🆘Krtkovanie-Služby

Čistenie pomocou chemických prípravkov? (Zlý nápad)

Čistenie potrubia pomocou rozličných chemikálii bežne dostupných chemických prostriedkov, ktoré sú dostupné v obchodných reťazcoch alebo drogériách ako sú napríklad SIFO a hydroxid sodný, či už v kryštalickom stave alebo tekutom, rôzne kyseliny a iné podobné produkty, ktoré sú zvyčajne odporúčané samotným výrobcom alebo sú propagované reklamou, nie vždy vykazujú želaný účinok, resp. výsledok aký by sme prijali otvorenou náručou po ich použití. Problém je v tom, že propagácia funguje na báze ako kupujúceho zaujať a nevysvetlia ako produkt správne použiť, nevedia zaručiť či vôbec funguje a častokrát vedia o ňom nič a stane sa katastrofa. Samozrejme jeden z dôvodov je, že bežný človek si ani len neprečíta návod koľko daného produktu treba použiť.

Podľa našej dlhoročnej analýzy a praxe vieme s určitosťou povedať len jedno. Takmer každý deň prichádzame do kontaktu s našimi klientmi osobne alebo prostredníctvom telefónu, ktorí skúšali svojpomoc alebo im tretia osoba dala neefektívne rady, ktoré vyústili do problému upchatého potrubia. Po rozhovore zistíme, že klienta trápi problém už niekoľko dní a vyskúšal všetky možné i nemožné rady z internetu alebo kamarátov „kutilov“ v kombinácii s použitím chemikálii alebo iných bežne dostupných prostriedkov bez žiadneho želaného efektu, dokonca to vedie až k zhoršeniu napríklad k úplnému zablokovaniu odpadu v potrubí.

čistič odpadov - čistič sifónov a odpadu - Čistenie pomocou chemických prípravkov

Zanesenie potrubia od chemikálií

Zuzana Baskova
Zuzana Baskova
23. Február, 2024.
Služby firmy odporúčam. Pán, s ktorým sme telefonovali ako aj pán, ktorý sa dostavil k nám na adresu bol veľmi profesionálny. Kvalita prevedenia práce výborná. Skontroloval celé odpadove potrubie. Ďakujeme za vyriešenie nášho problému.
Miriama Tóthová
Miriama Tóthová
27. Január, 2024.
Skvelý prístup k práci aj napriek tomu, že sme zavolali v piatok o 17tej a k tomu neuveriteľné odhodlanie nám pomôcť do neskorých nočných hodín, až kým sa situácia nevyrieši. Vďaka profi vybaveniu identifikoval problém, na ktorý by sme len tak sami neprišli a to všetko vo veľmi priateľskej atmosfére. Odporúčam všetkými dvadsiatimi.
Michal Poluch
Michal Poluch
27. Január, 2024.
Veľmi rýchly, ľudský a profesionálny prístup,určite odporúčam všetkým ktorí majú problém s kanalizáciou. Pomohol, poradil a bol veľmi ochotný.
Marian Valter
Marian Valter
8. Január, 2024.
Služby firmy vrelo odporúčam. Pán vykonávajúci údržbu bol veľmi ochotný a prišiel najskôr ako to bolo možné. Kvalita prevedenia práce výborná.
Jojko Fodor
Jojko Fodor
1. Január, 2024.
veľmi ochotný pán,mali sme problém s upchatou kanalizáciou, večer sme zavolali, prišiel hneď na druhý deň, všetko vyčistil, naozaj profesionálny prístup, veľká spokojnosť, odporúčam,,,👍👍👍
Zuzana Bulkova
Zuzana Bulkova
1. September, 2023.
Maximálna spokojnosť, vrele odporúčam, je to ozaj PROFI FIRMA s veľkým F. Od nahlásenia problému vo štvrtok poobede, podotýkam, že pred piatkovým sviatkom, ani nie do hodiny prišiel šikovný mladý muž, ktorý svojou trpezlivou a precíznou robotou urobil pre nás nemožné. Vyčistil celý kuchynský odpad, za čo sme mu povďačni. Kiež by bolo viac takých milých a ochotných ľudí. Ešte raz SRDEČNE ĎAKUJEME Bulkovi.
PhDr.Ľubica Šorlová
PhDr.Ľubica Šorlová
28. August, 2023.
Služby som aktuálne vyuzila, mobil v dosahu okamzite, do polhodiny samotná realizacia. K spokojnosti s výsledkom 💪👍. Firma vie, čo robí, postup a prístup profesionálny. Ludsky pristup a okrem ineho aj poradenstvo comu sa vyvarovat v buducnosti…..Len a len odporúčam. Sorlová
Silvia Fraňová
Silvia Fraňová
25. August, 2023.
V praci nam vytopilo WC. V piatok vecer som volala tomuto panovi. Na dalsi den rano prisiel,vysvetlil nam problem a hned vsetko opravil. Dakujem este raz za rychlu reakciu,opravu. Pan je velmi mily,zrucny. Odporucam vsetkym. Super pristup! 🔝🔝🔝
Jozef Hanus
Jozef Hanus
20. August, 2023.
Pán je 100% profesionál. Máme prevádzku Dubliner v Partizánskom a upchala sa nám kanalizácia. Dve firmy pred ním to nezvládli odopchať a pán bol ochotný a došiel večer a kanalizáciu odopchal a spojazdnil za krátky čas a za dobrú cenu. Odporúčam
Paulína Starečková
Paulína Starečková
10. Jún, 2023.
Odbornosť, dôslednosť a ochota. To sú vlastnosti, ktorými disponuje pán z uvedenej firmy. Vždy prišiel náš problém odstrániť v najbližší možný termín a ochotne nám vysvetlil v čom bol problém, aj ako mu predchádzať z dlhodobého hľadiska. Na jeho práci mu záleží a to je niečo, čo sa v dnešnej dobe už vidí u máloktorého pracovníka.

Hydroxid sodný na odpady

Na základe vyššie uvedeného textu by sme poznamenali jednu vec, takéto počínanie môže skomplikovať celý proces a sťažiť prácu i odborníkom takzvaným „krtkovačom“. Keď vám začne vydávať zvuk v podobe bublania odtok obyčajne v kuchynskom dreze, je úplne zbytočné doňho liať dané prostriedky, pretože nedokážu uvoľniť a dôkladne prečistiť potrubie od mastnoty, tabliet do umývačky riadu a iných podobných záležitostí ako je napríklad káva a ďalšie zbytky potravín, ktoré do odpadovej rúry nepatria.

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Prečo zavolať nám keď máte upchatý odtok

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Čistič sifónov

V potrubí prebiehajú reakcie, a samozrejme v potrubí je vysoká teplota, čo proces zrýchľuje a môže narušiť tesnosť na spojoch. O pol rok môže spozorovať vlhké múry alebo fľaky na stene. Po aplikovaní prostriedkov sa všetok odpad ako keby viac spojí a vznikne jedna veľká guča, ktorá sa zastaví až v kolene potrubia. Takýmto spôsobom sa zbytočne skomplikuje práca odborníka, pretože robota, ktorá mohla byť spravená za 45 minút sa natiahne možno aj na 3 až 4 hodiny čistého času, pokým sa podarí upchaté miesto prepchať a vyfrézovať do pôvodného priemeru potrubia.

Čistič sifónov a odpadu

Chemické prostriedky by sa nemali liať alebo sypať do rúr z kovu alebo sifónov z chrómu, a takisto ani do drezov, ktoré majú kamennú ochrannú vrstvu, pretože ju môžu natrvalo poškodiť. Nielen to, ale potom odborníci vďaka takýmto chemikáliám majú poznačené ruky, pretože samotné chemikálie sú tak agresívne, že ani ochranné rukavice nepomáhajú v takýchto prípadoch. Vysvetľujeme vám nebezpečnosť používania chemikálii preto, aby si bežný človek vedel odčleniť realitu od reklamy a v prípade problému mal znalosť ako postupovať.

Čistič odpadu Čističe odpadu

Ďalším z jedných problémov je dobrý ženský pomocník a ním je obľúbená pomôcka kuchyni známa ako umývačka riadu. Napriek tomu, že je to výborný pomocník pri umývaní riadu, málokto pozná odvrátenú stránku, o ktorej skoro žiaden výrobca neinformuje dostatočne čo dokáže spraviť s odpadom. Umývačka riadu sa počas rokov stala stálym členom domácností a nejedna gazdiná si dokáže predstaviť fungovať bez nej. Príklad vám uvedieme a opíšeme z našej praxe. Používanie tabliet do umývačky je jednou z metód jej čistenia, ale málokto si je vedomý, že je to časovaná bomba a s tým sa pri našej každodennej práci stretávame, pretože ten jemne zlisovaný prášok, ktorý tam zostane je hlavným aktérom tejto problematiky.

Keď sa vypúšťa umývačka tento jemný prášok spolu so zbytkami z jedla, ktoré obsahujú mastnotu a aj tuky spoločne s horúcou alebo teplou vodou putujú do studenšieho prostredia potrubia, kde začína proces tuhnutia. Na miestach zhybov kde je 90 stupňový záhyb na kolene sa usadí táto lepkavá hmota, ktorá postupne upcháva odpadové potrubie. V začiatkoch sa upcháva tenšia časť potrubia a postupne nejaké časti z vrstvy odpadu upchávajú aj väčšiu časť potrubia. Všetko ale závisí od tvrdosti vody a jej kvalite, čo všetko obsahuje či je skôr voda železitá alebo vápenatá.

Akonáhle vám začne pri vypúšťaní umývačky voda v dreze bublať bez zaváhania zavolajte krtkovačov a neposlúchajte rady susedov alebo kamarátov, a vonkoncom nepoužívajte kyseliny a iné chemické prostriedky. Ušetríte peniaze na prostriedkoch a okamžite vyriešime váš problém. Tento typ upchatia potrubia sa zvykne prejaviť medzi 4 až 8 rokom používania, preto ak disponujete umývačkou riadu vo vašej domácnosti odporúčame, aby ste si nechali skontrolovať chod vašej umývačky odborníkom, resp. firmou, ktorá má skúsenosti a prax. Taktiež odporúčame prejsť na tekuté a gélové prostriedky na čistenie umývačky. Jednoducho bez akéhokoľvek prášku, ktorý dokáže narobiť problémy a okrem upchatia kuchynského drezu ľahko môže upchať celý dom.

Krtko na odpad - pružina na odpad

Treba ešte podotknúť a budeme vás mierne vystríhať pred „krtkovaním“ rôznymi pružinami určenými na čistenie potrubia, pretože sa jedná o amatérsky výkon práce. Hlavným dôvodom je, že málokedy sa vám môže podariť prepchať potrubie a väčšinou je to iba krátkodobé riešenie problému, pretože pružina je hrubá približne 6 až 8 mm, s ktorou spravíte dierku max 10mm a napr. v takom kuchynskom odpadovom potrubí, kde je priemer cca 50mm, je to jednoducho nedostatočné. Nič sa tým nevyrieši, pretože na chod vašej domácnosti a kuchyne je treba mať potrubie úplne priechodné. Ďalším faktom je, že obyčajná pružina na krtkovanie, ktorú zakúpite v obchode sa pri neodbornom používaní môže v potrubí zaseknúť, pretože sa v potrubí zasekla, a zistíte to až keď ju budete chcieť vytiahnuť.

Na záver treba ešte povedať, že nemajte strach zavolať profesionálnych krtkovačov, ktorí majú znalosti a prax v tomto obore. Naozaj si ušetríte robotu, váš čas a zbytočnú námahu a nemusíte investovať zbytočne do kadejakých chemikálii. My vám radi pomôžeme!

Krtkovanie Poskytujeme v týchto lokalitách:

Adamovské Kochanovce, Bobot, Chocholná – Velčice, Dolná Poruba, Dolná Súča, Drietoma, Dubodiel, Horná Súča, Horňany, Horné Srnie, Hrabovka, Ivanovce, Kostolná – Záriečie, Krivosúd – Bodovka, Melčice – Lieskové, Mníchova Lehota, Motešice, Nemšová, Neporadza, Omšenie, Opatovce, Petrova Lehota, Selec, Skalka nad Váhom, Soblahov, Štvrtok, Svinná, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Trenčianske Stankovce, Trenčianske Teplice, Trenčín, Veľká Hradná, Veľké Bierovce, Zamarovce.