🆘Krtkovanie-Služby

Čistenie pomocou chemických prípravkov? (Zlý nápad)

Čistenie potrubia pomocou rozličných chemikálii bežne dostupných chemických prostriedkov, ktoré sú dostupné v obchodných reťazcoch alebo drogériách ako sú napríklad SIFO a hydroxid sodný, či už v kryštalickom stave alebo tekutom, rôzne kyseliny a iné podobné produkty, ktoré sú zvyčajne odporúčané samotným výrobcom alebo sú propagované reklamou, nie vždy vykazujú želaný účinok, resp. výsledok aký by sme prijali otvorenou náručou po ich použití. Problém je v tom, že propagácia funguje na báze ako kupujúceho zaujať a nevysvetlia ako produkt správne použiť, nevedia zaručiť či vôbec funguje a častokrát vedia o ňom nič a stane sa katastrofa. Samozrejme jeden z dôvodov je, že bežný človek si ani len neprečíta návod koľko daného produktu treba použiť.

Podľa našej dlhoročnej analýzy a praxe vieme s určitosťou povedať len jedno. Takmer každý deň prichádzame do kontaktu s našimi klientmi osobne alebo prostredníctvom telefónu, ktorí skúšali svojpomoc alebo im tretia osoba dala neefektívne rady, ktoré vyústili do problému upchatého potrubia. Po rozhovore zistíme, že klienta trápi problém už niekoľko dní a vyskúšal všetky možné i nemožné rady z internetu alebo kamarátov „kutilov“ v kombinácii s použitím chemikálii alebo iných bežne dostupných prostriedkov bez žiadneho želaného efektu, dokonca to vedie až k zhoršeniu napríklad k úplnému zablokovaniu odpadu v potrubí.

čistič odpadov - čistič sifónov a odpadu - Čistenie pomocou chemických prípravkov

Zanesenie potrubia od chemikálií

Na základe 72 recenzií.
Adrián Kubinec
Adrián Kubinec
2. Október, 2022.
Overená
Odporúčam, rýchly príjazd a kvalitná práca.
Jozef Podoba
Jozef Podoba
30. September, 2022.
Overená
Opäť sme využili služby tejto firmy. Odstránenie havarijného stavu na našej prevádzke za krátky čas. Boli sme s vašimi službami veľmi spokojní. Odporúčame. 🙂 Penzión Harmónia.
ZŠ s MŠ Bojnice
ZŠ s MŠ Bojnice
30. September, 2022.
Overená
Rýchla, kvalitná a zodpovedná firma.
Materská škola Hradište
Materská škola Hradište
30. September, 2022.
Overená
Profesionálny, odborný prístup.
Lenka Tomášechová
Lenka Tomášechová
29. September, 2022.
Overená
Profesionálny prístup, rýchla oprava. Ďakujeme za kvalitne vykonanú prácu. Srdečne odporúčam. Firma PROXY s.r.o., Nové Mesto nad Váhom
yvrxr hctze je
yvrxr hctze je
27. September, 2022.
Overená
Úžasný pán, neskutočná ochota, profesionálne vybavenie, záujem pomôcť, profesionalita no proste klobúk dolu vrelo odporúčam. Trikrát ten istý problém dvakrát ten istý krtkovac do tretice som volala pánovi Kumpanovi a konečne problém odstránený. Od zavolania boli u nás do hodiny. Nieje firma ako firma aj keď sa venujú tomu istému! Piešťany
Jana Horniakova.tevos
Jana Horniakova.tevos
23. September, 2022.
Overená
Chcem sa podeliť o skúsenosť- Profesionálny prístup,ochota ,pán bol veľmi príjemný, odpovedal na všetky moje otázky . Odporúčam Vám kontaktovať ho pri Vašich problémoch.Ešte raz ďakujem.Hradec-Prievidza
Anna Gašpírová
Anna Gašpírová
23. September, 2022.
Overená
Ďakujem veľmi pekne. Museli čistiť odtok 3 krát, ale konečne voda odteká. Kladne hodnotím prístup, prácu a radu, ako predísť opätovnému upchatiu. Ešte raz, vďaka.
Hanka Balková
Hanka Balková
22. September, 2022.
Overená
Veľká spokojnosť, profesionálny a milý prístup. Pán bol ochotný prísť aj v noci kvôli krtkovaniu. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme! Krtkovanie Myjava
Ľubomir Roháč
Ľubomir Roháč
21. September, 2022.
Overená
Môžem odporúčať profesionálna práca za dobrú cenu .Novaky.

Hydroxid sodný na odpady

Na základe vyššie uvedeného textu by sme poznamenali jednu vec, takéto počínanie môže skomplikovať celý proces a sťažiť prácu i odborníkom takzvaným „krtkovačom“. Keď vám začne vydávať zvuk v podobe bublania odtok obyčajne v kuchynskom dreze, je úplne zbytočné doňho liať dané prostriedky, pretože nedokážu uvoľniť a dôkladne prečistiť potrubie od mastnoty, tabliet do umývačky riadu a iných podobných záležitostí ako je napríklad káva a ďalšie zbytky potravín, ktoré do odpadovej rúry nepatria.

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Prečo zavolať nám keď máte upchatý odtok

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Čistič sifónov

V potrubí prebiehajú reakcie, a samozrejme v potrubí je vysoká teplota, čo proces zrýchľuje a môže narušiť tesnosť na spojoch. O pol rok môže spozorovať vlhké múry alebo fľaky na stene. Po aplikovaní prostriedkov sa všetok odpad ako keby viac spojí a vznikne jedna veľká guča, ktorá sa zastaví až v kolene potrubia. Takýmto spôsobom sa zbytočne skomplikuje práca odborníka, pretože robota, ktorá mohla byť spravená za 45 minút sa natiahne možno aj na 3 až 4 hodiny čistého času, pokým sa podarí upchaté miesto prepchať a vyfrézovať do pôvodného priemeru potrubia.

Čistič sifónov a odpadu

Chemické prostriedky by sa nemali liať alebo sypať do rúr z kovu alebo sifónov z chrómu, a takisto ani do drezov, ktoré majú kamennú ochrannú vrstvu, pretože ju môžu natrvalo poškodiť. Nielen to, ale potom odborníci vďaka takýmto chemikáliám majú poznačené ruky, pretože samotné chemikálie sú tak agresívne, že ani ochranné rukavice nepomáhajú v takýchto prípadoch. Vysvetľujeme vám nebezpečnosť používania chemikálii preto, aby si bežný človek vedel odčleniť realitu od reklamy a v prípade problému mal znalosť ako postupovať.

Čistič odpadu Čističe odpadu

Ďalším z jedných problémov je dobrý ženský pomocník a ním je obľúbená pomôcka kuchyni známa ako umývačka riadu. Napriek tomu, že je to výborný pomocník pri umývaní riadu, málokto pozná odvrátenú stránku, o ktorej skoro žiaden výrobca neinformuje dostatočne čo dokáže spraviť s odpadom. Umývačka riadu sa počas rokov stala stálym členom domácností a nejedna gazdiná si dokáže predstaviť fungovať bez nej. Príklad vám uvedieme a opíšeme z našej praxe. Používanie tabliet do umývačky je jednou z metód jej čistenia, ale málokto si je vedomý, že je to časovaná bomba a s tým sa pri našej každodennej práci stretávame, pretože ten jemne zlisovaný prášok, ktorý tam zostane je hlavným aktérom tejto problematiky.

Keď sa vypúšťa umývačka tento jemný prášok spolu so zbytkami z jedla, ktoré obsahujú mastnotu a aj tuky spoločne s horúcou alebo teplou vodou putujú do studenšieho prostredia potrubia, kde začína proces tuhnutia. Na miestach zhybov kde je 90 stupňový záhyb na kolene sa usadí táto lepkavá hmota, ktorá postupne upcháva odpadové potrubie. V začiatkoch sa upcháva tenšia časť potrubia a postupne nejaké časti z vrstvy odpadu upchávajú aj väčšiu časť potrubia. Všetko ale závisí od tvrdosti vody a jej kvalite, čo všetko obsahuje či je skôr voda železitá alebo vápenatá.

Akonáhle vám začne pri vypúšťaní umývačky voda v dreze bublať bez zaváhania zavolajte krtkovačov a neposlúchajte rady susedov alebo kamarátov, a vonkoncom nepoužívajte kyseliny a iné chemické prostriedky. Ušetríte peniaze na prostriedkoch a okamžite vyriešime váš problém. Tento typ upchatia potrubia sa zvykne prejaviť medzi 4 až 8 rokom používania, preto ak disponujete umývačkou riadu vo vašej domácnosti odporúčame, aby ste si nechali skontrolovať chod vašej umývačky odborníkom, resp. firmou, ktorá má skúsenosti a prax. Taktiež odporúčame prejsť na tekuté a gélové prostriedky na čistenie umývačky. Jednoducho bez akéhokoľvek prášku, ktorý dokáže narobiť problémy a okrem upchatia kuchynského drezu ľahko môže upchať celý dom.

Krtko na odpad - pružina na odpad

Treba ešte podotknúť a budeme vás mierne vystríhať pred „krtkovaním“ rôznymi pružinami určenými na čistenie potrubia, pretože sa jedná o amatérsky výkon práce. Hlavným dôvodom je, že málokedy sa vám môže podariť prepchať potrubie a väčšinou je to iba krátkodobé riešenie problému, pretože pružina je hrubá približne 6 až 8 mm, s ktorou spravíte dierku max 10mm a napr. v takom kuchynskom odpadovom potrubí, kde je priemer cca 50mm, je to jednoducho nedostatočné. Nič sa tým nevyrieši, pretože na chod vašej domácnosti a kuchyne je treba mať potrubie úplne priechodné. Ďalším faktom je, že obyčajná pružina na krtkovanie, ktorú zakúpite v obchode sa pri neodbornom používaní môže v potrubí zaseknúť, pretože sa v potrubí zasekla, a zistíte to až keď ju budete chcieť vytiahnuť.

Na záver treba ešte povedať, že nemajte strach zavolať profesionálnych krtkovačov, ktorí majú znalosti a prax v tomto obore. Naozaj si ušetríte robotu, váš čas a zbytočnú námahu a nemusíte investovať zbytočne do kadejakých chemikálii. My vám radi pomôžeme!

Krtkovanie Poskytujeme v týchto lokalitách:

Adamovské Kochanovce, Bobot, Chocholná – Velčice, Dolná Poruba, Dolná Súča, Drietoma, Dubodiel, Horná Súča, Horňany, Horné Srnie, Hrabovka, Ivanovce, Kostolná – Záriečie, Krivosúd – Bodovka, Melčice – Lieskové, Mníchova Lehota, Motešice, Nemšová, Neporadza, Omšenie, Opatovce, Petrova Lehota, Selec, Skalka nad Váhom, Soblahov, Štvrtok, Svinná, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Trenčianske Stankovce, Trenčianske Teplice, Trenčín, Veľká Hradná, Veľké Bierovce, Zamarovce.