🆘Krtkovanie-Služby
Stromy sú súčasťou nejednej krásnej záhrady. Sú dôležité pre život na Zemi a majú estetický význam pre okolie domu, vlastne celkovo nášho prostredia. Poznáme dôležitosť stromov v našich životoch, ale poznáme aj ich odvrátenú stránku? Ak sa o stromy v záhradách ich majitelia patrične nestarajú, nekontrolujú a neupravujú ich, môžu dosť závažne poškodiť váš vodovodný systém. Stromy ako také dokážu spôsobiť chaos v kanalizačnom systéme svojimi koreňmi, ktoré sa stretávajú s vodovodným potrubím. Na základe skúseností už vieme ako a kedy treba zbystriť pozornosť pri koreňoch stromov a ako sa k nim správne zachovať, keď sa snažia narušiť ničím nerušený prietok vodovodného potrubia.
Odstraňovanie koreňov z potrubia kanalizácie | Frézovanie koreňov v kanalizácii | Korene v potrubí
Zuzana Baskova
Zuzana Baskova
23. Február, 2024.
Služby firmy odporúčam. Pán, s ktorým sme telefonovali ako aj pán, ktorý sa dostavil k nám na adresu bol veľmi profesionálny. Kvalita prevedenia práce výborná. Skontroloval celé odpadove potrubie. Ďakujeme za vyriešenie nášho problému.
Miriama Tóthová
Miriama Tóthová
27. Január, 2024.
Skvelý prístup k práci aj napriek tomu, že sme zavolali v piatok o 17tej a k tomu neuveriteľné odhodlanie nám pomôcť do neskorých nočných hodín, až kým sa situácia nevyrieši. Vďaka profi vybaveniu identifikoval problém, na ktorý by sme len tak sami neprišli a to všetko vo veľmi priateľskej atmosfére. Odporúčam všetkými dvadsiatimi.
Michal Poluch
Michal Poluch
27. Január, 2024.
Veľmi rýchly, ľudský a profesionálny prístup,určite odporúčam všetkým ktorí majú problém s kanalizáciou. Pomohol, poradil a bol veľmi ochotný.
Marian Valter
Marian Valter
8. Január, 2024.
Služby firmy vrelo odporúčam. Pán vykonávajúci údržbu bol veľmi ochotný a prišiel najskôr ako to bolo možné. Kvalita prevedenia práce výborná.
Jojko Fodor
Jojko Fodor
1. Január, 2024.
veľmi ochotný pán,mali sme problém s upchatou kanalizáciou, večer sme zavolali, prišiel hneď na druhý deň, všetko vyčistil, naozaj profesionálny prístup, veľká spokojnosť, odporúčam,,,👍👍👍
Zuzana Bulkova
Zuzana Bulkova
1. September, 2023.
Maximálna spokojnosť, vrele odporúčam, je to ozaj PROFI FIRMA s veľkým F. Od nahlásenia problému vo štvrtok poobede, podotýkam, že pred piatkovým sviatkom, ani nie do hodiny prišiel šikovný mladý muž, ktorý svojou trpezlivou a precíznou robotou urobil pre nás nemožné. Vyčistil celý kuchynský odpad, za čo sme mu povďačni. Kiež by bolo viac takých milých a ochotných ľudí. Ešte raz SRDEČNE ĎAKUJEME Bulkovi.
PhDr.Ľubica Šorlová
PhDr.Ľubica Šorlová
28. August, 2023.
Služby som aktuálne vyuzila, mobil v dosahu okamzite, do polhodiny samotná realizacia. K spokojnosti s výsledkom 💪👍. Firma vie, čo robí, postup a prístup profesionálny. Ludsky pristup a okrem ineho aj poradenstvo comu sa vyvarovat v buducnosti…..Len a len odporúčam. Sorlová
Silvia Fraňová
Silvia Fraňová
25. August, 2023.
V praci nam vytopilo WC. V piatok vecer som volala tomuto panovi. Na dalsi den rano prisiel,vysvetlil nam problem a hned vsetko opravil. Dakujem este raz za rychlu reakciu,opravu. Pan je velmi mily,zrucny. Odporucam vsetkym. Super pristup! 🔝🔝🔝
Jozef Hanus
Jozef Hanus
20. August, 2023.
Pán je 100% profesionál. Máme prevádzku Dubliner v Partizánskom a upchala sa nám kanalizácia. Dve firmy pred ním to nezvládli odopchať a pán bol ochotný a došiel večer a kanalizáciu odopchal a spojazdnil za krátky čas a za dobrú cenu. Odporúčam
Paulína Starečková
Paulína Starečková
10. Jún, 2023.
Odbornosť, dôslednosť a ochota. To sú vlastnosti, ktorými disponuje pán z uvedenej firmy. Vždy prišiel náš problém odstrániť v najbližší možný termín a ochotne nám vysvetlil v čom bol problém, aj ako mu predchádzať z dlhodobého hľadiska. Na jeho práci mu záleží a to je niečo, čo sa v dnešnej dobe už vidí u máloktorého pracovníka.

Prečo korene v potrubí?

Stromy pre svoj rast potrebujú množstvo živín a vody a svojimi koreňmi priam vyhľadávajú vhodné miesto, kde môžu čerpať vodu. Častokrát sa stane obeťou stromových koreňov práve vodovodné potrubie. Malé trhliny v potrubí alebo drobné problémy tesnenia ich najviac lákajú, pretože tam sa vytvára dostatočná vlhkosť. Korene časom sa dostávajú hlbšie do potrubia, rastú a zapĺňajú priestor, čo zabraňuje bezproblémovému pohybu vody v potrubí a treba to urýchlene riešiť.

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Odstraňovanie koreňov z potrubia kanalizácie

Niekedy naše malé ratolesti nám vedia, ako sa hovorí, pekne zavariť. Častokrát sa stáva, že v potrubí sa ocitnú malé hračky, a čudujeme sa ako sa tam dostali? Deti popri hraní dostanú rôzne nápady ako svojím hračkám dopriať napr. kúpeľ, alebo ich poslať na dobrodružstvo, preto treba deti upozorniť a vystríhať pred hádzaním hračiek do odpadovej rúry alebo záchoda. Bez mydla si nedokáže predstaviť našu každodennú existenciu. Zbavuje telo nečistôt, najmä ruky, ktoré si po každom použití toalety umývame. No, len málokto tuší, že tuhé mydlo a jeho zloženie, ktoré obsahuje tuky môže dopomôcť tiež k upchatiu potrubia. Nedajbože, že sa nachádzajú v potrubí vlasy, ktoré spolu so zvyškami mydla sa zhlukujú do hmoty, ktorá je príčinou upchatia.

Jedným zo základných prvkov inštalatérstva je používanie vysokotlakového čističa, ktorý sa dá použiť tiež na odstránenie menej problematických koreňov. Aby táto metóda bola efektívna treba dodržať postup, aby vysokotlakové čistenie bolo účinné, vrátane presného určenia miesta, kde sa upchatie nachádza. Predstavte si to tak, že trysk vody oslabuje korene a odlamuje ich, vďaka čomu sa potom dajú rýchlejšie vytiahnuť z potrubia ich zničené malé kúsky.
Ak korene sú mohutné, silné a rozsiahlejšie najefektívnejšia sa javí možnosť frézovania potrubia, ktorým frézovač určený na odstraňovanie tvrdého materiálu si hravo poradí s neposlušnými koreňmi stromov v potrubí. Pred frézovaním potrubie musí absolvovať monitoring. Vďaka tejto metóde vieme presne identifikovať postihnuté miesto a vyhodnotiť náš nasledovný postup.

Nástroje používané na frézovanie koreňov v kanalizácii

Mechanický vrták je prvý základný nástroj, ktorý sa používa pri metóde zvanej frézovanie, ktorej cieľom je odstrániť silno zapustené korene stromov z vášho vodovodného systému. Vhodný je predovšetkým na odstránenie tvrdého materiálu. Nebojte sa, správne narábanie s vrtákom nepoškodzuje potrubie, práveže jeho cieľom je ho dať do pôvodného stavu a zničiť upchatie

Vysokotlakovým čistič so špeciálnym nádstavcom na frézovanie koreňov potrubia. Predstavte si hadicu na konci ktorej je pilkovitý nástavec, ktorý zväčší svoj objem a prispôsobí sa tvaru potrubia. Vysoky tlak vody hnaný cez hadicu roztáča tento špeciálny nádstavec a vďaka tomu odpiluje korene v potrubí.

Znaky, že kanalizáciu trápia korene stromov

Iste sa pýtate otázku, že ako teda zistíme prítomnosť stromových koreňov v našom potrubí? Odpovede sú jednoduché a bližšie si ich popíšeme v nasledovných bodoch:

1. Podozrivé zvýšenie účtov za vodu

Dostali ste šok z posledného výpisu účtov za posledné obdobie, že bolo abnormálne vysoké bez používania vysokého množstva vody? Ak odpovedáte kladne, tak je vysoko pravdepodobné, že máte upchaté potrubie a musíte jeho stav nutne skontrolovať. Môže ísť o problém zablokovania potrubia neželanými koreňmi stromov, ktoré zablokovali celý priechod alebo jeho časť tým, že vnikli do kanalizačného systému.

Jedná sa o to, že v potrubí je prasklina, cez ktorú sa dostali korene a vody zbytočne vyteká a vy za ňu potom platíte nehoráznu sumu. Ak naozaj vaše vrecká dlhodobo pociťujú zvýšenie účtov za vodu a potrubia sa zdá byť relatívne v poriadku, kontaktujte firmu so špecializáciou na upchávky kanalizácii.

2. Pomalé vytekanie vody z odtokov

Pokiaľ sa korene stromov dostanú do potrubia, začnú rásť a rozpínať sa. V počiatkoch nemusíte si všimnúť žiadne zmeny „správania sa“ vodovodných rúr, ale ako sa začnú rozširovať a rásť potrubím, tak môžu spôsobiť už známe upchatie potrubia alebo ho doslova zničiť svojou silou. Pomalé vypúšťanie je jedným z varovných signálov, že vaše potrubie môžu trápiť korene stromov. Pri prvotných pozorovaniach pomalého vytekania vody zistite, či sú príčinou naozaj korene zakliesnené v potrubí, ak je to možné.

3. Závrty na dvore

Závrty sú typické javy pri krasových jaskyniach, ktoré v pôde spôsobujú zníženie a vznikajú v dôsledku priesaku dažďovej vody do podzemia. Podobné závrty môžu vzniknúť priamo vo vašej záhrade, keď korene stromy si nájdu cestu do kanalizačného systému. Pri extrémnych rastoch koreňov stromov potrubia prasknú alebo už sú prasknuté a presne to prasknutie pomáha vode presakovať do pôdy. Po neustálom úniku vody z potrubia sa vytvorí tento jav zvaný závrty. Keď je pôda v takomto stave odporúčame sa okamžite obrátiť na odborníka, aby sa zabránilo horším škodám.

4. Bublajúce zvuky v dreze

Ďalším z charakteristických javov predpovedajúcich upchatie vodovodného potrubia sú zvuky pripomínajúce bublanie napr. v kuchynskom dreze. Tento zlovestný typ zvuku vychádza z drezu alebo umývadla vždy, keď spustíte vody. Vždycky treba byť obozretný a uvedomiť si, že je to jeden z mnohých znakov upchatého potrubia. Keď počujete ten bublavý zvuk vedzte, že s najväčšou možnou pravdepodobnosťou vaše potrubie volá o pomoc, pretože je upchaté koreňmi stromov.

5. Zápach vychádzajúci z potrubia

Často keď sedíte v kuchyni cítite vo vzduchu neuveriteľne nepríjemný a ostrý zápach, ktorý vám sťažuje dýchanie a pobyt v kuchyni alebo kdekoľvek, dokonca aj poškodzuje zdravie, pretože je plný škodlivín a odpadov? Pravdepodobne je zase odpoveď jednoduchá, na vine sú korene stromov vo vašom potrubí. Vlhkosť, ktorá vzniká celkovo potrubí, nehovoriac o odpadkoch, ktoré korene stromov zachytávajú, tým následne vytvárajú perfektný priestor pre množenie baktérii a priebeh rôznych reakcií.

6. Náhle slabý tlak vody

Nízky tlak vody vo vašej domácnosti je ďalší zo znakov upchatia potrubia koreňmi stromov. Skúsení „kutilovia“ vedia kde a akým spôsobom zistiť, či je naozaj tlak vody nízky, ale obyčajní laici do domácich spotrebičov alebo zariadení nerozumejú. Nízky tlak vody spôsobuje pomalé tečenie vody z vodovodných kohútikov.

Ak máte pocit, že jeden alebo viacero vyššie uvedených znakov upchatej kanalizácie máte vo vašej domácnosti, konajte a odborníci so svojimi dlhoročnými skúsenosťami vás zbavia nepríjemností.

Prečo zavolať nám keď máte upchatý odtok

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Krtkovanie Poskytujeme v týchto lokalitách:

Adamovské Kochanovce, Bobot, Chocholná – Velčice, Dolná Poruba, Dolná Súča, Drietoma, Dubodiel, Horná Súča, Horňany, Horné Srnie, Hrabovka, Ivanovce, Kostolná – Záriečie, Krivosúd – Bodovka, Melčice – Lieskové, Mníchova Lehota, Motešice, Nemšová, Neporadza, Omšenie, Opatovce, Petrova Lehota, Selec, Skalka nad Váhom, Soblahov, Štvrtok, Svinná, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Trenčianske Stankovce, Trenčianske Teplice, Trenčín, Veľká Hradná, Veľké Bierovce, Zamarovce.