalizačného potrubia a odvedú prácu kompletne za Vás. Preto už dlhšie neváhajte a objednajte si túto pohodlnú no revolučnú metódu ešte dnes!
Ako sme sa už zmienili, pri mnohých našich zákazkách veríme práve technickému vybaveniu od známej značky Ridgid. Na trasovanie kanalizácie používame konkrétne rádiolokačnú techniku Ridgid NaviTrack Scout® Locator. Táto technológia je skutočne neomylná a súradnice, presná poloha, hĺbka, ako aj iné parametre sú pre ňu úplnou hračkou. Naša sonda spolu s lokátorom už pomohli stovkám majiteľom pozemkov nakopnúť ich stavebné projekty či už pre novostavby alebo rekonštrukcie starších nehnuteľností, ako aj stavebným inžinierom pri budovaní inžinierskych sietí. Pridajte sa ku stovkám spokojných klientov aj Vy a využite našu spoľahlivú službu trasovania kanalizácie!
Miriama Lipovská
Zobraziť viac
Tento pán nás doslova zachránil. Prišiel rýchlo a z totálne upchateho potrubia, s ktorým si pred ním iný nevedel dať rady, nám spravil potrubie ako nové. Samozrejmosťou bola kontrola kamerou a cenné rady, ako sa niečomu podobnému vyhnúť do budúcnosti. Oceňujem veľkú profesionalitu!
Vladimir Sramek
Zobraziť viac
Promptný odborník. Profesionálne technické vybavenie - vysokotlaková voda, objemná nádrž na vodu, kamery, atď . Služby pána Kumpána sme využili dva krát, pre monitoring obecnej kanalizácie a vyhľadanie kanalizačnej prípojky. Vždy úspešne, a za férovú cenu. Vrele odporúčame.
Elena Škorcová
Zobraziť viac
Maximálne som spokojná s profesionálnym a ústretovým prístupom. Urgentne pán prišiel a s maximálnym nasadením mi vyriešil moju havarijnu situáciu. ODPORÚČAM 🙂
Ján Struhár
Zobraziť viac
Prestala nám odtekať umývačka riadu. Po 10 rokoch sme mali poriadne upchaný odpad. Došli rýchlo a za 2 hodiny bol doslova vír v kuchynskom dreze. Ak máte upchatý odpad alebo kanalizáciu - 100% odporúčam.
Petra Madunicka
Zobraziť viac
Som veľmi spokojná so službou 🙂 príjemný, sympatický pán a šikovný 🙂 určite odporúčam všetkým, ktorí majú problémy s odtokmi alebo toaletou.
Škola Udiča
Zobraziť viac
Vďaka. Pracovník s vynikajúcim a vysoko profesionálnym prístupom, výborným strojovým vybavením, bez ktorého by sa náš problém ťažko odstránil, veľmi kvalitne odviedol prácu.
Jozef Orszagh
Zobraziť viac
Odporúčame túto firmu (pána). Volali sme mu v piatok a dohodli sa na sobotu. Prišiel a po pokeci hneď vedel v čom je problém, zbytočne to nepredražoval. Ochotný a profesionálny prístup.
Veronika Motolová
Zobraziť viac
Rada by som vyjadrila VEĽKÚ spokojnost s profesionalou prácou milého a ochotného pána, ktorý sa u nás natrápil s upchatym WC. Praca trvala necakane dlho, kvoli velmi upchatemu potrubiu, ale pan bol neodbitny a po case sa mu odpad podarilo prepchat. Prekvapil nas, že prácu dokončil ako naozajstný profesional, ktorá nebola v dohode (namontovanie a vycistenie toalety, utesnenie, zasilikonovanie..) Chcem sa naozaj pekne podakovať, mozem Vás len vrelo vsetkym odporucit. Ešte raz VELKA VĎAKA.
Eva Števíková
Zobraziť viac
Ochotný profesionál so super prístupom, perfektným strojovým vybavením, bez ktorého by sme nikdy nezistili v čom je problém. Prišiel večer až do Partizánskeho, pomohol a hlavne poradil aj čo ďalej, aby sa to už nezopakovalo, za čo som veľmi vďačná.
Predošlé
Ďalšie

Čo je to trasovanie kanalizácie?

Trasovanie kanalizácie je spôsob, vďaka ktorému dokážeme presne zamerať polohu, súradnice a dokonca aj hĺbku Vášho kanalizačného systému alebo jeho samotnej časti. Trasovanie je vykonávané pomocou technológií fungujúcich na princípe rádiolokácie. Naša sonda vysiela signál pomocou rádiových vĺn. Tento signál vysielaný z podzemia zachytí náš lokátor na povrchu a následne presne zameria súradnice Vašej kanalizácie.

Naše hodnoty

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.
spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Aká je cena pre trasovanie kanalizačného potrubia?

Znova, cena je individuálna vzhľadom na konkrétnych klientov a ich typom kanalizačných systémov, preto Vám vieme zostaviť na mieru ušitú cenovú ponuku. Vždy sa však pohybujeme v určitom rozpätí. Pre použitie kamery je to od 80 do 120 eur. Použitie lokátora stojí 60 eur. Záleží však aj od priemeru potrubia, službu trasovania vieme ponúknuť pre potrubné systémy od 40 mm do 400 mm.

Čo všetko môžeme odhaliť pri monitoringu?

lokalizacia potrubia
trasovanie potrubia
Ivan Glenda
Zobraziť viac
Oslovil som túto firmu nakoľko som potreboval vyriešiť problém s 50 ročnou kanalizáciou v rodinnom dome v Ostraticiach. Po prekrtkovani potrubia bolo treba riešiť uvoľnenie kanalizačného potrubia vyfrezovanim, nakoľko už starý rozvod bol asi o tretinu menší ako pôvodný. S rofesionálnymp prístupom a postupom pri realizácii som bol nad mieru spokojný. Za mňa môžem firmu len odporučiť ,nakoľko sa jedná od začiatku po koniec vykonania prác s perfektným prístupom k zákazníkovi.Este raz ďakujem...
Matej Pucek
Zobraziť viac
Rýchla komunikácia, po príchode rovno do práce, dosiahnutý želaný výsledok na rozdiel od dvoch predchádzajúcich firiem. Spokojnosť.
Ludmila Bíliková
Zobraziť viac
Neskutočne profesionálny prístup. Pán prišiel do hodiny od nášho telefonátu. Pomohol nám zistiť zdroj nášho problému. Odporúčame všetkými desiatimi 😊
Katarina Bruchata
Zobraziť viac
Bublanie v sifónoch a problémy s odtekanim sprchy signalizovali upchaté potrubie. Nakoľko na prvýkrát kvôli plnému septiku sa potrubie nepodarilo spriechodniť, po opätovnom kontaktovaní príchod do hodiny a problém vyriešený. Veľmi profesionálny a ľudský prístup, ochota, poradenstvo. Pri akomkoľvek probléme s odtokom, upchatím vrelo odporúčam.
Katarina Domcekova
Zobraziť viac
Veľmi šikovný,prommptny pán, ochotný, odporúčam pre ďalších čo potrebujú túto službu, ďakujem Horné Chlebany
Michaela Guzmová
Zobraziť viac
Výborná práca a rýchla pomoc, aj s radou ako predchádzať takýmto situáciám. Odporúčam
Marek Vajda
Zobraziť viac
Odporucame firmu, profesionalny pristup, ochota, odbornost - narocne vycistenie kanalizacie cca 100 m, ktore nebolo cistene 30 rokov, vsetky zavady na 100% odstranene. Dakujeme, vedenie firmy VUP, a.s.
Tomas Zabojnik
Zobraziť viac
Mozem len odporucit.Rychle a profesionalne vyriesenie problemu,cena prijatelna.urcite vyuzijem aj v buducnosti.10/10
Alena Gasparovicova
Zobraziť viac
...milý profesionálny prístup,rýchle jednanie,určite odporúčam.Ďakujem
Miroslava Králová
Zobraziť viac
Profesionálny prístup a rýchla reakcia na požiadavku čistenia firemnej kanalizácie. S výsledkom a priebehom čistenia sme boli veľmi spokojní a firmu môžeme len odporúčať.
Predošlé
Ďalšie

Aké problémy a poruchy vie identifikovať trasovanie potrubia kanalizacie s monitoringom kanalizačného potrubia?

V skratke-všetky. Keďže monitoring potrubia je naozaj univerzálna služba, ktorá je vykonávaná priamo v potrubí za pomoci kamier a profesionálneho tímu, ktorý má nad všetkým plnú kontrolu a vidí, čo sa deje v potrubí, vieme identifikovať naozaj všetko od nepodstatných detailov až po neodkladné problémy vo Vašej kanalizácii. Medzi najčastejšie javy, ktoré dokážeme nájsť pri kanalizačnej inšpekcii v potrubí patria určite úniky vody, ktoré môžu výrazne zvýšiť náklady na opravu potrubia aj účty za vodu. 

Niektoré úniky vody dokážu byť veľmi zjavné a dokážete ich identifikovať napr. na základe kvapkajúceho kohútika, vlhnutia stien prechádzajúce až do plesní, zvuku vody, aj keď žiadna netečie. Avšak, únik vody môže byť aj skrytý a to, že je niečo zle nemusíte vôbec spozorovať. To však dokážete napraviť práve vďaka monitoringu potrubia, ktoré presne lokalizuje miesto úniku vody. Unikajúcu vodu vieme lokalizovať v samotných potrubiach, vodovodných kanalizačných prípojkách, ako aj vo vnútorných a vonkajších rozvodoch v budovách.


Fungujeme v týchto oblastiach:

Kontrola kanalizácie inšpekčnou kamerou je užitočná na zistenie aktuálneho stavu starých kanalizačných potrubí a problémových miest potrubí v zložitých podmienkach. Zábery z monitoringu potrubia odhalia nepatrné príznaky rôznych poškodení – napr. korózie a praskliny. Tieto poškodenia sa môžu rozšíriť až do takej miery, že bude nutná oprava kanalizácie.