🆘Krtkovanie-Služby

Neexistuje na svete vodovodný systém, ktorý by sa nikdy neupchal, a taktiež nie je možné sa upchatiu vyhnúť. Práve preto vám priblížime túto problematiku a ukážeme ako neposlušné potrubie vyčistiť a je jedno či pri upchatých toaletách, kuchynskom dreze alebo vani. Tieto odskúšané praktiky vás zbavia akéhokoľvek upchatia


V prípade, že sa vám po niekoľkých pokusoch nepodarí potrubie vyčistiť, zachovajte chladnú hlavu a zverte sa do rúk odborníkom špecializovaným na čistenie vodovodných systémov. Prehnaná snaha a vynaložené úsilie niekedy môže viesť k zhoršeniu situácie alebo aj trvalému poškodeniu. Na druhej strane ak chcete poriadne vyčistiť vaše potrubie, mali by ste si zakúpiť špecializované inštalatérske prístroje určené na súboj s potrubím, ktoré sú mimochodom cenovo dostupné vo viacerých predajniach. Uvedieme si ako efektívne vyčistiť odtok.

Ako vyčistiť odtok – čistenie odtoku Trenčín
Zuzana Baskova
Zuzana Baskova
23. Február, 2024.
Služby firmy odporúčam. Pán, s ktorým sme telefonovali ako aj pán, ktorý sa dostavil k nám na adresu bol veľmi profesionálny. Kvalita prevedenia práce výborná. Skontroloval celé odpadove potrubie. Ďakujeme za vyriešenie nášho problému.
Miriama Tóthová
Miriama Tóthová
27. Január, 2024.
Skvelý prístup k práci aj napriek tomu, že sme zavolali v piatok o 17tej a k tomu neuveriteľné odhodlanie nám pomôcť do neskorých nočných hodín, až kým sa situácia nevyrieši. Vďaka profi vybaveniu identifikoval problém, na ktorý by sme len tak sami neprišli a to všetko vo veľmi priateľskej atmosfére. Odporúčam všetkými dvadsiatimi.
Michal Poluch
Michal Poluch
27. Január, 2024.
Veľmi rýchly, ľudský a profesionálny prístup,určite odporúčam všetkým ktorí majú problém s kanalizáciou. Pomohol, poradil a bol veľmi ochotný.
Marian Valter
Marian Valter
8. Január, 2024.
Služby firmy vrelo odporúčam. Pán vykonávajúci údržbu bol veľmi ochotný a prišiel najskôr ako to bolo možné. Kvalita prevedenia práce výborná.
Jojko Fodor
Jojko Fodor
1. Január, 2024.
veľmi ochotný pán,mali sme problém s upchatou kanalizáciou, večer sme zavolali, prišiel hneď na druhý deň, všetko vyčistil, naozaj profesionálny prístup, veľká spokojnosť, odporúčam,,,👍👍👍
Zuzana Bulkova
Zuzana Bulkova
1. September, 2023.
Maximálna spokojnosť, vrele odporúčam, je to ozaj PROFI FIRMA s veľkým F. Od nahlásenia problému vo štvrtok poobede, podotýkam, že pred piatkovým sviatkom, ani nie do hodiny prišiel šikovný mladý muž, ktorý svojou trpezlivou a precíznou robotou urobil pre nás nemožné. Vyčistil celý kuchynský odpad, za čo sme mu povďačni. Kiež by bolo viac takých milých a ochotných ľudí. Ešte raz SRDEČNE ĎAKUJEME Bulkovi.
PhDr.Ľubica Šorlová
PhDr.Ľubica Šorlová
28. August, 2023.
Služby som aktuálne vyuzila, mobil v dosahu okamzite, do polhodiny samotná realizacia. K spokojnosti s výsledkom 💪👍. Firma vie, čo robí, postup a prístup profesionálny. Ludsky pristup a okrem ineho aj poradenstvo comu sa vyvarovat v buducnosti…..Len a len odporúčam. Sorlová
Silvia Fraňová
Silvia Fraňová
25. August, 2023.
V praci nam vytopilo WC. V piatok vecer som volala tomuto panovi. Na dalsi den rano prisiel,vysvetlil nam problem a hned vsetko opravil. Dakujem este raz za rychlu reakciu,opravu. Pan je velmi mily,zrucny. Odporucam vsetkym. Super pristup! 🔝🔝🔝
Jozef Hanus
Jozef Hanus
20. August, 2023.
Pán je 100% profesionál. Máme prevádzku Dubliner v Partizánskom a upchala sa nám kanalizácia. Dve firmy pred ním to nezvládli odopchať a pán bol ochotný a došiel večer a kanalizáciu odopchal a spojazdnil za krátky čas a za dobrú cenu. Odporúčam
Paulína Starečková
Paulína Starečková
10. Jún, 2023.
Odbornosť, dôslednosť a ochota. To sú vlastnosti, ktorými disponuje pán z uvedenej firmy. Vždy prišiel náš problém odstrániť v najbližší možný termín a ochotne nám vysvetlil v čom bol problém, aj ako mu predchádzať z dlhodobého hľadiska. Na jeho práci mu záleží a to je niečo, čo sa v dnešnej dobe už vidí u máloktorého pracovníka.

Ako vyčistiť upchatú toaletu?

Pri upchatej toalete ako prvé náradie človeku napadne záchodový zvon. Mnohé pokusy pri pretláčaní záchodovým zvonom, ale nemali šťastný koniec. Väčšinou sa zvon prudko potiahne, ale treba vytvoriť tesnenie a pomaly zatlačiť na záchodový zvon pred tým než ho vytiahneme späť. Týmto sa môže dopomôcť k vytiahnutiu upchatého odpadu smerom k záchodovej miske, čím sa naruší táto blokácia. Pri niektorých druhoch záchodov nemusí byť záchodový zvon najlepšia voľba. V takýchto prípadoch je dobré si zadovážiť „záchodového slimáka“, ktorý dokáže viesť kábel skrz záchod bez poškriabania.

Takto sa postaráme o to, aby sa váš dom opäť cítil ako domov

Ako to funguje - čo očakávať

Prečo zavolať nám keď máte upchatý odtok

Od začiatku násho podnikania sa snažime poskytovať len tie najlepšie služby. Z toho sa odvíja aj náš prístup k práci a klientom, úcta a férový prístup je niečo čim sa veľa ludí propaguje, ale my to aj praktizujeme.

spokojny zakaznik krtkovanie trencin

Ako vyčistiť upchaté umývadlo?

Zvon je jedným z lepších nástrojov na čistenie umývadlových drezov, ale treba pri jeho používaní myslieť na správnu techniku. Treba myslieť na to, že otvor je nutné zakryť handrou s tým, že budete na handru tlačiť rukou, chcete správne využiť hydraulický tlak. V prípade, že zvon nepomôže, bude nutné použiť drôtenú hadicu. Pri používaní tejto drôtenej hadice treba odstrániť výsuvnú zostavu v umývadle a s ľahkosťou zasúvať drôt do potrubia, pričom treba potočiť kohútikom. Keď budete mať pocit, že drôtená hadica prechádza potrubím ľahkosťou, tak treba pokračovať v tejto činnosti. Drôt by mal upchanie rozbiť a pretlačiť v potrubí. Situácia je trošku komplikovanejšia pri kúpeľniach s dvomi umývadlami, pretože ich odtoky sa stretávajú v tvaroch písmena T alebo Y. Používanie drôtu nemusí byť úplne efektívne. Väčšina umývadiel má armatúru v tvare písmena T a najjednoduchšie je ju vymeniť za armatúru písmena Y.

Ako vyčistiť upchatú vaňu?

Čo sa týka čistenia vaní platí rovnaká metóda ako pri umývadlách, čiže zakrytie otvoru handrou a následne treba vytvoriť tlak rukou. Týmto spôsobom zvon dokáže vytvoriť tlak v odtokovom systéme a treba dúfať, že sa upchatie uvoľní. Zdôrazňujeme, že chemické prostriedky nepoužívajte pokiaľ nemáte potrebné znalosti týkajúce sa kanalizácii vo všeobecnosti, aby ste si nespôsobili väčšie škody. Ak sa upchatie neuvoľnilo po pokusoch svojpomoci, tak zavolajte tím profesionálov.

Všetky umývadlá, toalety a sprchy vedú do väčšieho odtokového potrubia a ako býva zvykom, tak sa niekedy aj tie upchajú. Ako prvé sa musí odstrániť uzáver buď pomocou klieští alebo kľúča, aby sa vedel vzniknutý priestor použiť na čisteExistuje aj možnosť použiť na čistenie násadky pripomínajúce taký mechúr, ktoré sa pripnú na koniec hadice a využívajú hydraulický tlak na čistenie odpadu. Môžeme si to predstaviť tak, že funguje to na tom princípe, že „mechúr“ sa naplní a tým utesní potrubie. Na konci mechúra je otvor, ktorý strieka vodu do odtokového potrubia, čím sa natlakuje potrubie a odpad nemá kam ísť len dopredu až sa vyplaví cez systém. Avšak musíme upozorniť, že táto metóda môže poškodiť staršie systémy potrubia.
nie. Na čistenie sa použije drôtená hadica. Táto hadica je dlhá a má ostré hroty prispôsobené na prepchávanie potrubia, pretože hrot prerazí upchatý odpad alebo ho zachytí. Jednoducho spustíme hadicu do potrubia a budeme ju opatrne posúvať. Takto budeme pokračovať pokiaľ nebude upchatie odstránené úplne. Dôležitá rada: ak je to možné nechajte vodu pretekať potrubím, a zároveň treba nechať vypúšťať odpad. Toto nám umožní, aby sa uvoľnil nános odpadu a ten sa prepláchne cez systém. Tieto kroky zabezpečia, aby sa odpad neusadil na späť na konkrétne časti potrubia.

Existuje aj možnosť použiť na čistenie násadky pripomínajúce taký mechúr, ktoré sa pripnú na koniec hadice a využívajú hydraulický tlak na čistenie odpadu. Môžeme si to predstaviť tak, že funguje to na tom princípe, že „mechúr“ sa naplní a tým utesní potrubie. Na konci mechúra je otvor, ktorý strieka vodu do odtokového potrubia, čím sa natlakuje potrubie a odpad nemá kam ísť len dopredu až sa vyplaví cez systém. Avšak musíme upozorniť, že táto metóda môže poškodiť staršie systémy potrubia.

Čistenie odtoku Trenčín

Vo viacerých pivniciach, garážach alebo práčovniach sú zavedené podlahové odtoky, ktoré odvádzajú odpadovú vodu napr. z centrálnych klimatizácii. V podstate zbierajú odpad zo všetkých spotrebičov, čiže množstvá mydlových nečistôt, žmolkov z bielizne a dostávajú sa tam rôzne baktérie a minerály, ktoré majú tendenciu kryštalizovať. Na prekonanie tejto minerálovej prekážky, ktorá je tvrdá a ťažko zničiteľná, sa odporúča zadovážiť si elektrického krtka na čistenie potrubia.

V jednoduchých krokoch si popíšeme ako správne na to:

  1. Najdôležitejšie je disponovať elektrickým krtkom. Potom odstránime uzáver, ktorý zakrýva vypúšťací otvor. Taktiež vyhľadajte takú zátku na boku odtokovej vane. 
  2. Odstráňte zátku pomocou kľúča. Týmto obídete sifón a môžete kábel zavádzať hlbšie do potrubia. Keď odtok nemá čistiacu zátku, tak postup bude zložitejší, pretože treba kábel viesť cez sifón. 
  3. Pripojte vrták (pravdepodobne na hadicu/kábel) a umiestnite ho blízko odtokovej rúry. Väčšina modelov vŕtačiek je vybavená takými nožičkami na oporu, aby užívateľ mal k dispozícii voľné ruky na vedenie kábla do potrubia. 
  4. Ak máte zavedený kábel do odpadového potrubia, tak nastavte motor na otáčanie v smere hodinových ručičiek, stlačte spínač, aby sa kábel mohol začať otáčať. 
  5. Treba tlačiť kábel do potrubia pokiaľ nebudete cítiť odpor alebo samotné zaseknutie motora. 
  6. Zastavíte motor. Zmeníte smer pohybu rotujúceho kábla (nepôjde už v smere hodinových) a vytiahnite kúsok kábla približne pár metrov.
  7. Prepnite motor znova na smer v pohybe hodinových ručičiek a posuňte kábel hlbšie do potrubia. Tieto posledné tri kroky opakujte pokiaľ nebudete cítiť, že odpor poľavil, čiže kým sa upchatie neodstráni. 
  8. Potom vytiahnite kábel a naliatím niekoľkých vedier teplej vody vypláchnete odtokovú rúru. 
  9. Po výmene odtokovej zátky je dobré jej závity omotať teflónovou páskou, aby sa vám ľahšie odstraňovala v budúcnosti. 

VAROVANIE: Je potrebné až vyžadujúce vymeniť odtokovú zátku, pretože ak tak nevykonáte umožníte vstup nebezpečných plynov z vašej kanalizácie priamo do domácnosti.

Krtkovanie Poskytujeme v týchto lokalitách:

Adamovské Kochanovce, Bobot, Chocholná – Velčice, Dolná Poruba, Dolná Súča, Drietoma, Dubodiel, Horná Súča, Horňany, Horné Srnie, Hrabovka, Ivanovce, Kostolná – Záriečie, Krivosúd – Bodovka, Melčice – Lieskové, Mníchova Lehota, Motešice, Nemšová, Neporadza, Omšenie, Opatovce, Petrova Lehota, Selec, Skalka nad Váhom, Soblahov, Štvrtok, Svinná, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Trenčianske Stankovce, Trenčianske Teplice, Trenčín, Veľká Hradná, Veľké Bierovce, Zamarovce.