🆘Krtkovanie-Služby

Rýchle a efektívne čistenie upchatých odtokov

Poskytujeme vysokotlakové čistenie a odstraňovanie upchatého potrubia. Odborná práca a ochotný personál ktorý Vám pomôže aj z najväčších nečistôt.

  • Fungujeme 24/7 Celý Rok
  • Garancia funkčnosti
  • Možnosť platby kartou
Krtkovanie Trenčín - čistenie odpadu úpchatá kanalizácia
Máte problém s upchatou kanalizáciou a neviete, ako sa ho zbaviť? Ponúkame vám účinné a šikovné riešenie, ktorým je odstránenie upchávky elektromechanickým čističom značky Rigid. Odpadové potrubie sa ľahko dokáže upchať, čo spôsobuje následne jeho nefunkčnosť a bráni normálnemu prietoku odpadovej vody v kanalizačnom systéme. Príčiny upchatia potrubia môžu byť rôzne, práve preto treba byť pri práci všestranný s menšou dávkou flexibility, pretože každá situácia s kanalizáciou je osobitá a treba sa jej adekvátne prispôsobiť. Kanalizácie sa čistia najčastejšie vysokotlakovou hadicou, hoci keď tento spôsob nie je účinný, tak automaticky nastupuje na scénu elektromechanický čistič. Našťastie, je tu naša firma, pripravená na všetko a vybavená tými najnovšími technológiami v oblasti kanalizácií.

Čo vlastne elektromechanické čistenie je a ako funguje?

Na čistenie odpadov z potrubí sa používa zvyčajne metóda vysokotlakového čistenia, ale nie vždy je efektívna vzhľadom na konkrétnu situáciu, ktorá vznikla v potrubí. Druhým možným riešením je použitie elektromechanického čistenia odtoku. Jednoduchý, ale účinný spôsob ako sa zbaviť nepríjemnej upchávky, ktorá vám robí vrásky na čele aj niekoľko týždňov. Motor sa používa na poháňanie kábla cez potrubie, čo dodáva enormnú silu dôležitú na odstraňovanie nečistôt za neustáleho otáčania kábla v smere hodinových ručičiek. Samotný kábel môže byť vybavený rôznymi rezačkami alebo nadstavcami, ktoré sa použijú podľa potreby. Zároveň táto technika je vhodná na odstránenie veľkého množstva robustných blokád, ako aj nahromadenia zvyškov odpadov, ako sú vodný kameň, vykryštalizované minerály v potrubí, stuhnutý olej a betónové usadeniny.

Kedy použijeme elektromechanický čistič?

Elektromechanické čistenie potrubia je skutočne perfektná možnosť, ako odstrániť upchatie z hlbokého vnútra potrubia, kde by tryskanie odtoku mohlo spôsobiť poškodenie a to následne by mohlo spôsobiť zaplavenie. K riziku zaplavenia môže prísť pri práci na upchatých zariadeniach ako sú toalety, drezy, práčky a umývačky riadu. Dokonca sa elektromechanický čistič dá použiť vo väčších podzemných odtokoch, kde obmedzený prístup znamená, že vysokotlakové čistenie nie je možné a účelné. Kábel, ktorý sa niekedy označuje ako „inštalatérsky had“, poskytuje flexibilitu na vŕtanie do úzkych a skrútených potrubí a tie, ktoré využívajú pružiny, sú schopné udržať si silný čistiaci účinok cez dlhé časti odtoku a okolo viacerých kĺbov potrubia.

Práca elektromechanického čističa

Možno sa pýtate, ako sa správne používa tento čistič? Dovoľte mi jednoducho načrtnúť, aby ste správne pochopili ako vlastne toto celé funguje a na aké konkrétne typy upchatia použijeme elektromechanický čistič. Rôzne veľkosti a variabilné nadstavce elektromechanického čističa špecializovaného na kanalizácie majú všelijaké využitie a aplikujú sa pri rozličných prípadoch. Typickým príkladom, kedy je vhodné použiť elektromechanický čistič je odstraňovanie koreňov stromov, ktoré prenikajú do potrubia a tým ho upchajú. Ak chceme docieliť odstránenie zákerných koreňov stromov, tak musíme použiť špecializované frézy na korene. Ako to teda vlastne funguje? Vo väčšine prípadov je to predná časť kábla, na ktorom je zväčša použitý náležitý nadstavec. Predná časť, ktorá odstraňuje upchatie spôsobené vlasmi, zvyškami jedla, minerálnymi látkami alebo inými pevnými predmetmi, sa zavŕta do prekážky ako vývrtka, zatiaľ čo hlavné telo kábla odstraňuje tukové usadeniny a iné nánosy z vnútornej steny potrubia pomocou rotačného pohybu.

Aké služby poskytujeme:

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Často kladené otázky ohľadom čistenia upchatých potrubí:

Ponúkame hneď niekoľko komplexných služieb, ktoré poskytujeme našim klientom. Využívame niekoľko najmodernejších techník využívaných v oblasti čistenia upchatého kanalizačného systému, ktoré s vysokým účinkom uvoľnia každú špinu i v hlboko v potrubí.

Dovoľte nám, preto oboznámiť vás s naším širokým výberom služieb:

  • Elektromechanické krtkovanie
  • Vysokotlakové čistenie upchatej kanalizácie
  • Frézovanie kanalizačných potrubí
  • Monitoring potrubia
  • Trasovanie a lokalizácia potrubia

Profesionálne čistenie kanalizácií našou firmou pôsobí už aj v Žiline a jej okolí. Môžete sa na nás obrátiť kedykoľvek, pretože sme NONSTOP služba. 

Náklady na vysokotlakové čistenie/krtkovanie sa môžu líšiť v závislosti od mnohých faktorov, vrátane typu upchatia a dĺžky trvania jej odstránenia.

Kontaktujte našich inžinierov ešte dnes, aby sme prediskutovali vaše požiadavky.

Vysokotlakové čistenie alebo krtkovanie sa vykonáva umiestnením vysokotlakovej hadice do problematického odtoku. Voda sa potom čerpá dolu hadicou zo samostatného tryskacieho stroja, čím sa vytvára prúd vody, ktorý je dostatočne silný na to, aby prerušil akékoľvek upchatie v potrubí. Tlaková voda obsiahnutá v potrubí vytvára silu, ktorá môže rozbiť prekážky na menšie kúsky a vytlačiť ich cez odtok alebo kanalizáciu. To zanecháva odtok čistý a pomáha ho udržiavať pre budúce použitie.

V Krtkovanie-Služby používame najmodernejšie vysokotlakové tryskové zariadenia navrhnuté tak, aby zabezpečili, že vaše odtoky budú opäť voľné a čisté.

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Najčastejšie príčiny upchatého potrubia

Obyčajne sa ľudia nezamýšľajú nad fungovaním kanalizačného systému, a preto si často neuvedomujú, čo všetko môže ovplyvniť ničím nerušený stav potrubia a viesť k upchávke. Preto je dôležité si uviesť ľudské faktory, ktoré môžu viesť k upchatiu potrubia a aj vonkajšie faktory, ktoré majú značný vplyv taktiež. 

Príroda je neovplyvniteľná a dokáže spôsobiť problémy s kanalizáciou svojou činnosťou. Pôda sa môže posúvať, vďaka čomu sa spoje potrubia od seba vzdialia, a tým sa spomalí prietok vody. V takomto prípade, sa na odhalenie príčiny použije metóda monitoringu kanalizácie, ktorá odhalí, kde presne k posunu došlo. Ďalšou príčinou spôsobenou vonkajším faktorom môžu byť prerastajúce korene stromov do potrubia alebo korózia v potrubí. Korózia vzniká v starších potrubiach, ktoré nie sú prispôsobené na niektoré chemické látky, ktoré môžu potrubím pretekať. 

Čo sa týka ľudských faktorov, ktoré môžete ovplyvniť aj vy. Treba rozmýšľať, čo všetko do potrubia vlievate a zahadzujete. Vyvarujte sa hlavne vlievaniu chemikálií do potrubia, pretože neviete aké reakcie vo vnútri potrubia môžu vzniknúť. Obzvlášť to platí, ak vlastníte napr. auto-opraváreň alebo nejaký chemický závod. V potrubí môžu vzniknúť tvrdé usadeniny, ktoré potom musí odstraňovať náš elektromechanický čistič.

Aká je cena čistenia potrubia

Určiť cenu vopred je veľmi náročné, pretože jej hodnota bude primeraná vzhľadom na vykonanú prácu, čas a okolnosti prípadu, napríklad ako závažne je potrubie poškodené. Naozaj každý prípad upchatej kanalizácie je svojský a vyžaduje osobitú starostlivosť, takže nastavenie ceny dopredu bez posúdenia vzniknutej situácie odborníkom je prakticky nemožné. Avšak, vieme vám garantovať, že na cene sa vieme rozumne dohodnúť a ľudsky nastaviť cenu. V našej spoločnosti nemusíte platiť len v hotovosti, ale berieme aj platby kreditnými kartami priamo na účet. 

Chemikálie do Vášho potrubia slúžia iba ako prevencia, nikdy nie ako účinné riešenie. Pokiaľ sa Vaše potrubie začína upchávať, chemikálie sú neefektívnym riešením, ktoré môže navyše všetko zhoršiť.

Chemikálie majú preventívny charakter, čo sa týka kanalizačného potrubia, pretože neposkytujú účinné riešenie na odstránenie upchávky. Vo viacerých prípadoch pridané chemické látky celú situáciu dokážu len zhoršiť. Málokto dokáže odhadnúť správne množstvo chemikálie potrebnej na odstránenie upchatia v potrubí.

Keď sa rozhodnete využívať chemické látky ako preventívne opatrenie, je potrebné vedieť, čo môžete použiť. Jedným z hlavných prípravkov využívaných pri odstraňovaní je sifo alebo hydroxid sodný.

V akých oblastiach pôsobíme?

Naše služby čistenia kanalizácií poskytujeme v Žiline a jej širokom okolí. Nemusíte zbytočne čakať, ak vás trápi problém s kanalizáciou, pretože sme vám k dispozícii vždy nonstop 24/7. Môžete nás kedykoľvek kontaktovať prostredníctvom telefónu a prediskutovať danú situáciu. Sme špecialisti vo svojom obore, pripravení prekonať každú prekážku. Pomáhame vyčistiť kanalizácie nielen v bytových jednotkách a obytných domoch, ale aj v priemyselných parkoch, reštauráciách, firmách, penziónoch či iných zariadeniach. 

SLUŽBY, ktoré ponúkame:

Poskytujeme rôzne služby, ktoré sú esenciálnym faktorom pri riešení problémov s upchatou kanalizáciou. Medzi naše služby patrí najmä: monitoring potrubia, trasovanie potrubia, frézovanie potrubia, krtkovanie pomocou vysokotlakového čističa, elektromechanické čistenie. Našou hlavnou náplňou je zabezpečiť riadny prietok odpadovej vody potrubím a urobíme všetko preto, aby sa tak stalo! Náš široký výber služieb a moderné technologické vybavenie sa o vaše potrubie postará na jednotku!