🆘Krtkovanie-Služby

Jedným z najbohatších prírodných zdrojov našej planéty je voda. Vo vode sa nachádza množstvo iných látok, a niekedy v nej plávajú aj odpadové látky. V každom potrubí preteká voda, keďže jej účelom je odplaviť nadbytočné odpady, lenže niekedy sa môžu odpady zaseknúť v potrubí alebo sa nahromadiť, čo následne upcháva potrubia. Nie je to príjemné, keď vám začne topiť kúpeľňu, poprípade vlhnúť steny a často ten odpad aj zapácha. Povieme si pár príkladov, čo konkrétne dokáže potrápiť vašu kanalizáciu ako takú a čomu sa vyhnúť.

Čistenie odpadu Trenčín
Zuzana Baskova
Zuzana Baskova
23. Február, 2024.
Služby firmy odporúčam. Pán, s ktorým sme telefonovali ako aj pán, ktorý sa dostavil k nám na adresu bol veľmi profesionálny. Kvalita prevedenia práce výborná. Skontroloval celé odpadove potrubie. Ďakujeme za vyriešenie nášho problému.
Miriama Tóthová
Miriama Tóthová
27. Január, 2024.
Skvelý prístup k práci aj napriek tomu, že sme zavolali v piatok o 17tej a k tomu neuveriteľné odhodlanie nám pomôcť do neskorých nočných hodín, až kým sa situácia nevyrieši. Vďaka profi vybaveniu identifikoval problém, na ktorý by sme len tak sami neprišli a to všetko vo veľmi priateľskej atmosfére. Odporúčam všetkými dvadsiatimi.
Michal Poluch
Michal Poluch
27. Január, 2024.
Veľmi rýchly, ľudský a profesionálny prístup,určite odporúčam všetkým ktorí majú problém s kanalizáciou. Pomohol, poradil a bol veľmi ochotný.
Marian Valter
Marian Valter
8. Január, 2024.
Služby firmy vrelo odporúčam. Pán vykonávajúci údržbu bol veľmi ochotný a prišiel najskôr ako to bolo možné. Kvalita prevedenia práce výborná.
Jojko Fodor
Jojko Fodor
1. Január, 2024.
veľmi ochotný pán,mali sme problém s upchatou kanalizáciou, večer sme zavolali, prišiel hneď na druhý deň, všetko vyčistil, naozaj profesionálny prístup, veľká spokojnosť, odporúčam,,,👍👍👍
Zuzana Bulkova
Zuzana Bulkova
1. September, 2023.
Maximálna spokojnosť, vrele odporúčam, je to ozaj PROFI FIRMA s veľkým F. Od nahlásenia problému vo štvrtok poobede, podotýkam, že pred piatkovým sviatkom, ani nie do hodiny prišiel šikovný mladý muž, ktorý svojou trpezlivou a precíznou robotou urobil pre nás nemožné. Vyčistil celý kuchynský odpad, za čo sme mu povďačni. Kiež by bolo viac takých milých a ochotných ľudí. Ešte raz SRDEČNE ĎAKUJEME Bulkovi.
PhDr.Ľubica Šorlová
PhDr.Ľubica Šorlová
28. August, 2023.
Služby som aktuálne vyuzila, mobil v dosahu okamzite, do polhodiny samotná realizacia. K spokojnosti s výsledkom 💪👍. Firma vie, čo robí, postup a prístup profesionálny. Ludsky pristup a okrem ineho aj poradenstvo comu sa vyvarovat v buducnosti…..Len a len odporúčam. Sorlová
Silvia Fraňová
Silvia Fraňová
25. August, 2023.
V praci nam vytopilo WC. V piatok vecer som volala tomuto panovi. Na dalsi den rano prisiel,vysvetlil nam problem a hned vsetko opravil. Dakujem este raz za rychlu reakciu,opravu. Pan je velmi mily,zrucny. Odporucam vsetkym. Super pristup! 🔝🔝🔝
Jozef Hanus
Jozef Hanus
20. August, 2023.
Pán je 100% profesionál. Máme prevádzku Dubliner v Partizánskom a upchala sa nám kanalizácia. Dve firmy pred ním to nezvládli odopchať a pán bol ochotný a došiel večer a kanalizáciu odopchal a spojazdnil za krátky čas a za dobrú cenu. Odporúčam
Paulína Starečková
Paulína Starečková
10. Jún, 2023.
Odbornosť, dôslednosť a ochota. To sú vlastnosti, ktorými disponuje pán z uvedenej firmy. Vždy prišiel náš problém odstrániť v najbližší možný termín a ochotne nám vysvetlil v čom bol problém, aj ako mu predchádzať z dlhodobého hľadiska. Na jeho práci mu záleží a to je niečo, čo sa v dnešnej dobe už vidí u máloktorého pracovníka.

Príčiny upchatého odtoku

Čo sa týka kuchynského odpadu a drezu, tak logicky vyplýva, že potrubiu nebudú prospievať potraviny a ich zvyšky. Jednoducho povedané vhadzovať zvyšky zeleniny alebo ovocia mysliac tým ich šupky, ryžu, vajíčkové škrupiny. Hoci môžu byť malé, to však neznamená, že časom sa v potrubí nenabalia a neupchajú sa. Treba myslieť pri umývaní riadu, že zvyšky jedla patria do koša a nie do umývadla. Existuje jedna dobrá pomôcka a je ním zachytávač odpadu. Môžete ho nájsť v rôznych tvaroch a farbách, čiže prispôsobiť si ho, aby ladil s vašou kuchyňou a ako bonus zabránite odpadu, aby spôsoboval problémy vo vašej kuchyni. Taktiež treba pripomenúť, že netýka sa to len zvyškov jedla, ale aj napríklad hustých omáčok, polievok. Tie dokážu tiež kvalitne upchať potrubie, najmä plastové rúrky a aj prejsť cez zachytávač odpadu. Ešte treba podotknúť, že nepriateľom potrubia je aj mastnota, ktorá sa nie len ťažko zmýva, ale dokáže postupne prispievať k upchávaniu potrubia.

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Prečo zavolať nám keď máte upchatý odtok

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Príčiny upchatého WC

Ľudia zvyknú si pomýliť záchod tiež s odpadovým košom a hádžu doňho všetko možné, aj nemožné. Isto ste si všimli v reštauráciách nápisy nevhadzujte tampóny, vložky alebo vlhčené utierky do záchodovej misy. Má to svoje opodstatnenie, pretože ich podstata je taká, že keď sa začínajú rozkladať nerozložia sa úplne ideálne a prilepia sa na stenu potrubia, čo potom spôsobuje zachytávanie a nakoniec upchatie.

Zapchatý sprchový kút alebo vaňa

Pri sprchových kútoch alebo vaniach je odpoveď úplne jednoduchá, čo ich dokáže upchať. Vlasy a ochlpenie nemajú čo v potrubí robiť. Samozrejme, vypadávaniu vlasov pri ich umývaní sa nedá zabrániť a ani malým chĺpkom, ktoré vznikajú pri holení. Je to pochopiteľné, ale predsa sa dá tomu zabrániť. V obchodoch alebo aj na internet si môžete zakúpiť lapač vlasov, ktorý ma v podstate rovnakú funkciu ako zachytávač odpadu do kuchynského drezu. Zachytí vlasy, zabráni vstupu vlasov do potrubia a vás zbaví starostí do budúcna.

Časté problémy odpadových rúr

Niekedy naše malé ratolesti nám vedia, ako sa hovorí, pekne zavariť. Častokrát sa stáva, že v potrubí sa ocitnú malé hračky, a čudujeme sa ako sa tam dostali? Deti popri hraní dostanú rôzne nápady ako svojím hračkám dopriať napr. kúpeľ, alebo ich poslať na dobrodružstvo, preto treba deti upozorniť a vystríhať pred hádzaním hračiek do odpadovej rúry alebo záchoda. Bez mydla si nedokáže predstaviť našu každodennú existenciu. Zbavuje telo nečistôt, najmä ruky, ktoré si po každom použití toalety umývame. No, len málokto tuší, že tuhé mydlo a jeho zloženie, ktoré obsahuje tuky môže dopomôcť tiež k upchatiu potrubia. Nedajbože, že sa nachádzajú v potrubí vlasy, ktoré spolu so zvyškami mydla sa zhlukujú do hmoty, ktorá je príčinou upchatia.

Chcete vedieť ako efektívne vyčistiť odtokové potrubie vlastnými rukami?

Pri svojpomoci je dôležité dbať na opatrnosť, pretože amatérsky typ práce môže priniesť viac problémov ako úžitku. Nevešajte ale hlavu! Sú jednoduché spôsoby ako si môžete dopomôcť sami, respektíve aspoň to skúsiť. Myslite však na to, že pri závažných a dlhotrvajúcich problémov sa zverte do rúk odborníkom. Úplne jedna z najprimitívnejších foriem bez zakúpenia akýchkoľvek nástrojov je, že narovnáte za pomoci sily kovový vešiak. Ohnete jeho koniec do tvaru háčiku. Drôt s háčikom pustíte dovnútra potrubia a môžete namiesto rýb loviť zhluky z vlasov a podobne. Po vytiahnutí vlasov alebo iných látok, pustite horúcu vodu, ktorá umožní lepší prietok odtoku.
Ďalším z možných riešení ako vyčistiť problematický odtok je pripraviť si zmes z jedlej sódy a octu. Stačí 1/3 šálky jedlej sódy a 1/3 octu, ktoré keď dáte dohromady začnú spolu reagovať. Charakteristické pre túto reakciu je šumenie. Vylejte šumivú zmes do odtoku. Šumenie má skvelé účinky pri rozkladaní nečistôt, vlasov a špiny. Predtým než spustíte horúcu vodu na prečistenie, nechajte zmes pôsobiť hodinu, hoci najlepšie ako vyčistiť potrubie je, nechať zmes pôsobiť cez celú noc. Odborníci majú názor, že najlepšia je voda, ktorá prešla varom a postupne ju nalievať v dvoch alebo troch fázach a nechať po každom naliatí tú zmes trochu reagovať. Predtým než budete túto aplikovať nezabudnite skontrolovať, či je váš drez prázdny a buďte opatrní pri manipulácii s horúcou vodou.

Iné chemické prostriedky, hoci môžu byť odporúčané klamlivo v reklamách, sú veľkým rizikom pre potrubie a jeho vyčistenie. Hlavnou z vlastností chemikálii je ich žieravý účinok, čo môže potrubie poškodiť až zničiť, a nemusia reagovať dostatočne rýchlo. Prípadne môžu zreagovať s inou látkou v potrubí, čo môže mať naozaj neželaný výsledok. Radšej dôverujte osvedčeným metódam.

Často kladené otázky

Už zo samotného názvu náradia vyplýva, že je zväčša používaný pri čistení toaliet, ale nevylučuje sa možnosť jeho použitia aj pri iných upchávkach. Len musíte pamätať, že použitie záchodového zvonu je vo vlhkom prostredí, a keby ho použijete na suchý povrch mohol by ho poškodiť a narobiť škodu.
Jedným z najjednoduchších „liekov“ alebo „prvej pomoci“ pri upchatom potrubí je zmes sódy bikarbóny a octu, ktoré sú zaliate horúcou vodou. Nenáročný na prípravu, nezaťažujúci vašu peňaženku a overený spôsob ako bojovať prvotných fázach s upchatým potrubím. Tento liek na potrubie má predovšetkým preventívnu funkciu. Pomáha odtoky udržiavať v dobrom a čistom stave. Nalejete zmes, necháte pôsobiť a zalejete horúcou vodou aspoň raz týždenne.
Áno, pretože Coca Cole sa nachádza stredne silná kyselina fosforečná, ktorá pri veľkej dávke koly by mala dopomôcť k uvoľneniu nečistôt. Avšak odporúčame skor vyhľadať odbornú pomoc.
Bez ohľadu na to, že sa vám vaše potrubie zdá bezchybné a v dobrom stave, môže to mať ďaleko od reality. Dbajte na prevenciu, snažte sa eliminovať vstup odpadkov do odpadovej rúry a v prípade ťažkostí alebo zhoršenia situácie zavolajte profesionálov, čo sa krtkovaniu venujú niekoľko rokov a dajú vám ho do poriadku. Nevylučujeme možnosť, že si môžete pomôcť aj sami, ale avizujeme, že mnohokrát to nedopadne podľa predstáv a skomplikuje to situáciu krtkovačom, ale aj vám ako klientom.

Krtkovanie Poskytujeme v týchto lokalitách:

Adamovské Kochanovce, Bobot, Chocholná – Velčice, Dolná Poruba, Dolná Súča, Drietoma, Dubodiel, Horná Súča, Horňany, Horné Srnie, Hrabovka, Ivanovce, Kostolná – Záriečie, Krivosúd – Bodovka, Melčice – Lieskové, Mníchova Lehota, Motešice, Nemšová, Neporadza, Omšenie, Opatovce, Petrova Lehota, Selec, Skalka nad Váhom, Soblahov, Štvrtok, Svinná, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Trenčianske Stankovce, Trenčianske Teplice, Trenčín, Veľká Hradná, Veľké Bierovce, Zamarovce.