🆘Krtkovanie-Služby

Rýchle a efektívne krtkovanie upchatých odtokov

Poskytujeme vysokotlakové čistenie a odstraňovanie upchatého potrubia. Odborná práca a ochotný personál ktorý Vám pomôže aj z najväčších nečistôt.

  • Fungujeme 24/7 Celý Rok
  • Garancia funkčnosti
  • Možnosť platby kartou
Krtkovanie Nemšová Čistenie kanalizácie a upchatých potrubí
Zuzana Baskova
Zuzana Baskova
23. Február, 2024.
Služby firmy odporúčam. Pán, s ktorým sme telefonovali ako aj pán, ktorý sa dostavil k nám na adresu bol veľmi profesionálny. Kvalita prevedenia práce výborná. Skontroloval celé odpadove potrubie. Ďakujeme za vyriešenie nášho problému.
Miriama Tóthová
Miriama Tóthová
27. Január, 2024.
Skvelý prístup k práci aj napriek tomu, že sme zavolali v piatok o 17tej a k tomu neuveriteľné odhodlanie nám pomôcť do neskorých nočných hodín, až kým sa situácia nevyrieši. Vďaka profi vybaveniu identifikoval problém, na ktorý by sme len tak sami neprišli a to všetko vo veľmi priateľskej atmosfére. Odporúčam všetkými dvadsiatimi.
Michal Poluch
Michal Poluch
27. Január, 2024.
Veľmi rýchly, ľudský a profesionálny prístup,určite odporúčam všetkým ktorí majú problém s kanalizáciou. Pomohol, poradil a bol veľmi ochotný.
Marian Valter
Marian Valter
8. Január, 2024.
Služby firmy vrelo odporúčam. Pán vykonávajúci údržbu bol veľmi ochotný a prišiel najskôr ako to bolo možné. Kvalita prevedenia práce výborná.
Jojko Fodor
Jojko Fodor
1. Január, 2024.
veľmi ochotný pán,mali sme problém s upchatou kanalizáciou, večer sme zavolali, prišiel hneď na druhý deň, všetko vyčistil, naozaj profesionálny prístup, veľká spokojnosť, odporúčam,,,👍👍👍
Zuzana Bulkova
Zuzana Bulkova
1. September, 2023.
Maximálna spokojnosť, vrele odporúčam, je to ozaj PROFI FIRMA s veľkým F. Od nahlásenia problému vo štvrtok poobede, podotýkam, že pred piatkovým sviatkom, ani nie do hodiny prišiel šikovný mladý muž, ktorý svojou trpezlivou a precíznou robotou urobil pre nás nemožné. Vyčistil celý kuchynský odpad, za čo sme mu povďačni. Kiež by bolo viac takých milých a ochotných ľudí. Ešte raz SRDEČNE ĎAKUJEME Bulkovi.
PhDr.Ľubica Šorlová
PhDr.Ľubica Šorlová
28. August, 2023.
Služby som aktuálne vyuzila, mobil v dosahu okamzite, do polhodiny samotná realizacia. K spokojnosti s výsledkom 💪👍. Firma vie, čo robí, postup a prístup profesionálny. Ludsky pristup a okrem ineho aj poradenstvo comu sa vyvarovat v buducnosti…..Len a len odporúčam. Sorlová
Silvia Fraňová
Silvia Fraňová
25. August, 2023.
V praci nam vytopilo WC. V piatok vecer som volala tomuto panovi. Na dalsi den rano prisiel,vysvetlil nam problem a hned vsetko opravil. Dakujem este raz za rychlu reakciu,opravu. Pan je velmi mily,zrucny. Odporucam vsetkym. Super pristup! 🔝🔝🔝
Jozef Hanus
Jozef Hanus
20. August, 2023.
Pán je 100% profesionál. Máme prevádzku Dubliner v Partizánskom a upchala sa nám kanalizácia. Dve firmy pred ním to nezvládli odopchať a pán bol ochotný a došiel večer a kanalizáciu odopchal a spojazdnil za krátky čas a za dobrú cenu. Odporúčam
Paulína Starečková
Paulína Starečková
10. Jún, 2023.
Odbornosť, dôslednosť a ochota. To sú vlastnosti, ktorými disponuje pán z uvedenej firmy. Vždy prišiel náš problém odstrániť v najbližší možný termín a ochotne nám vysvetlil v čom bol problém, aj ako mu predchádzať z dlhodobého hľadiska. Na jeho práci mu záleží a to je niečo, čo sa v dnešnej dobe už vidí u máloktorého pracovníka.

Tápate vo svojich problémoch s kanalizáciou? Nebaví Vás už neustály zápach vo Vašej domácnosti, neodtekanie vody, toalety alebo vane? Nemusíte sa obávať, my Vám podáme pomocnú ruku! Ponúkame totižto širokú paletu služieb v oblasti kanalizačného servisu ako krtkovanie Nemšová, čistenie odpadov, čistenie potrubí, vysokotlakové čistenie, čistenie dažďových zvodov alebo trasovanie kanalizácie. Práve vďaka našim bohatým skúsenostiam vieme, čo naši klienti presne potrebujú, a preto ponúkame naše služby a servis za bezkonkurenčnú cenu, s profesionálnym prístupom a nadštandardnou kvalitou!

Na tento typ krtkovania sa používa zvyčajne nástroje firmy Rigid napr.: K-60 Sectional Machine alebo Picote napr.: Mini Miller. Rigid K-60 Sectional Machine ženie točiacu strunu o rýchlosti 600 RPM do potrubia. K tomuto nástroju je mnoho nádstavcov, ktoré sa využivajú na iné problémy upchatia. Picote Mini Miller je odlišný od vyššie spomenutého stroja tým, že namiesto pružiny používa oceľoví prút alebo lanko ktoré je v bohdene Vďaka tomuto je jednoduchší na používanie a taktiež je versatilnejší tým, že ma má funkciu regulácie otáčok co znamená dosiahnuť čo najväčší účinok. K tomuto stroju na krtkovanie výrobca ponúka viacero nádstavcom. ktore sú určené na rôzne úkony ako prevŕtanie prekážky, odfrézovanie tvrdých usadenín, tukov a hrubých nečistôt.

Vysokotlakové hydročistenie - tryskanie potrubia

Na takýto typ krtkovania sa zvyčajne používajú vysokotlakové zariadenia. Ide o stroj s vlastnou nádržou, ktorá dokáže udržať až 400-600 litrov vody takže nie je potrebné napojenie do siete. S prietokom 60 l/min. vyvíja až 160-200 barový tlak. Takéto hydročistenie je vhodné na bežné upchatia potrubia rôznymi usadeninami, ako sú tuky, štrk, blato,vodný kameň, papier, a rôzne hygienické potreby, ako vlhčené utierky, vložky, tampóny a tsk isto aj vlasy dokážu svoje v odpadovom potrubí.

Najčastejšie otázky - krtkovanie kanalizácie Nemšová

Často kladené otázky

Áno! Krtkovanie – čistenie odpadov kanalizácií je veľmi univerzálna metóda, ktorá je vhodná do všetkých typov priestorov- do bytových domov, rodinných domov, firiem, obchodných centier, fabrík, ako aj ostatných komerčných alebo industriálnych priestorov. Krtkovanie sa však hodí aj do samotných interiérov alebo exteriérov. Pokiaľ sa Vám upchalo odpadové potrubie alebo drez, tak krtkovanie je jednoduchým, no účinným riešením pre tento problém. Okrem toho je však veľmi vhodné aj pre kanalizačné siete alebo šachty v exteriéri. Nezáleží na tom, kde potrebujete krtkovať, pretože my s kvalitnou službou krtkovania zvládame čokoľvek a kdekoľvek!

Cena za krtkovanie čistenie kanalizácie je veľmi individuálna a nevieme ju jednotne stanoviť, avšak to ani nechceme. Predstavte si, že by sme Vám za krtkovanie od Krtkovanie Služby nastolili rovnakú cenu ako niekomu, kto napr. potrebuje krtkovať oveľa dlhší úsek v potrubí ako Vy. Každú našu prácu začíname telefonickou konzultáciou, kde sa Vás spýtame nejaké základné otázky, ktoré nám pomôžu získať určitú približnú predstavu o stave Vášho kanalizačného potrubia a o Vašom samotnom probléme. Ďalej pokračujeme vždy vstupnou obhliadkou kanalizácie, ktorú zakaždým vykonávame už na mieste. Táto obhliadka nám pomôže skompletizovať všetky potrebné informácie a určiť presný postup práce.
Cenovú ponuku Vám vieme teda nastaviť na základe telefonickej konzultácie, ako aj vstupnej obhliadky. Cenu vždy vypočítavame na základe dĺžky servisovaného úseku, náročnosti a trvania práce alebo použitej techniky. Jedno však určite zaručujeme. Cenu za našu prácu sa vždy dozviete vopred!

Tento spôsob čistenia kanalizácie je rovnako účinný, výhodný a časovo nenáročný ako samotné elektro mechanické čistenie odpadov. Rozdiel je však v tom, že nepoužívame tzv. krtka ( alebo odborným názvom špirálu), ale na čistenie je určená tryska spolu s vodou striekanou do potrubia pod vysokým tlakom. Voda striekaná pod vysokým tlakom dokáže účinne zbaviť Vaše potrubie všetkých upchávok, nečistôt a usadenín za pár chvíľ. Na takúto prácu používame vysokotlakovú čističku potrubí, ktorá sa skladá z tlakového čerpadla, zariadenia pre manipuláciu s odpadom a určité doplnkové príslušenstvo. Pri vysokotlakovom hydročistení – tlakové čistenie kanalizácie používame rôzne druhy trysiek ako napr. bodová, plochá alebo rotujúca. Všetky totižto zaisťujú iný tlak, smer a rýchlosť striekanej vody.
Vysokotlakové hydročistenie môžeme zvoliť aj v tom prípade, ak vyhodnotíme, že je jednoducho z určitých dôvodov pre Váš potrubný kanalizačný systém  vhodnejšie alebo možno menej rizikové.

Samozrejme, že môžete, ale neodporúčame to – v konečnom dôsledku to má oveľa viac háčikov a mínusov, ako by ste si mysleli. Pre svojpomocné krtkovanie – čistenie kanalizácií je potrebné si kúpiť vlastné nástroje ako napr. pružinového krtka. Tento krtko však dokáže prepchať iba veľmi malú dieru v potrubí, čo je vysoko neefektívne a veľmi dočasné riešenie na prepchávanie, ktoré sa môže stať časovanou bombou a všetko iba zhoršiť a skomplikovať. Nakoniec si aj tak budete musieť zavolať profesionálov, ktorí budú mať akurát viac práce. Vďaka profesionálnemu krtkovaniu ušetríte čas, námahu, starosti a určite aj financie, pretože svojpomocné krtkovanie je celkom zbytočnou investíciou, ktorá sa nemusí vyplatiť. Preto radšej nechajte všetko na odborníkov z Krtkovanie Služby, ktorí sa postarajú o všetko do najmenších detailov!

Občas áno, ide o čistenie kanalizácie, avšak iba minimálny. Môže sa stať, že pri krtkovaní sa jednoducho niečo vyplaví z potrubia alebo niekde bude nahromadené väčšie množstvo vody. Toho sa však vôbec nemusíte obávať, pretože k nášmu servisu patrí aj upratovanie si po sebe! Všetky naše služby doťahujeme do posledných detailov a táto nie je výnimkou, takže upratanie je pre nás samozrejmosťou. Po vykonaní práce odídeme a zanecháme všetko bez najmenšej stopy!

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov
Ako to funguje - čo očakávať

Prečo zavolať nám keď máte upchatý odtok

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin
Čistenie pomocou chemických prípravkov? (Zlý nápad)

Použivanie chemikálií na odstraňovanie upchatia odtoku je niečo k čomu sa uchyľuje veľa ľudí mysliac si, že im to pomôže. Chemikálie do Vášho potrubia slúžia iba ako prevencia, nikdy nie ako účinné riešenie. Pokiaľ sa Vaše potrubie začína upchávať, chemikálie sú neefektívnym riešením, ktoré môže navyše všetko zhoršiť.
Pokiaľ však používate chemické prípravky ako prevenciu, je dobré vedieť ako, pokiaľ chcete, aby to naozaj fungovalo.
Typickým prípravkom, ktorý ľudia často používajú je napr. Sifo alebo hydroxid sodný.

Väčšina ľudí do potrubia aplikuje veľké množstvo Sifa s malom množstvom vody, väčšinou z kanvice. Toto množstvo vody však nestačí a docieli iba to, že voda so Sifom zdolá iba malý úsek potrubia,kde zatuhne a vytvorí sa tvrdá prekážka najčastejšie niekde v záhybe teda ľudovo povedané v kolene a problém je na svete. Veľa ľudí po tomto siahne po ďalšom spôsobe a to je ručný krtko. Je to pružina ktorá rukoväť a má rôzne dĺžky 5,10,a 15 m. Ale aní toto nie je riešenie a veľa krát ide len o dočasné a veľmi krátkodobé riešenie.preto je nutné zavolať profesionálneho krtkovača. Prostriedky ako Hydroxid Sodný, SIFO a iné čistiace zmesi a prostriedky majú účinok ako preventívne riešenie, ak už aké máte upchatý odtok a adpadové potrubie zhorší sa ešte viac.
Chemické prípravky sa profesionálmi z odboru neodporúčajú používať, pokiaľ sa potrubie začína upchávať. Nie je to totižto riešenie a častokrát to iba oveľa viac skomplikuje situáciu krtkovačom. Pokiaľ spozorujete náznaky upchávajúceho sa kanalizačného systému, zvoľte radšej odborné krtkovanie, ktoré je vo všetkých prípadoch určite tou najvýhodnejšou a najlepšou možnou alternatívou a aj lacnejšou.

čistič odpadov - čistič sifónov a odpadu - Čistenie pomocou chemických prípravkov

Zanesenie potrubia od chemikálií

cista kanalizacie puchov
krtkovanie topolcany

tlakové čistenie kanalizácie Nemšová - čistenie dažďových zvodov

Krtkujeme:

WC, bidet, pisoáre, umývadlá, sprchové kúty, vane, kuchynské drezy, sifóny, výlevky, domové kanalizačné prípojky, odtokové prípojky, dažďové zvody, bytové stúpačky, revízne šachty alebo kanalizačné vpuste.

Monitoring kanalizácie Nemšová

Častokrá sa pri krtkovaní stáva, že je potrebné vidieť, čo je vlastne príčinou upchatej kanalizácie, na to sa využívajú takzvané monitorovacie kamery, ktoré svoj záznam ukazujú na malej obrazovke a taktiež ho ukladajú na SD kartu.
Kamera je upevnená na konci dlhého kábla, vďaka ktorému sa dá vopchať do kanalizačného potrubia.
Vďaka inšpekcii potrubia-monitoring, odhalí stav potrubia, tesnosť spojov, stupeň znečistenia, rôzne prekážky, prerastenie koreňmi, zanesenie potrubia, možné porušenie, rôzne defekty potrubia, nedopojené časti potrubia, zlé tvary potrubia kanalizácie, aquadefekty, úniky odpadových vôd.

Príčiny upchatého odtoku spôsobené externým faktorom

Posuny pôdy okolo potrubia, korózia v potrubí, prevalenie potrubia, poškodené spoje potrubia, prerastenie koreňmi.

 

Posuny pôdy – prirodzenou prácou zeme sposobujú, že spoje potrubia sa od seba odsadia a tým sa zníži prietok. Odhalenie takýchto škôd sa deje pomocou monitorovacej kamery – ktorá býva častokrát výbavou dobrej krtkovacej firmy.

Korózia potrubí – keďže niektoré typy potrubia neboli vyrobené z nekoróznych materiálov, alebo neboli prispôsobené na typy tekutín ktoré cez ne pretekajú (zvyčajne slabé kyseliny ako moč alebo iné industriálne chemikálie), mnoho potrubí začne postupom času korodovať. Takéto problémy sa zvyčajne riešia výmenou danej časti potrubia alebo vložkovaním potrubia.

Prevalenie potrubia – zvyčajne dôsledok posuvou pôdy alebo výkopových prác.

Prerastenie koreňmi – aj napriek tomu že potrubie je uzavretý celok korene si častokrát nájdu cestu dovnútra a upchajú ho. V taktomto prípade už nestačí vysokotlakové čistenie ale trab použiť špečiálny nádstavec na prerezávanie koreňov.

Príčiny upchatého odtoku spôsobené ľudským faktorom

Olej, mastnota, vlasy, tuky, škrupiny, potraviny, nerozložiteľné zložky (kamienky, piesok), industriálne chemikálie.

 

Olej, mastnota, tuky ktoré zvyčajne ľudia lejú do odtokov – tie sa postupne nahromadia na stenách potrubia odtoku a ako postupujú a stekajú do kanalizácie postupom času zmenšujú prietok potrubia až ho úplne zablokuje. Na takéto usadeniny v angličtine zvaných ako “Fatberg” (mastnotový ľadovec) je treba použiť elektromechanické krtkovanie so špeciálnym frézovacím nádstavcom. Upchatia s mastnotou sú najčastejším problémom reštaurácií, udiarní a iných prevaádzok, ktoré pracujú s tukom. Aj napriek lapaču tukou, ktoré tieto prevádzky používajú lapače tukov nie sú dokonalé a prepúšťajú mastnotu do potrubia.

Škrupiny, vláknité potraviny, vlasy a nerozložiteľné zložky. Vlasy sa prirodzene dostanú do potrubia počas sprchovania alebo pri umývaní vlasov v umývadle, čo postupom času spôsobuje upchatie odtokových potrubí. Ďalším faktorom pri upchaní býva aj mydlo, problém avšak nie je samotné mydlo, ale keď sa skombinuje s vlasmi a inými látkami, môže sa sformovať do pevných zhlukov, ktoré upchajú odtok.V takomto prípade sa zvyčajne používa vysokotlakové hydročistenie (tlakové čistenie vodou), v prípade, že takéto usaneniny nie sú priechodné sa musí použiť elektromechanické krtkovanie.

Zanesenie od industriálnych chemikálií – v prevádzkach ako sú chemické závody, auto-opravovne a pod. Tieto usadeniny sú zvyčajne tvrdé, ktoré môže preraziť a odblokovať hydročistenie, alebo klasické elektomechanické krtkovanie, pomocou špeciálnych nadstavcov na odblokovanie, prerazenie a odfrézovanie.

Krtkovanie Poskytujeme v týchto lokalitách:

Adamovské Kochanovce, Bobot, Chocholná – Velčice, Dolná Poruba, Dolná Súča, Drietoma, Dubodiel, Horná Súča, Horňany, Horné Srnie, Hrabovka, Ivanovce, Kostolná – Záriečie, Krivosúd – Bodovka, Melčice – Lieskové, Mníchova Lehota, Motešice, Nemšová, Neporadza, Omšenie, Opatovce, Petrova Lehota, Selec, Skalka nad Váhom, Soblahov, Štvrtok, Svinná, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Trenčianske Stankovce, Trenčianske Teplice, Trenčín, Veľká Hradná, Veľké Bierovce, Zamarovce.