🆘Krtkovanie-Služby

Jedným z najbohatších prírodných zdrojov našej planéty je voda. Vo vode sa nachádza množstvo iných látok, a niekedy v nej plávajú aj odpadové látky. V každom potrubí preteká voda, keďže jej účelom je odplaviť nadbytočné odpady, lenže niekedy sa môžu odpady zaseknúť v potrubí alebo sa nahromadiť, čo následne upcháva potrubia. Nie je to príjemné, keď vám začne topiť kúpeľňu, poprípade vlhnúť steny a často ten odpad aj zapácha. Povieme si pár príkladov, čo konkrétne dokáže potrápiť vašu kanalizáciu ako takú a čomu sa vyhnúť.

Čistenie odpadu Trenčín
Na základe 72 recenzií.
Adrián Kubinec
Adrián Kubinec
2. Október, 2022.
Overená
Odporúčam, rýchly príjazd a kvalitná práca.
Jozef Podoba
Jozef Podoba
30. September, 2022.
Overená
Opäť sme využili služby tejto firmy. Odstránenie havarijného stavu na našej prevádzke za krátky čas. Boli sme s vašimi službami veľmi spokojní. Odporúčame. 🙂 Penzión Harmónia.
ZŠ s MŠ Bojnice
ZŠ s MŠ Bojnice
30. September, 2022.
Overená
Rýchla, kvalitná a zodpovedná firma.
Materská škola Hradište
Materská škola Hradište
30. September, 2022.
Overená
Profesionálny, odborný prístup.
Lenka Tomášechová
Lenka Tomášechová
29. September, 2022.
Overená
Profesionálny prístup, rýchla oprava. Ďakujeme za kvalitne vykonanú prácu. Srdečne odporúčam. Firma PROXY s.r.o., Nové Mesto nad Váhom
yvrxr hctze je
yvrxr hctze je
27. September, 2022.
Overená
Úžasný pán, neskutočná ochota, profesionálne vybavenie, záujem pomôcť, profesionalita no proste klobúk dolu vrelo odporúčam. Trikrát ten istý problém dvakrát ten istý krtkovac do tretice som volala pánovi Kumpanovi a konečne problém odstránený. Od zavolania boli u nás do hodiny. Nieje firma ako firma aj keď sa venujú tomu istému! Piešťany
Jana Horniakova.tevos
Jana Horniakova.tevos
23. September, 2022.
Overená
Chcem sa podeliť o skúsenosť- Profesionálny prístup,ochota ,pán bol veľmi príjemný, odpovedal na všetky moje otázky . Odporúčam Vám kontaktovať ho pri Vašich problémoch.Ešte raz ďakujem.Hradec-Prievidza
Anna Gašpírová
Anna Gašpírová
23. September, 2022.
Overená
Ďakujem veľmi pekne. Museli čistiť odtok 3 krát, ale konečne voda odteká. Kladne hodnotím prístup, prácu a radu, ako predísť opätovnému upchatiu. Ešte raz, vďaka.
Hanka Balková
Hanka Balková
22. September, 2022.
Overená
Veľká spokojnosť, profesionálny a milý prístup. Pán bol ochotný prísť aj v noci kvôli krtkovaniu. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme! Krtkovanie Myjava
Ľubomir Roháč
Ľubomir Roháč
21. September, 2022.
Overená
Môžem odporúčať profesionálna práca za dobrú cenu .Novaky.

Príčiny upchatého odtoku

Čo sa týka kuchynského odpadu a drezu, tak logicky vyplýva, že potrubiu nebudú prospievať potraviny a ich zvyšky. Jednoducho povedané vhadzovať zvyšky zeleniny alebo ovocia mysliac tým ich šupky, ryžu, vajíčkové škrupiny. Hoci môžu byť malé, to však neznamená, že časom sa v potrubí nenabalia a neupchajú sa. Treba myslieť pri umývaní riadu, že zvyšky jedla patria do koša a nie do umývadla. Existuje jedna dobrá pomôcka a je ním zachytávač odpadu. Môžete ho nájsť v rôznych tvaroch a farbách, čiže prispôsobiť si ho, aby ladil s vašou kuchyňou a ako bonus zabránite odpadu, aby spôsoboval problémy vo vašej kuchyni. Taktiež treba pripomenúť, že netýka sa to len zvyškov jedla, ale aj napríklad hustých omáčok, polievok. Tie dokážu tiež kvalitne upchať potrubie, najmä plastové rúrky a aj prejsť cez zachytávač odpadu. Ešte treba podotknúť, že nepriateľom potrubia je aj mastnota, ktorá sa nie len ťažko zmýva, ale dokáže postupne prispievať k upchávaniu potrubia.

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Prečo zavolať nám keď máte upchatý odtok

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Príčiny upchatého WC

Ľudia zvyknú si pomýliť záchod tiež s odpadovým košom a hádžu doňho všetko možné, aj nemožné. Isto ste si všimli v reštauráciách nápisy nevhadzujte tampóny, vložky alebo vlhčené utierky do záchodovej misy. Má to svoje opodstatnenie, pretože ich podstata je taká, že keď sa začínajú rozkladať nerozložia sa úplne ideálne a prilepia sa na stenu potrubia, čo potom spôsobuje zachytávanie a nakoniec upchatie.

Zapchatý sprchový kút alebo vaňa

Pri sprchových kútoch alebo vaniach je odpoveď úplne jednoduchá, čo ich dokáže upchať. Vlasy a ochlpenie nemajú čo v potrubí robiť. Samozrejme, vypadávaniu vlasov pri ich umývaní sa nedá zabrániť a ani malým chĺpkom, ktoré vznikajú pri holení. Je to pochopiteľné, ale predsa sa dá tomu zabrániť. V obchodoch alebo aj na internet si môžete zakúpiť lapač vlasov, ktorý ma v podstate rovnakú funkciu ako zachytávač odpadu do kuchynského drezu. Zachytí vlasy, zabráni vstupu vlasov do potrubia a vás zbaví starostí do budúcna.

Časté problémy odpadových rúr

Niekedy naše malé ratolesti nám vedia, ako sa hovorí, pekne zavariť. Častokrát sa stáva, že v potrubí sa ocitnú malé hračky, a čudujeme sa ako sa tam dostali? Deti popri hraní dostanú rôzne nápady ako svojím hračkám dopriať napr. kúpeľ, alebo ich poslať na dobrodružstvo, preto treba deti upozorniť a vystríhať pred hádzaním hračiek do odpadovej rúry alebo záchoda. Bez mydla si nedokáže predstaviť našu každodennú existenciu. Zbavuje telo nečistôt, najmä ruky, ktoré si po každom použití toalety umývame. No, len málokto tuší, že tuhé mydlo a jeho zloženie, ktoré obsahuje tuky môže dopomôcť tiež k upchatiu potrubia. Nedajbože, že sa nachádzajú v potrubí vlasy, ktoré spolu so zvyškami mydla sa zhlukujú do hmoty, ktorá je príčinou upchatia.

Chcete vedieť ako efektívne vyčistiť odtokové potrubie vlastnými rukami?

Pri svojpomoci je dôležité dbať na opatrnosť, pretože amatérsky typ práce môže priniesť viac problémov ako úžitku. Nevešajte ale hlavu! Sú jednoduché spôsoby ako si môžete dopomôcť sami, respektíve aspoň to skúsiť. Myslite však na to, že pri závažných a dlhotrvajúcich problémov sa zverte do rúk odborníkom. Úplne jedna z najprimitívnejších foriem bez zakúpenia akýchkoľvek nástrojov je, že narovnáte za pomoci sily kovový vešiak. Ohnete jeho koniec do tvaru háčiku. Drôt s háčikom pustíte dovnútra potrubia a môžete namiesto rýb loviť zhluky z vlasov a podobne. Po vytiahnutí vlasov alebo iných látok, pustite horúcu vodu, ktorá umožní lepší prietok odtoku.
Ďalším z možných riešení ako vyčistiť problematický odtok je pripraviť si zmes z jedlej sódy a octu. Stačí 1/3 šálky jedlej sódy a 1/3 octu, ktoré keď dáte dohromady začnú spolu reagovať. Charakteristické pre túto reakciu je šumenie. Vylejte šumivú zmes do odtoku. Šumenie má skvelé účinky pri rozkladaní nečistôt, vlasov a špiny. Predtým než spustíte horúcu vodu na prečistenie, nechajte zmes pôsobiť hodinu, hoci najlepšie ako vyčistiť potrubie je, nechať zmes pôsobiť cez celú noc. Odborníci majú názor, že najlepšia je voda, ktorá prešla varom a postupne ju nalievať v dvoch alebo troch fázach a nechať po každom naliatí tú zmes trochu reagovať. Predtým než budete túto aplikovať nezabudnite skontrolovať, či je váš drez prázdny a buďte opatrní pri manipulácii s horúcou vodou.

Iné chemické prostriedky, hoci môžu byť odporúčané klamlivo v reklamách, sú veľkým rizikom pre potrubie a jeho vyčistenie. Hlavnou z vlastností chemikálii je ich žieravý účinok, čo môže potrubie poškodiť až zničiť, a nemusia reagovať dostatočne rýchlo. Prípadne môžu zreagovať s inou látkou v potrubí, čo môže mať naozaj neželaný výsledok. Radšej dôverujte osvedčeným metódam.

Často kladené otázky

Už zo samotného názvu náradia vyplýva, že je zväčša používaný pri čistení toaliet, ale nevylučuje sa možnosť jeho použitia aj pri iných upchávkach. Len musíte pamätať, že použitie záchodového zvonu je vo vlhkom prostredí, a keby ho použijete na suchý povrch mohol by ho poškodiť a narobiť škodu.
Bez ohľadu na to, že sa vám vaše potrubie zdá bezchybné a v dobrom stave, môže to mať ďaleko od reality. Dbajte na prevenciu, snažte sa eliminovať vstup odpadkov do odpadovej rúry a v prípade ťažkostí alebo zhoršenia situácie zavolajte profesionálov, čo sa krtkovaniu venujú niekoľko rokov a dajú vám ho do poriadku. Nevylučujeme možnosť, že si môžete pomôcť aj sami, ale avizujeme, že mnohokrát to nedopadne podľa predstáv a skomplikuje to situáciu krtkovačom, ale aj vám ako klientom.

Krtkovanie Poskytujeme v týchto lokalitách:

Adamovské Kochanovce, Bobot, Chocholná – Velčice, Dolná Poruba, Dolná Súča, Drietoma, Dubodiel, Horná Súča, Horňany, Horné Srnie, Hrabovka, Ivanovce, Kostolná – Záriečie, Krivosúd – Bodovka, Melčice – Lieskové, Mníchova Lehota, Motešice, Nemšová, Neporadza, Omšenie, Opatovce, Petrova Lehota, Selec, Skalka nad Váhom, Soblahov, Štvrtok, Svinná, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Trenčianske Stankovce, Trenčianske Teplice, Trenčín, Veľká Hradná, Veľké Bierovce, Zamarovce.